Teade

Collapse
No announcement yet.

Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

    Tere. tekkis mõte ühed kastid ära taastada, sai vana värv maha võetud, pahteldatud ja mööblivärviga ka üle värvitud, kuna pole siiani proovinud seda nö. kõrgläiget, siis otsustasin ära proovida. aga eelnevalt koguks natuke informatsiooni.
    kas olen õieti aru saanud, et peale igat kihti lakki tuleb mul ta üle lihvida, jämedamast peenemaks (paber) minnes, e. lakk, vahelihv (400),lakk, vahelihv (600) lakk, vahelihv (1000 veega)
    lugesin veel juurde, et lõppu peaks jääma poleerimine, mis vahenditega??? PS: teostan käsi vahenditega!
    igasugune nõuanne ja soovitus teretulnud.
    päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

    #2
    Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

    Oluline küsimus on see, et mille peale seda lakki hakkad kandma.Mis sinna alla jääb?Lakk on läbipaistev asi.Kas alusvärv.Vaja on teada seda, millest see aluspind on tehtud.Et lakk seda üles ei hakkaks küpsetama.Mingid ühekomponentsed asjad hakkavad reeglina kahekomponentsete all reageerima.Lakk peab olema kahekomponentne, mis korralikult kõveneks ja mida oleks võimalik ka seetõttu poleerida.
    Kui tuleb värvitud pinnale lakk, siis peaks kinlduse mõttes kõik alt puhtaks nühkima ja otsast alates krunt (240-320 paber) , siis värv-oletan, et akrüül(käsitsi tehes miinimum 500, parem 600,800), siis lakk.Kõik asjad kahekomponentsed.Lakki laseks mina ainult kaks mehist kihti ühe töötsükliga ja selle poleerib ilusasti ära.
    Ja käsitsi ei ole võimalik nii suurt pinda ideaalseks poleerida.10x10 cm on võimalik veel kuidagi saada, aga seegi on vaev.Poleerimise alla ei saa alla 1500 midagi teha.Mina lasen viimase lihvi isegi 3000-ga enne poleermasinat üle.Ma teen seda muidugi masinatega- nii lihvi, kui poleeri.

    Ma olen lähedalt vaadanud poodides müüdavaid pianolack kõlareid.Enamikel on liivapaberi jäljed läbi värvi näha.On näha nii värvi all olevaid kriime, kui ka värvi-laki peal olevaid kriime.Mina muidugi oskan neid asju vaadata ja tavakunde ei saa midagi aru, aga siiski, kui juba teha, siis ikka teha.

    Poleerimisel kasutan tavaliselt Mquiers(vist? oli tootja nimi)tooteid.Farecla on ka päris hea tootja.Fareclal on 3M nimelise universaalpasta, mis läheb ise töö käigus peeneks- nö. universaalpasta.Muud, mida meil müüa on, ei ole nii head.Mquiersil on olemas neli erineva abrasiivsusega pastat.Kuna teen viimase lihvi 3000-ga, siis teen esimese poleeri peene svammi ja teise astmega.Sinna otsa peensvammiga viimase lihvi.Lõpuks kasutan veel spetsiaalset puhastusvedelikku.
    viimati muutis kasutaja tm101; 28 m 2012, 10:10.

    Comment


      #3
      Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

      Huvitav teema. Kas saepurplaadist kasti on mõtekas pahteldada autopahtliga - mõtlen plaatide vahelisi ühendusi ja servi. Plaatide vahelised praod teipida klaasfiiber teibiga. Kas selline lahendus pragude vältimiseks võiks olla väga raske kasti puhul lahenduseks?
      viimati muutis kasutaja Sully; 28 m 2012, 17:20.

      Comment


        #4
        Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

        Kõrgläike saamiseks, mis on profilt tehtud, on vaja aluspind ideaalseks saada (muidu jäävad tumedad kriimud selgelt näha, isegi musta puhul). Lakk vähemalt 2-3 kihti, et kannataks viimistlemist pärast alates 320-600-800-1000-1500-pastad kuni 2500/3000.

        Sully, kui pahteldad, miks sul seda teipi sinna alla vaja. Teibi liimil on ka nakkuvuse aeg ning lõpuks hakkab kooruma suure tükina. Topid pahtlit (auto omad kahe-komponendilised fiibertäidisega epo-pahtlid enamasti) pragudesse, kui palju saab.
        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

        Comment


          #5
          Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

          Tubastel töödel on ikka kipsi ja muud praod fiiberteibiga üle tehtud, et plaatide liikumisel pahtel peal püsiks. Auto fiibertäidisega pahtlit pole puidu peal katsetanud, seepärast tekkis selline rumal küsimus.

