Teade

Collapse
No announcement yet.

Valjuka takistus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Valjuka takistus

    Tehke mulle puust-punaselt selgeks kuidas mõõta valjuhääldaja takistuse sõltuvust sagedusest,ehk siis moodulit Z.Toongener. on arvutis olemas!!!

    #2
    Vene testerid said sellega päris hästi hakkama :-/
    kris@andmevoog.eu

    Comment


      #3
      Takistuse sõltuvust sageduset saab ju arvutada. Mõõta on veits keerukas. Kui sul on huvi arvutada siis kaeva kuskilt välja mingi elektrotehnika raamatuke ja proovi see välja kalkuleerida.
      Elektrik läks baari pingeid maandama.

      Comment


        #4
        Mis valjukaga tegemist.Äkki on lihtsam otsida netist kui hakata mõõtmisega jamama.
        muusika on kuulamiseks

        Comment


          #5
          Põhimõtteliselt tuleks oomi seadus appi võtta.
          muusika on kuulamiseks

          Comment


            #6
            mis on oomi seadus?

            Comment


              #7
              Ohmi seadus on U=I*R, kus
              U on pinge
              I on voolutugevus
              R on takistus.

              Comment


                #8
                Noh võib ka I=U/R. Tähistused samad.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #9
                  Sul tuleb vististi valjukale eeltakisti panna ja seejärel sellel erinevatel sagedustel pingelangu mõõta. Tulebki karakteristik välja.
                  ehh... andrjusa

                  Comment


                    #10
                    Tegu on 4A-32...aga, kas voolu tugevus peab olema konstantne mõõtmise ajal. Mul nimelt selline lugu, et kui sagdust tongener.-s muuta, siis muutub ka vool, mis valjukase jookseb??Sain mingi graafikuga hakkama:muutisn sujuvalt sagedust ning tulemused olid sellise(voolutugevus muutus!): 4A-32(andmetes Fres=47Hz), mina sain suurimaks takistuse väärtuseks kohal 49Hz(toas mõõdetud!)...siis oli mul veel mingi S30 valjukas(8om-see S30, millel inverterava, mis valjukaga tegu?), sain graafikuks alates ca 150Hz tõsev ´joon madalamate sageduste suunas, max väärtus vast 20Hz juures.

                    Kas siis on sedasi, et valjuka resonants sagedus vabas õhus võrdub takistuse suurima väärtusega???

                    Comment


                      #11
                      Esiteks kui toongenekaks on arvuti programm, mõjutab tulemust helikaart.Windowsi mikseris tuleb tämber nulli ajada.
                      Jõle palju mõõtmist.Kui tahat täpset graafikut.Seieriga testeriga on mugavama kindlasti.
                      muusika on kuulamiseks

                      Comment


                        #12
                        No, mul ongi seieriga tester.Jah, neid nuppe keskpaika siis küll ei keeranud, ilma arvuti prog. pole ju võimalik mõõta, sest kust sa ikka heligeneraatori saad!
                        Samas tekkis küsimus, kas õigesti ehitatud invertertoru avaldab valjukale mingit akustilist takistust ning selle tõttu ka resonantssageduse graafikul enam seda kõrget tippu pole?

                        Comment


                          #13
                          Kindlasti avaldab. Summutab veidi. Sama nähtus, kui võnkeringiga panna paralleelslt takisti.
                          Ma usun, et sageduse mõõtsid õigesti, see võib tehase andmetest veidi erineda küll. Mõõtemeetodid on erinevad ja iga valjukas ka veidi erinev.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Aga õhku jäi küsimus, et kas takistus tuleb mõõta konstantsel voolu tugevusel? Nimelt kui sagedust muuta muutub koos sellega ka valjukasse minev vool! ???

                            Comment


                              #15
                              Põhiline on see, et generaatorist/ võimendist mõõtmiseks antav signaal peab olema igal sagedusel konstantne, muidu ei saa sa õiget tulemust. Saad seda ju lihtsalt testriga mõõta. Tavaliselt ükski võimendi ei anna ühtlast väljundpinget, st. ei oma sageduskarakteristikut, mis oleks sirge. Signaaligeneraatoritel peaks muidigi stabiliseeritud väljund olema.
                              ehh... andrjusa

                              Comment

                              Working...
                              X