Teade

Collapse
No announcement yet.

<studio> kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    <studio> kõlarid

    Lõpetasin just 017 ehitamise ja olen tulemusega väga rahul, nüüd, kuna pool materjali jäi üle, oleks soov ehitada üks paar Audes Studio kõlareid. Sellega seoses tekkisid mõned küsimused:

    1.) mis mõõtmetega peaks kast olema, kuna ei saa ju kasutada 105K mõõtmeid ?

    2.) kas studio filtrit saab audese käest tellida ka, peaks nagu saama ?

    3.) kui pikk ning mis diameetriga peaks olma invertertoru ?

    Küsin sellepärast, et äkki keegi on varem selliseid ehitanud, kui ei ole eks ma hakka siis poodide vahet jooksma ja Audese vendadele helistama, millegipärast ma kardan et nad oma 'salajasi' studio parameetrid küll eriti avaldada ei taha... aga mis siis ikka, mõõdulint kätte ja poodi :

    #2
    Esiteks, Studio kasti parameetrid ei vasta 105K omadele. Pigem 111. Usumind nii ta on. Teiseks, kasti maht peaks olema 15 ltr. Kolmandaks, mul on kuskil inverteri mõõdud teada, pean vaid üles otsima. Neljandaks, ma hästi ei usu et Audese-tüübid annavad väga palju infot filtrite ja muu sellise kohta. Siis veel ka see asi, et tahaks isegi kunagi neid kaste endale ehitama hakata - äkki peaks ühendust omavahel? Sa jagad oma teadamisi miniga, mina omi sinuga.
    PS! 105 on ju hoopis väiksema elemendiga Audese kast, selles Studio omas on aga 40W65 valjukas(105-s on ma-ei-tea-mis).
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Oled selles kindel et 40w65?
      Tweeter on Seas. Mudel vist 25tff.

      Kas 111 on muidu põhiliselt sama asi aga audese kõrgega?

      Ja veel kas keegi on võrrelnud Studio ja Blues'i kesksagedusi(puhtus, reaalsus)? Kui palju see 40w65 alla jääb?

      Comment


        #4
        Täiesti kindel, paneme lukku! ;D Aga tegelilkult on küll 40W65. No 111 ja Studio vahe on veel ka see et filter on teine, häälestus on teine ja loomulikult kõrge on teine. Mis puutub sellesse Studio tweeterisse, siis mulle isiklikult tundub et kõrge on pigem 27TFF kui 25TFF.
        Ja kesksagedusi pole veel saanud mahti võrrelda, kuid arvan et ega see Audes nüüd nii väga palju kehvem kah pole.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          Vaatasin just neid Kit-plane Audese kodukalt ja seal oli kah 105K juures kirjas et 40W65 woofer. Kuid minu arust küll 105 ja 111 on täiesti erinevate woofritega kõlarid. Hind peaks kah neil 105-tel olema odavam kui 111(ca 3000).
          8)
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            ühesõnaga intz, ma kardan et sellest Studio ehitamisest võib üks paras pull kujuneda... no kasti mõõtmed saab lihtsalt kätte, marsin poodi ja hakkan mõõtma (nii ma ükskord juba tegin :) oletades et kast on valmistatud 19mm materjalist... ja elemendid saab ehk küsideski teada... aga eks näis, ma puurin natsa neid vendi, hoiame ühendust !

            Comment


              #7
              Selle Studio kast peaks tehud olema 16 mm MDF-ist kui ma väga ei eksi. Ja ise mõõtsin kah kasti üle.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                kust sa tead et ta 16mm on ? ja mis sa selle kasti välismõõtmeteks siis said, ilma küljeasjadeta ?

                Comment


                  #9
                  Vaata ja uuri Audese kodukalt 111 ja Studio vahelisi erinevusi ja sarnasusi. Viska pilk peale ka Kit-planidele. Üks päev kindluse mõttes mõõdan need Studiod veel kuskil üle.
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #10
                    <studio>'s kasutatakse tweeterina (27-TFFC SEAS 292.00) elementi ja bassikaks on neil mingi 6.5 tolline element, ei tia nyyd kas 40W65-8 või 40W69-8 ? Aga nende kõlarite ehitamise teeb keeruliseks veel ka see et esipaneel on suunatud teatud nurga all üles, et oleksid paremad bassid kuulda, tehniliselt on seda keerukas teostad, ja kust kuramuse kohast me veel selle nurga kraadi peaksime välja võluma ?

                    Comment


                      #11
                      See woofer peaks olema 40W65, sest Studiot ehitati jube enne kui 40W69 turule tuli. Pealegi on 40W69 suunatud rohkem puhta kesksageduse peale, hind on kah seetõttu kallim. Miski 600 kanti. Ja nii hästi ta bassi ei mängi. Aga vaata Studio sagedusriba - täitsa hästi esitab bassi.
                      Kes see 292.00 seal (27-TFFC SEAS 292.00) tähendab hinda kroonides per tükk? Ja poes Studioid uurides ma küll tähele ei pennud mingit nurka. Seetõttu ma ei saagi aru, mis värk praegu siin on. ???
                      :
                      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                      indrek@sac.ee, +3725174765

                      Comment


                        #12
                        Kes see 292.00 seal (27-TFFC SEAS 292.00) tähendab hinda kroonides per tükk?
                        Per tükk jeh.

                        Comment


                          #13
                          per tükk ilma käibemaksuta... arvuta see veel juurde, ja seal on nurk küll sees.. raudselt ! siis tulevad bassid paremini esile, eriti siis veel kui ei kasuta seda jalga !

                          Studio on, 6790.- paar

                          Comment


                            #14
                            Aga nende kõlarite ehitamise teeb keeruliseks veel ka see et esipaneel on suunatud teatud nurga all üles, et oleksid paremad bassid kuulda,
                            suunatud vist on ikka selleks, et kõrged sagedused välja tuua kõrgsagedus asub ju allpool.

                            Comment


                              #15
                              kas seisulainete vältimiseks äkki :
                              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                              t-linespeakers.org

                              Comment

                              Working...
                              X