Teade

Collapse
No announcement yet.

audio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    audio

    :-[Sooviksin ise kõlarid ehitada,kuid olen sellel alal täitsa tume junn.Ma ei tea tööpõhimõtetest midagi või kustkohast elemente ja teisi vidinaid,jooniseid saada.Kas keegi viitsib minuga jamada.

    #2
    Usun, et see ei ole jamamine, kui sa asja endale natuke selgemaks üritad teha
    Kõigepealt tee omale selgeks:
    1) Kui võimast asja soovid?
    2) Kui palju oled sa nõus selle peale kulutama?
    Anna teada siis räägime edasi

    Comment


      #3
      :-[Sooviksin ise kõlarid ehitada,kuid olen sellel alal täitsa tume junn.Ma ei tea tööpõhimõtetest midagi või kustkohast elemente ja teisi vidinaid,jooniseid saada.Kas keegi viitsib minuga jamada.
      Ma sooviksin kodukinole kõlle nii umbes 5*100w ja hinda ei tahaks väga lakke ajada.

      Comment


        #4
        Kodukinole vast paar kõlli(2*100W) ja subbakas. Peaks piisama.

        Comment


          #5
          Põhimõtteliselt mine sellisele leheküljele nagu www.audes.ee
          Seal on erinevad kõlarid ja valjuhääldid. Audese hinna/kvaliteedi suhe on väga paigas. Ise soovitaksin teha sellise süsteemi - esikõlarid Audese bassivaljuhääldeid kasutades, kas siis 40W65, 70W81 või 75W87. Esikõlarid võivad reeglina olla 4 oomised, kuid ei juhtu midagi kui teed nad 8 oomised. Tagakõlarid ja keskkõlar on aga peaaegu igal kodukino seadmel millegi pärast väheamlt 6 oomised, kuid võivad olla isegi al. 8 oomised. Kuna 6 oomiseid valjuhääldeid on suht vähe liikumas, siis kasuta 8 oomiseid valjuhääldeid või kahte 4 oomist järjestikku.
          See oleks esialgu kõik. Tee linna peal elektroonika kauplustes väike ring ja vaata mis kõlareid ning valjuhääldeid müügil on. Siis mõtle milliseid umbes tahaksid ja siis tee väike kalkulatsioon.

          Ülejäänud osas saame abiks igati olla.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Asja selgemaks tegemiseks võiksid alustuseks läbi lugeda Kõlarid ja subwooferi ehituse teemad. Saad asjale natuke pihta ja tead mis sind ees ootab

            Comment


              #7
              Audese leheküljel olen käinud kuid sealt saab ainult disaini võtta või ma panin seal ka puusse,et ei leidnu hindasid.

              Comment


                #8
                Kätte leitsin ja Teile teadmiseks olen maalt"VILJANDIST"ja siin ei ole selliseid poode.

                Comment


                  #9
                  Ega sul peab ka kannatust olema. Ega sa kõike ühe õhtuga selgeks saa. Kõlli saad ehitama umbes kuu pärast, kui asi omale selgeks tehtud, et valjukate raha ei oleks maha visatud. Loe läbi järgmised teemad Audio/Video foorumist: Kõlarid, subaka ehitamine. Ürita asjast aru saada ja küsi. Siis saad asjale netuke rohkem pihta. Ega see kõlari ehitamine nii lihtne ei ole, et teed paari õhtuga valmis.

                  Comment


                    #10
                    Ega jah neid kõlareid üle jala ikka kokku eo klopsi, ehitasin oma suppori valmis kahe ja poole kuuga. Aga heli suhtes ka ei kurda. Kast sai küll suur meeter lai ja kõrgus 33cm sügavist ca sama koonuseks on 75W104-4 inverter on diag 100mm ja pikkusega 200mm. See on autosse mõeldud ärge siis mõõtudest valest aru saage. Häid pühi!
                    powered by s90 + CSW + Sony MHC BX9 + s30(moditud) ja ongi mu soundid siin http://perse.mine.nu/

                    Comment


                      #11
                      Olen jälle kohal.Lugesin nii,et silmad valutavad.Lugemise käigus tulin mõttele,et kas selliseid komplekte ei ole müüa kusagil kus oleks valjukad ,filtrid,torud,katted ja joonised juba sobitatud või kui ei ole kas siis keegi oskaks näiteks noor tehnik poe põhjal seda jse teha.Hind võiks olla 2tk,3ribalise põranda kõlari kohta ca 2000eek.Kastide ehitamisega saan 100% ise hakkama.Materjal(mdf 16mm või32mm) on olemas ja tööristad on ka olemas+viimistlusmaterjal.Siis ma küsin kas püramiidi kujulisi kaste on ka olemas ja kui on kas nad mängivad sama hästi kui neljakandilised.Ja veel.Äkki on mõttekam juba mõni vanem kõlar doonoriks võtta.Kui võtta siis millist.

                      Comment


                        #12
                        Kui teed esinmest korda kõlarit ära hakka 3ribalisega jamama. Esiteks on selle tegu esimeseks projektiks liiga keeruline, et väga korralikku soundi kätte saada; teiseks 2000 krooniga saad suht jama 3ribalise kõlari; kolmandaks - 2 ribaline kõlar on lihtsam, odavam ja mängib põhimõtteliselt bassi sama hästi kui 3ribalinegi. Loomulikult pead elemendid hoolikalt valima, kuid selleks ju foorum ongi.
                        Ise soovitaksin kasutada Audese elemente, ntx 70W81 või 75W87. Ainuke mure on selles et 75W87 jaoks on parem kui kõlar oleks 3ribaline - tema ülemine piirsagedus on liialt madal, et saaks korralikku 2ribalise teha. Soundi jääb kesksagedustel lihtsalt auk sisse.
                        Doonoriks võid võtta põhimõtteliselt ntx S90d, kuid seal on tarvis teha rida muudatusi, millest pikemalt praegu ei räägiks. Kõik omal ajal. Praegult pead ära otsustama millised kõlarid ja mis elemente kasutad.
                        Ja püramiidi kujulisel kõlaril põhimõttelist vahet tavalise kandilisega pole, lihtsalt püramiidi kujulist on raskem teha.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          Ma mõttlesin selle s90d doonori kasuks.Mis vahe tal s90f on ja kumb on parem.Vaatasin hindasid,nii 1500 saab kätte.Mis mõõtudega need kastid üldse on.

                          Comment


                            #14
                            Kastid on päris suured, kusagil 70 cm kõrged, mingi 30 cm sügavad ja 35 cm laiad. Need umbes-mõõdud. Aga ma nüüd ei tea kas on mõtet osta 1500 korralikud kõlarid, ja siis need laiali lammutada eesmärgiga kasutada neid doonorina. Mõtekam oleks ikka ise siis kõlarid teha - filtreid on ju võimalik ntx Audesest tellida, või Tevalost või Oomipoest.
                            Valjukad saad tellida mii Audesest kui ka ntx Oomipoest.
                            Ja pealegi kui sul kastimaterjal olemas saad teha igasugu huvitava kujuga kõlarid ning üldse tuleb ju sul eelarve kasti materjali võrra odavam.
                            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                            indrek@sac.ee, +3725174765

                            Comment


                              #15
                              MIs puutub S90D või S90F peaksid elemendid samad olema, vahe võib olla takistuses ja väljanägemises.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment

                              Working...
                              X