Teade

Collapse
No announcement yet.

A.Vassilkov ja Estelon XA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

    B&W puhul on see plaadi mukkimine ootuspärane, sest kõlarid ise on selliste tweetritega mis tekitavad üle 4kHz just teatud tõusu ja mingis osas lausa "ise genereeritud" heli, seega üldiselt tuhmim algmaterjal ja n.ö. heledapoolsed kõlarid kokku võivad anda rahuldava tulemuse. Nagu scanspeak ütles, sellest ei piisa ja see ei sobigi väga heade kõlarite korral (sest siis joonistuvad EQ mängimised kergesti välja). Mul on ka endal see B&W plaat, kuulanud olen kolm-neli korda vist üldse - jah on natuke kotis heliga küll. Õnneks on see üks väheseid erandeid. Mulle on kuulamiskordade statistika järgi ilmselt kõrvale meeldivamad Marantzi demoplaadid.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
      B&W puhul ..., sest kõlarid ise on selliste tweetritega mis tekitavad üle 4kHz just teatud tõusu ja mingis osas lausa "ise genereeritud" heli ...
      Mul on jäänud just mulje et B&W on kesksageduses oma isikliku heliga, eriti selle kõrgemas osas, nende kõige kallimaid mudeleid ma kuulnud ei ole.
      viimati muutis kasutaja moi; 16 m 2015, 11:38.

      Comment


        Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA


        Need on audiodesign'is kohapeal. Kõrge otsa üle ei julgeks mina küll viriseda, see on minu arvates piisavalt täpne, hea detailsusega ja eraldust ka nagu jagub(eriti võrreldes siidikupplitega, ribbon minule on siiski pigem parema mulje jätnud niipalju kui ma neid kuulnud olen), kõrge osta üle ei kurdaks. Keskriba on ka pigem ok, üleüldine heli tasakaal on väga hea just siis kui muusika on seinast seina. Ja see et räägitakse b&w ülisäravast helist siis ma küll selle kohta midagi öelda nendel seda häda ei ole. Bass on muidugi tüüpilise riiulkõlarite häälestusega kui tahetakse näidata et seda on.

        Comment


          Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

          Ei, ma ei nimetaks B&W heli ülisäravaks, vaid mingis osas on see (mis on) "iseenese heliga" - nagu kunagi termin välja kukkus . Siidikuplitega valdavalt ei ole mõtet võrrelda, ribbon muidugi meeldib mulle ka rohkem.
          Kui mõelda nende demoplaadi kõlale, siis see võib olla küll vastupidise EQ'ga, võimalik et mingid mudelid omavad ka kesksagedustel midagi mida ei peaks teadma ning demoplaat hõlmab ka neid.

          Kas aga hr. scanspeak võiks öelda millise materjaliga kuulate Esteloni arendusi?
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

            Selle foorumi alateema on Esteloni kõlarid.
            Vaadates läbi foorumi kommentaariumi võin tõdeda, et suurem osa kommenteerijatest pole vist seda kõlarit ise kuulanudki. Mis on siis väärt need arvamused ?
            Mina olen paar aastat Esteloniga väga lähedalt seotud olnud ja tema sünni juures olnud. Teda arendati kaua highend toodetega , mida ka mina eelistasin enda kuulamise jaoks.
            Kaablite valik, võimendi, heliallikas-nii vinüül kui ka digi. Osalt tekkisid need eelistused koostöös A. Vassilkoviga . Osalt seetõttu, et A. Vassilkovil polnud muid highend tooteid enda kõlarite arendamiseks käepärast võtta. Ja me tegelikult sidusime ennast head helitehnikat tootvate tegijatega. Selge, et selline kõlaritase vajas ka arenduseks väga kõrgetasemelist tehnikat. Võimendina oli parim Friedrich Schaeferi toodang, millelaadset pole mul siiani võimalik olnud asendada. Transistorvõimendi, mis mängib lambile lähedase stiiliga !? Kuid hiljem oli Estelonile vaja leida teisi tootjaid, kes lõid maailmas läbi veel paremini ja kellel oli ka "siga"kallim toodang. Reklaam on kallis asi ja kuskohast ikka see raha tagasi tuleb , kui ikka läbi suurema hinnaga toodete müügi. Seepärast polegi imestada kui toodete eest küsitakse 30 KEUR --50 KEUR ja 100-170 KEUR. Igale tootele on kusagil ostja ju. Mõnes mõttes on ühe audiofriigi lifetime kõlari hinnatase just alates 25-30 KEUR . Sellega ma nõustun. Kõrgem kuulamisetase ja kallim hinnatase käivad käsikäes. Olen läbi pika aja tähelepanelikult kuulanud Esteloni ( ja ka Audese kogu toodangupaletti ) nii kodumaal kui ka Müncheni audiomessil. Rääkides erinevate maailma audiohindajatega erinevatest ülikallitest toodetest s.h. ka meie kodumaa toodetest, võin tõdeda, et nad kõik , kes vähegi suudavad endas kommertsisuunitlust alla suruda ja olla erapooletud , ütlevad et helis on üks mittemõõdetav-- vaid just tajutav parameeter, mida tõeline helikuulaja tajub--et siis, kas helis on " the spirit of the sound " või ei ole . Selle otsimiseks ja leidmiseks ongi vaja kuulata ja kõrvutada mitmeid maailma paremaid helitooteid ! Ja see on väga individuaalne hindamine. Jõudu siis ka praktikas kuulamisel ja hindamisel.
            viimati muutis kasutaja Altec; 16 m 2015, 18:56.
            Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
            Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

            Comment


              Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

              Esmalt postitatud Altec poolt Vaata postitust
              võin tõdeda, et suurem osa kommenteerijatest pole vist seda kõlarit ise kuulanudki. Mis on siis väärt need arvamused ?
              Kas me peaksime siis ostma need kõlarid endale et kogemust saada? Muud võimalust nagu eriti pole, privaatselt esitatud kuulamissoovid selle aasta jaanuaris vähemalt lükati tagasi. Võibolla peaks uuesti paluma?