          Comment


            #6
            Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

            Peale lihvimist tuleb iga pind tolmust ja muudest asjadest puhtaks teha, et pahtli vms nakkuvus oleks hea. Aga, kui kipsi puhul kogemus olemas...proovi mingi katsetükil ära, kuidas toimis ja anna minna
            Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

            Comment


              #7
              Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

              mingi pahtliga küll pragusid kinni ei hoia proovitud. puit olgu kasvõi saepuruplaat on ikka suht tugeva jõuga.
              lakki alla üle 800 paberi lihvi küll teha motet pole tegelt isegi 400 kõlbab aga oskaja vaatab siis näeb kohe ära.
              pole alati lolliks mõtet minna seda enam kui kogemusi pole

              Comment


                #8
                Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

                jah kindlasti. ideaal tulemuseks oleks vaja värvi püstolit nii värvimise kui ka lakkimise jaoks. kuid paari kõlarikasti jaoks seda soetama/rentima ei hakka, pealegi, kes hakkab elamist kinni katma. õues liigub jällegi liialt tolmu. (Ka. rõdul) tegu vee baasil värviga (caparol Satin vms.) ja lakiks sai võetud Alpina mööblilakk (H2O). muud midagi, lihtsalt lõhna vaba. ning tegu siiski katsetusega. kõlari kastid on mu mini PA kesk/kõrg riba kastid, mida kasutan ka koduselt. hetkel tõmbasin I kasti laki alla ära, kirun aind, et ei ole isevalguv. saab mõnuga lihvida, ise uurisin, et pannakse ikka 4-9 kihti lakki, sama plaan on ka siin, esimesed kihid laseksin p240 paberiga, ja edasi järjest peenemaga. või on mõeldud see lihvimine teha üldse lõpus. endal on olemas noname alumiinimumi ja pvc poleerimis pasta, millega on pvc-de peal imet tehtud. katsetan hiljem tollega
                kuna ise juba aastaid siseviimistleja olnud siis suhtun ka ise oma töösse kriitiliselt. on vigu sees küll, kuid eks järgmine kord olen targem
                tuli meelde, lihin ikka taldlihvarige e. vibro lihvar, pole just kõige ideaalsem, kuid sobivad igasugused paberid. hetkel on kodus olemas 220-400-800 paberid, õnneks need lehed ei maksa midagi.

                teemast ka vähe mööda, oma tornidel on nüüd aasta möödudes tulnud välja kõik kruvi pead ja plaadi liite kohad. miks. kas tõesti niiskuse pärast. kastid valminud saepuru plaatidest, kas see mängib nii palju. kas on ravi asja vastu.
                viimati muutis kasutaja rxs; 28 m 2012, 20:20.
                päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

                  Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
                  ...

                  teemast ka vähe mööda, oma tornidel on nüüd aasta möödudes tulnud välja kõik kruvi pead ja plaadi liite kohad. miks. kas tõesti niiskuse pärast. kastid valminud saepuru plaatidest, kas see mängib nii palju. kas on ravi asja vastu.
                  perfektsionistid tegelevad vist klaasriide ja vaiguga, enne pahteldamist.
                  -

                  Comment


                    #10
                    Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

                    olen ise kuulnud ka veel seda, et kasutatakse fiiber pahtlit, pidavat ka ära hoidma.
                    päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                    Comment


                      #11
                      Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

                      Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
                      olen ise kuulnud ka veel seda, et kasutatakse fiiber pahtlit, pidavat ka ära hoidma.
                      mina seda ei usu.
                      klaasriide ja vaigu kombinatsioonist saan aru kuigi veel praktiseerinud pole. ega ilmaasjata lõikeid 45 kraadi all teha.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

                        Mis kruvide kerkimisse puutub, siis on see tõsi. 5 kihti 21mm vineeri kahanes endal niipalju, et kruvid tulid läbi spooni. Kusjuures selle koostas kogenud tisler.
                        Lahendus on mitte puurida kurve väljastpoolt vaid seest ja kui hädasti vaja seda teha siis tuleb kruvi pesa sisse puurida ja auku puupunn pista. See on ainuke toimiv lahendus.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

