Teade

Collapse
No announcement yet.

Inverteri asukoht

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Inverteri asukoht

    Ka inverteri asukoht muudab kõlari tööd. Liimisin siin audes 109 kloone kokku ja tahan inverteri tahaseina viia. Kas toru pikkust peab muutma ja kuidas?
    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

    #2
    Vii rahuga. Pikkust muutma ei pea.
    Kas sa paned toru selle 48 mm läbimõõduga või vaatasid suurema läbimõõduga jupi kusagilt? 75 mm kanalisatsioonitoru korral tuleb pikkus 145 mm.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      resonaatori asukoht pole oluline, kuid kui sa viid ta kõlari tagaseina, siis peab arvestama sellega, et sa ei tohi teda panna vastu seina.
      76mm trousid leiad vaiba või kanga poest. Vaiba torud olid 100mm sisemise diameetriga, välimine 107mm, Kangastel oli vist 76mm, kas sisemine või välimine, ei mäleta enam hästi. Need on papist torud, neid on mugav liimida ja kui tuksi lähevad, ei pea ostma kallist kanalisatsioonitoru. Ja mis veel oluline on -nende eest ei küsi keegi pappi, vastupidi, ollakse rõõmsad kui risust lahti saavad.
      vh

      Comment


        #4
        Teisalt aga ei ole need papptorud nii hästi viimistletavad. Kui võimalus, kasutaks ma ikkagi kanalisatsioonitoru. Kalliks seda nimetada vist ei saa. Kuni 50.- toru eest investeerida ei tohiks raskusi valmistada ?
        kris@andmevoog.eu

        Comment


          #5
          Papptorude kinnitamine kasti külge on tulnud kõige ilusamini välja selliselt, et kui mingi 2/3 või 3/4 vineeri paksusest kasti seestpoolt võttes on papptoru välimise läbimõõduga ja see osa mis nähtavale jääb, tuleb freesida papptoru sisemise diameetri mõõtu. Sest muidu tõepoolest jääb papptoru ots veidi riiba-rääba välimusega. Minu kirjeldatud ja äraproovitud variant aga varjabki koleda papptoru otsa ära. Olen selliselt teinud mingi 50 kastile, igas kastis vähemalt 2 toru. Ja veel, seda toru saab liimida tavalise valge liimiga, millega kogu kast kokku on liimitud.
          vh

          Comment


            #6
            Papptorude kinnitamine kasti külge on tulnud kõige ilusamini välja selliselt, et kui mingi 2/3 või 3/4 vineeri paksusest kasti seestpoolt võttes on papptoru välimise läbimõõduga ja see osa mis nähtavale jääb, tuleb freesida papptoru sisemise diameetri mõõtu. Sest muidu tõepoolest jääb papptoru ots veidi riiba-rääba välimusega. Minu kirjeldatud ja äraproovitud variant aga varjabki koleda papptoru otsa ära. Olen selliselt teinud mingi 50 kastile, igas kastis vähemalt 2 toru. Ja veel, seda toru saab liimida tavalise valge liimiga, millega kogu kast kokku on liimitud.
            vh
            Eeliseks on papptorul kindlasti tema liimimisvõimalused, B3 liimib väga hästi. Plastiktoru saab kah PVA või B3-ega kinnitada, aga sellejaox tuleb juba kinnitusmuhvleid juurde teha, kuna tavaline materiali paksune puitosa hästi kinni hoida ei taha. Parim liim mida ma seni olen kasutanud puidu ja plastiku yhendamisex on Super S9, väga hea liim üleüldse
            kris@andmevoog.eu

            Comment


              #7
              Selles kastis on suht lühikesed torud. Ostsin K-rautast kanalka toru läbimõõduduga 50 mm. Maksis 12.- ja jätkub mõlemale kastile. Arvan et kui toru pind, mis plaadi sisse läheb ilusti ära matistada siis peaks liimida küll kannatama.
              "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

              Comment

              Working...
              X