Teade

Collapse
No announcement yet.

Liimitud täispuit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Liimitud täispuit

    Kas liimitud täispuit kõlbab subwoofri kasti tegemiseks.
    Plaanis kasutada 5cm paksust.

    #2
    Vs: Liimitud täispuit

    Kõlbab aga võib kumiseda.Korralik vatiin ja toestus abiks.
    Ja see mis meie poodides saada on, sell lase poole aastat kuivada niisama muidu kuivab valmis töö peal ikka kuskilt kitsamaks jne.. oleneb ka mida poest saad võib ka juhtuda kena kuiv puit.

    Comment


      #3
      Vs: Liimitud täispuit

      Noh mul pool kasti liimitud puidust ja saepuru plaadist. Liimitud puidule on pandud sisse puu jupp/laud vahele et võtaks kumisemist vähemaks. Muidu alguses kumises väga palju.
      Praegu on päris hea tugev . Sellepärast 2 puitu omavahel kuna endal oli natuke liimitud puitu ja sõbral sain kapi vana ukse mis oli saepuru plaadist

      Comment


        #4
        Vs: Liimitud täispuit

        Tegin ka kunagi ammu suvalisest raua poe liimpuidust kasti. Poole aasta pärast oli esimene külg punni kuivanud Ja kõmises kah päris korralikult jah.

        Comment


          #5
          Vs: Liimitud täispuit

          Esmalt postitatud Kkert poolt Vaata postitust
          Tegin ka kunagi ammu suvalisest raua poe liimpuidust kasti. Poole aasta pärast oli esimene külg punni kuivanud Ja kõmises kah päris korralikult jah.
          Sobib küll ja väga hästi! Kui liimpuitu kasutada ei osata siis on see teine probleem! Mingit kumisemist pole. Ma olen liimpuidust teinud kordades suuremaid kaste ja pole ükski kõveraks kuivanud. Tuleb tunda puidu struktuuri ja sissepoole liimitakse ribid mis hoiavad ära puidu kooldumise ja seinte kaasamängimise. Nii või teisiti tuleb ribid sissepoole liimida, et kasti küljed võimalikult jäigaks jääksid.
          Üks näide suurest kastist mis on liimpuidust.
          viimati muutis kasutaja humax; 22 m 2012, 11:57.

          Comment


            #6
            Vs: Liimitud täispuit

            Poest on võimalik saada ainult männi liimpuitu.Korraliku kõlari saad oksatust kuusest,niinimetatud "pillipuust".Poe liimpuidul on liiga laiad liistud.Õige oleks liistu laius võrdub liimpuidu paksusega.Ja ei mingit kõminat!Tervitades Ahto.

            Comment


              #7
              Vs: Liimitud täispuit

              Ei, ma ei mõelnudki et ma mingi puidu asjatundja oleks
              Tõin lihtsalt näite, millega arvestada tuleb.
              Ja see et kõmises, oli arvatavasti sellest et seinad ei olnud piisavalt hästi toestatud = hakkas kaasa vibreerima.

              Comment


                #8
                Vs: Liimitud täispuit

                Teemaalgataja rääkis 5 cm paksusest plaadist. See on ikka päris võimas plaat juba, pole tal häda midagi, jäikust küllalt.

                Comment


                  #9
                  Vs: Liimitud täispuit

                  Liimpuit alates 3cm ja rohkem on täiesti piisav paksus, kui tegemist pole just eksklusiiviga.
                  viimati muutis kasutaja OSX; 23 m 2012, 10:14.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Vs: Liimitud täispuit

                    Üks küsimus, ka puidust. Kas keegi teab kust on võimalik saaremaalt saada mdf plaate kasvõi saepuru. Saepuru arvatavasti lihtsam leida aga tahaks mdfiga ära proovida.
                    pole siiamaani poodides näinud. Tellides on nad päris kallid.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Liimitud täispuit

                      Saepuru saad auriga lähedal olevatest poodidest.
                      Küsi põranda materjaali alt saad kena lahmaka tüki.1.2x2.5m vist oli.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Liimitud täispuit

                        Tegin ka liimpuidust ja need Bauhofis müüdavad plaadid tõmbavad juba siis kõveraks, kui kilest välja võtad. Ma liimisin vineeriribad sissepoole lamineerimispressi vahel, siis sai suht OK. Enam ei taha kasutada igatahes aga mul oli 18mm plaat ka ainult. 5cm puhul on võib olla tõesti teine tera.
                        -

                        Comment


                          #13
                          Vs: Liimitud täispuit

                          Esmalt postitatud lejutaja poolt Vaata postitust
                          Üks küsimus, ka puidust. Kas keegi teab kust on võimalik saaremaalt saada mdf plaate kasvõi saepuru. Saepuru arvatavasti lihtsam leida aga tahaks mdfiga ära proovida.
                          pole siiamaani poodides näinud. Tellides on nad päris kallid.
                          Ise ostsin nn. Pärnu plaati Espak- st(saepuru plaat). Seal saab lasta mõõtu ka lõigata.

                          Comment

                          Working...
                          X