Teade

Collapse
No announcement yet.

Segadus Audes mudelitega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Segadus Audes mudelitega

    Ma olen juba ammu tahtnud küsida, et kas audes kõlarid on läbi aastate samad või on sama marki kõlareid kuidagi paremaks tehtud?
    Ühesõnaga kuulasin aastatel 1999 kuni 2004 väga paljusid kõlareid - nende seas ka audesed.
    Kõik audesed aga jätsid nõrga mulje - hääl oli lahja ja hinnad väga odavad.
    Nüüd aga vaatan, et kiidetakse ja hinnad on ka palju kõrgemad.

    Mäletan just et kuulasin mudelit 064, maksid vist 3500 krooni ja heli meenutas tavalist s90-ga konkureerivat tümpsukasti. Samuti studiod maksid 7000 krooni ja blues oli ka kindlasti vähem kui 15keek.
    Kas läbi aastate on hinnad lihtsalt tõusnud ja inimeste kriitikameel vähenenud või tegelikult pannakse sama mudelinimega kõlari sisse palju palju kvaliteetsemaid elemente?
    Viimasel juhul, kas on kuskil mingi võrdlustabel, mis on läbi aastate muutunud ja alates mis aasta mudelit võib vaadata?

    #2
    Vs: Segadus audes mudelitega

    Vein läheb ka seistes paremaks ja kallimaks.Pole veel kuulnud,et keegi audeseid seab s-90 ühe pulga peale.Häbi.

    Comment


      #3
      Vs: Segadus audes mudelitega

      Ma ei ütlegi et audesed kehvad on - neil on olemas ka väga häid ja kalleid mudeleid. Lihtsalt 10a tagasi kehtis rusikareegel, et kui tahtsid muusikat kuulata siis numbritega mudeleid ei tasunud vaadata. Hinnad olid ka vastavad -niiet midagi ei olnudki katki.
      Ma räägin audes 064-d maksid 3500 krooni paar. Ja ükski numbritega mudel ei maksnud rohkem kui 6000 krooni. Nüüd otsitakse sama mudelinimetusega kõlareid kasutatud peast 300 euro eest. Küsimus on täiesti siiras, et kas ma olen midagi maha maganud?
      viimati muutis kasutaja Kirsa; 25 m 2012, 21:08.

      Comment


        #4
        Vs: Segadus audes mudelitega

        Maal mängivad 063 78 aasta sony TA-F-70 järgi ja linnas on lambi järgi 064.Jah 064 on minu kõrvale paremad kui 063.Asi vist ikka natuke võimus ka mis nende järgi on.Radiotehnikaga vist vahet pole mis seal taga on.

        Comment


          #5
          Vs: Segadus audes mudelitega

          Esmalt postitatud Kirsa poolt Vaata postitust
          ... alates mis aasta mudelit võib vaadata?
          Kas meie turul on suur valik? Arvan et Bluesi/Studio omanikud ei müü neid odavaim kui 1/2 praegulise hinnast.
          Näiteks MSRP hinnad praegu: Bluesid ~3800€, Studio 1800€+490€(jalad).
          Bluesid on saama alates 2001-2002a., Esimised Studiod mis mä näinud oli 15-T25 Tweeteriga - perem neid ei osta, alates 2004-2005 võib olla nad on saama.
          Esimesed Bluesid oli F&T kondensatoriga, viimased Bluesid ja Studiod - Mundrof MCap400-ga.

          Esimesed Audes 105 (suur korpus, nagu 111): parem ei osta, või osta + moddida, aga on vaja kontrollida et tweetrid on saama.
          Viimased - 105/106 - on hea variant, 106 on natukene parem - Seas-i tweeterid teevad natuke parem helipilt.

          Comment


            #6
            Vs: Segadus audes mudelitega

            Radiotehnikaga vist vahet pole mis seal taga on.Oled ise ka tähel pannud,et audeseid suht vähe müügis-see kellel need on neid eriti ei müü.Pigem on asi selles,et sama hea heliga lääne kõllid on kordades kallimad.

            Comment


              #7
              Vs: Segadus audes mudelitega

              Esmalt postitatud D.D.D. poolt Vaata postitust
              Kas meie turul on suur valik? Arvan et Bluesi/Studio omanikud ei müü neid odavaim kui 1/2 praegulise hinnast.
              Näiteks MSRP hinnad praegu: Bluesid ~3800€, Studio 1800€+490€(jalad).
              Ühesõnaga studiod on teinud läbi NELJAkordse hinnatõusu? Ma ei ole küll märganud, et teised tootjad sedasi hindu oleks tõstnud.

              Info mõttes, mul ei olegi plaan audeseid osta, tahtsin lihtsalt ükskord selgust saada.