                          Esmalt postitatud Sully poolt Vaata postitust
                          Huvitav teema. Kas saepurplaadist kasti on mõtekas pahteldada autopahtliga - mõtlen plaatide vahelisi ühendusi ja servi. Plaatide vahelised praod teipida klaasfiiber teibiga. Kas selline lahendus pragude vältimiseks võiks olla väga raske kasti puhul lahenduseks?
                          Ma ei ole proovinud, aga loogika ütleb seda, et aluspind tuleks kahekomponentse krundiga eelnevalt kõvasti katta, et tekkiks pahtlit paremini siduv aluspind.Krunt imeb end puitu sisse ja tekib hea sidepind pahtlile.Puit ise ei ole nii hea sidususega.Ja puit-saepuruplaat peaks kindlasti eelnevat surnud ehk läbikuiv olema, et ei oleks kahanemise ohtu.Vastasel juhul võib ikka kusagilt irvakile tõmmata.Mul endal seisab oma kõlarikastidega sama töö ees ja ma olen neid lasknud 2 aastat juba kodus kuivada.Varsti võib vist kallale minna.
                          Ma kavatsen suuremad vead klaasfiiber-pahtliga katta.Kuna klaaskui pind on poorne, siis sinna panen peenema pahtli otsa ja siis ja hiljem teen korduvad 2-3 krundi etapid.St esimesed 2 krundi kihti- need läbikuivada, uuesti lihvi ja jälle 2 krunti ja jälle kuivada.Ja pikad vahed tuleb kuivada lasta, et ei oleks hiljem järelkuivamise ohtu.Aeglase kinnitiga ja vähemalt 24 tundi soojas kuivamist.Järelkuivamine võib ka kuu aega hiljem aluspinna vead välja tuua.Ainut nii saab täiesti perfektse aluspinna värvile.
                          Minu kogemus põhineb enamuses tööst autodega, aga teooria on ju sama iga alusmatejaliga materjaliga.Olen ka enda kodu saepuruplaatmööbli kõik ise üle värvinud.Autodel kasutatavate materjalidega.

                          Üks põhjus nende kruvipeade nähtavale tulemises on see, et metalli paisumine ja kahanemine on erinev puidu omast.Kogemus on jälle autodest.Plastikstangede remontimisel neetides, tuleb need needipead hästi süvedada, kuna metalli paisumine-kahanemine joonistab muidu needipead varsti välja.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

                            tänase seisuga siis kastid 4 kihti värvi ja II kihi laki all, iga kord lihvinud p400-ga. loogika ütleb, et selle peenlihvimise pean tegema viimase laki kihi peal või kuidas. hetke seisuga kui oli I kiht lakki peal ja proovisin 800ga lihvida siis ei suutnud nagu väga suurt muutust täheldada. vähe hiljem proovin veel korra 800ga üle lihvida ja tõmban uue kihi lakki peale. surfasin ka ehitus poodides. kõige peenem paber mis leidsin on p800. sedagi ainult abc-s kas peaksin otsima mõnest spetsiifilisest auto/värvi poest.
                            ning kas kellegil on kogemusi värvi püssi osas. nägin müügil olevat püssi millel siis värvi anum ja elektri mootor küljes, iseenesest mulle ideaalne, müüjad oskasid ainult seda ütelda, et suuri seinu ei tasu nendega värvida rohkem nq infot ei olnud. hind oli ka suht soodne 25-100€ ni. oleneb kui suure mootoriga isendi võtad.
                            päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                            Comment


                              #15
                              Vs: Küsimusi kõlarikastide viimistlusest

                              Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
                              s kellegil on kogemusi värvi püssi osas. nägin müügil olevat püssi millel siis värvi anum ja elektri mootor küljes, iseenesest mulle ideaalne, müüjad oskasid ainult seda ütelda, et suuri seinu ei tasu nendega värvida rohkem nq infot ei olnud. hind oli ka suht soodne 25-100€ ni. oleneb kui suure mootoriga isendi võtad.
                              Mul on see odav käkk, eks ta üks paras plätserdis ole. siledat pinda mina sellega ei saanud. ja kulu on ka metsik, sest väga kaugelt peab laskma et jooksma värv ei läheks.
                              autovärvi poodides on suht suur paberi valik tavaliselt, kuid ehk oleneb poest ka.
                              Selle kõrgläike tegemine on ikka peavalu kui vilunud pole. See katsetamine ja proovimine võtab väga palju aega ja raha ka küsib.

                              Comment

                              Working...
                              X