              Ja seda enam huvitaks mind millise muusikaga tehakse arendustööd, seepärast ka selline küsimus scanspeakile. Oleks võibolla võimalik ka mingi "kodutöö" eelnevalt teha, kuulata enda süsteeme ja seejärel kuulata Estelone.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                Kas me peaksime siis ostma need kõlarid endale et kogemust saada? Muud võimalust nagu eriti pole, privaatselt esitatud kuulamissoovid selle aasta jaanuaris vähemalt lükati tagasi. Võibolla peaks uuesti paluma?

                Ja seda enam huvitaks mind millise muusikaga tehakse arendustööd, seepärast ka selline küsimus scanspeakile. Oleks võibolla võimalik ka mingi "kodutöö" eelnevalt teha, kuulata enda süsteeme ja seejärel kuulata Estelone.
                Minumeelest Alfred on ikka lubanud enda juurde kuulama, kui kokku leppida. Olen ise varem seda teinud koos mitmete inimestega.

                Aga üritage temaga rääkida. Selle aasta 14-17 mais on jälle ka HIGHEND mess Münchenis. Seal saab ka kuulata Esteloni.
                Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                Comment


                  Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

                  Ütleme nii et ka tartu meeste soovid on tagasi lükatud. Eks ta selline raske löögile saada ole, teles promovad küll kõvasti aga samas eriti ligi ei taha lasta, samas on ka minul tekkinud küsimus et miks altec'il neid kohapeal ei ole koosarendus ju ei peaks raske olema, ja seal sinu ruumis peaks nad mängima ka koos sinul kasutada oleva tehnikaga.

                  Comment


                    Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

                    Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                    Ütleme nii et ka tartu meeste soovid on tagasi lükatud. Eks ta selline raske löögile saada ole, teles promovad küll kõvasti aga samas eriti ligi ei taha lasta, samas on ka minul tekkinud küsimus et miks altec'il neid kohapeal ei ole koosarendus ju ei peaks raske olema, ja seal sinu ruumis peaks nad mängima ka koos sinul kasutada oleva tehnikaga.
                    Muidugimõista kõike võiks . Kuid Altec on liiga palju uurinud erinevaid kuulsaid maailmas toodetud kõlareid ja maitse ihkab midagi keerulisemat oma hinge toitmiseks. Lõpuks jõuad sinna , et suurim helinauding on looduse naturaalsete häälte kuulamine ja isegi vaikuse kuulamine, nii imelik kui see ei tundu.... Mu moto : Specialized to Natural and Lively sound ...ei ole muutunud aastate jooksul !

                    Hinna osas ju valikuid maailmas erinevaid:

                    viimati muutis kasutaja Altec; 21 m 2015, 07:23.
                    Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                    Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                    Comment


                      Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

                      Kas see siis tähendab et Esteloni heli on üle hinnatud, "tabamata ime" nagu mulle keegi nimetas?

                      Mis kell me siis toodud higherfi valikust midagi kuulda saaksime kui hing midagi keerulisemat ihkab?
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

                        Parim koht kuulamiseks Euroopas :

                        viimati muutis kasutaja Altec; 21 m 2015, 08:10.
                        Parem emotsioon helist - tõsine põhjus tehnika ümbervahetamiseks ! Hea tehnika on see, mida te ostaksite ülejärgmisena.
                        Õppige tundma helitasemete vahesid ja tehke valik parima helinaudingu , aga mitte odavaima hinna või suure hinnalanduse järgi !

                        Comment


                          Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

                          Jälle natuke Estelonist teemasse:
                          Neljapäeval oli Mustpeade maja saalis näha ja kuulda audiofiili märg unenägu. Tõnu Kaljuste värskelt ilmunud CD-plaati «Gesualdo» esitleti Estelon Extreme high end kõlaritest.

                          Lugege ka kommentaare, nii mõnegi siin tavaliselt kirjutaja tunneb sealt ära.

                          Comment


                            Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                            nii mõnegi siin tavaliselt kirjutaja tunneb sealt ära.
                            Ihvikese tundsin küll ära
                            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                            Comment


                              Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

                              Mind üllatas et pealkiri nagu räägiks plaaditutvustusest, millest aga nagu üldse juttu peaaegu polnud. Kuid see "superdj" on ikka küll omaette tase, mul oleks raskusi niisuguse kompetensusega isikut palgalehel pidada sest minu silmis teeb ta karuteene Eventechile.
                              Huvitav kas kuskil youtubes sellest sündmusest videot pole, oleks huvitav teada mida Alfred rääkis.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: A.Vassilkov ja Estelon XA

                                Mina ei saanud aga kirjutajst üldse aru, kui ta üritas kuskilt külje pealt mingit steropilti kuulata ja tõdes, et ikka kehvad kõlarid ja muidugi sellest kui Vassilkov väitis et sibilants on võibolla ruumist tingitud.

                                Comment

                                Working...
                                X