              Comment


                #8
                Vs: Segadus audes mudelitega

                Ilmselt on tegu lihtsalt hindade korrigeerimisega... Kui muu maailm müüb sama kvaliteediga tooteid 2000E, miks ei tohi seda teha Audes? Ja rahade väärtused on ajapikku palju muutunud, 1000E praegu on sama mis 2000 eeku 90ndatel...

                Comment


                  #9
                  Vs: Segadus audes mudelitega

                  Esmalt postitatud Kirsa poolt Vaata postitust
                  Ma ei ole küll märganud, et teised tootjad sedasi hindu oleks tõstnud.
                  Tead, et Audesel oli 2 hinnakirjad - üks on meile ja teine - "export" hinnad. Eestis Audesed oli "undervalued" - hind oli väga hea, aga mängivad kui teised analoogid hinnaga 2-3 korda rohkem (näiteks Bluusi hind oli Eestis 18K EEK, aga mängivad parem kui kõlarid hinnaga 4K EUR), ja kui ma tean teised tootjad niimodi ei tee. Hind tõstnud ainult Eestis, Ekspordi hinnad on +-saama.

                  teine: kui sa võtad, näiteks kõlaripaar hinnaga ~4000eur, komponendide hind on 300-500 eur + korpus, jaak 3500eur on töötlus, marketing, profit.

                  Ja pole mõstlik võrdlema hinnad mis oli palju aega tagasi - hind olemas, aga kaupa ei ole.
                  Tead, et 1980 aastal 1 USD = 0.63 RUB ja sai oli 12kopeek (= praegu 0.036€)?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Segadus audes mudelitega

                    Esmalt postitatud Kirsa poolt Vaata postitust
                    Ma ei ütlegi et audesed kehvad on - neil on olemas ka väga häid ja kalleid mudeleid. Lihtsalt 10a tagasi kehtis rusikareegel, et kui tahtsid muusikat kuulata siis numbritega mudeleid ei tasunud vaadata. Hinnad olid ka vastavad -niiet midagi ei olnudki katki.
                    Ma räägin audes 064-d maksid 3500 krooni paar. Ja ükski numbritega mudel ei maksnud rohkem kui 6000 krooni. Nüüd otsitakse sama mudelinimetusega kõlareid kasutatud peast 300 euro eest. Küsimus on täiesti siiras, et kas ma olen midagi maha maganud?
                    midagi on valesti ka mina mäletan kui audes 064 maksis 3500eeki aga kindlasti ei olnud see paari hind vaid tüki kõige odavamalt olid need 6500eeki varem oligi miskipärast tk hinnad. isegi need 190Ac pole vist päris nii odavad olnud.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Segadus audes mudelitega

                      Esmalt postitatud Kirsa poolt Vaata postitust
                      Ühesõnaga studiod on teinud läbi NELJAkordse hinnatõusu? Ma ei ole küll märganud, et teised tootjad sedasi hindu oleks tõstnud.
                      Audest on ajalooliselt oma kodumaal saada olnud oluliselt soodsamalt kui kaugematel turgudel. Kuulda oli, et Venemaa importöörid olla pahandanud, et Eestis nii odavalt dumpinghindadega Audest müüakse. Ei tahetud neilt enam osta. Audese USA turu hinnad pole kuhugi kerkinud.

                      Eestis on Audese heli olnud nimelt odava hinnasildi tõttu allahinnatud. Paljud melomaanid (kasutan seda sõna teadlikult "audiofiilid" asemel) otsustavad ju asjade headuse üle mitte kõrvadega, vaid silmadega hinnalipiku järgi, ajades ajakirjasabast tabelitest näpuga järge. Ja kas ehk nüüd siis hinnatõusu tõttu on ka heli paranenud..?
                      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Segadus audes mudelitega

                        Ei mäleta ka mina seda et audese paari hind oleks olnud 3500.- see oli ikka tüki hind. Tükihind siis seepärast et parem/vasak kõlarid on erinevad- nimelt siis kõrg ja kesksageduste asend ei ole tsentris. Enda 037 mudelid pärinevad 2001 aastast ja hind oli neil 7500.- paar. Heli on endiselt normaalne

                        Comment


                          #13
                          Vs: Segadus Audes mudelitega

                          Ma usun placebo effekt'i. Jah, kuna nüüd on kõlarid 10 korda kallimad, siis ka heli kvaliteet, mis on korrelatsioonis hinnaga, on tõusnud 10 korda. Turul müüakse ka ju sama sordi tomateid kõrvuti kastides, kus on erinevad hinnad. Ilmselgelt kallimad tomatid saavad ennem otsa. Välismaa kõlarid on ka sellepärast paremad, et need on lihtsalt kallimad. Ja meie ministrite lapsed on nii ilusad, sest neil on head geenid. Vaeste laste vanematel on halvad geenid.
                          Mida punk on liitnud, ärgu Tisko lahutagu

                          Comment

                          Working...
                          X