Teade

Collapse
No announcement yet.

Mix kondekas käriseb ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mix kondekas käriseb ???

    Ma sain lõpux oma kõllidele filtrid valmis  ;D poolid ka keritud ja asi töötab ilusti ....

    AGA

    ainult kuni teatud võimsuseni.. kusagilt 1/2 võimendi võimsuselt tuleb sisse KÄRIN...
    Sai proovitud mis seda põhjustab.. kui ainult pool vahel oli, ei olnud kärinat, kondekaga aga tuli kärin sisse...mida võimsam bassikoht seda rohkem käriseb  

    Milles võib asi olla ???
    kondekad on bipolaarsed mingi +85 C MBT 100 mikrot, 100 V .. mitte just eriti suured.. umbes 2,5 cm pikad ja 1 cm läbimõõduga.. sellised kollased, Oomipoest ostetud 25 eek tk.

    vb peax ostma rohkem volte kannatava konde ??? või on viga kuskil mujal ??

    andke nõu  :-[

    #2
    Minu arust on kondedel ka mingi amprite määr palju nad kannatavad, aga ei ole selles kindel.
    Räägi pooli kerimisest täpsemalt.

    Comment


      #3
      Ei kondest nüüd küll niimodi tohiks olla. Kuda see konde sul ühendatud ja kuhu täpselt?
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Konde on yhendatud + juhtme peale.. enne kõlarit täpselt
        Et siis + juhtme ots läheb konde yhe otsa klyge ja konde teine ots on kõlari + pistikus

        mis sa pooli kerimisest täpsemalt teada tahad 13738 ??
        soovitav induktiivsus oli teada, traadi läbimõõt, aluse läbimõõt ja otste vahe ka... proovimise teel leidsin keerdude arvu... tegelikult tulex poolide indiktiivsus nyyd yle mõõta, aga esialgu pole seda millgiga teha ;D

        mail dants@hot.ee kui täpsemat inffi soovid

        Comment


          #5
          Siis on nagu õieti ühendatud. Peab veits süvenema.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            joonista see skeem ülesse.. tingmärke ei pea kasutama.. lihtsalt kriitselda midagi.. siis saab kergemini aru..

            Comment


              #7
              Niih... selline mu systeem siis on:

              2x100 mF konded supaka jaox veel ostmisel

              Loodan et saate skeemist midagi aru ka ;D
              ma ei oska eriti joonistada

              Comment


                #8
                No? ei oska siis keegi lahendust pakkuda ???

                Võibolla see jutt ampritest õige ?
                Minu arust on kondedel ka mingi amprite määr palju nad kannatavad, aga ei ole selles kindel.
                Kuigi ma kyll yhtki amprit konde peal kirjas ei näe...

                Comment


                  #9
                  mul küll mingit pooli tavalise kõlliga jadamisi pole, võta ära vaata mis ütleb siis....
                  KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                  t-linespeakers.org

                  Comment


                    #10
                    kas kondeka pinge ikka kannatab, st ega sa sinna mingit 16v kondet ei pannud...
                    konde voolu v2ljendab see pinge.
                    Ja ega sa kogemata polaarset pannud? ei tohi olla elektrolyyt, see hakkab t6esti tagurpidi mahtuvust kaotama hetkeks.

                    Comment


                      #11
                      Mis ime systemit sa aretad.PAne suubile eraldi võim ja probleeme pole.
                      muusika on kuulamiseks

                      Comment


                        #12
                        mul toimib asi niimoodi ja üsna pandavalt


                        esimeste kõllide ees on veel konded 80 mikrot vist ja 64 volti umbes
                        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                        t-linespeakers.org

                        Comment


                          #13
                          Aga räägi miks sul neid kondesi sinna tavakõlarite ette veel tarvis on? Konde teeb oma töö ära niisamagi. Muidugi kui on pooliga tehtud high-pass filter, siis on iseenesest asi ju hoopis tublim - kõrgem järk ja puha. Aga no põhimõtteliselt neid poole sinna tavakõlaritte juurde ei paneks. See oli Dantsule jutt. Ja veel proovi nii oma süsteemi nagu ta praegu on et võtad subbaka jaoks + signaali ühest võimu väljundist ja - signaali teise kanali väljundist. Proovi äkki nii on parem.
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment


                            #14
                            Konded on 100v, alguses ju kirjas

                            Aga mix ei panex pooli kõlarile ??? siis ju järk madalam, sony kõllide bassikas ei suuda nende madalatega toime tulla kui pooli ei pane ja ainult konde jätan..

                            Sai filtrid tehtud jbl speakershopi crossover module järgi kõik peax olema õigesti ju..

                            Comment


                              #15
                              Ok. Aga proovi ikkagi nii et subbaka jaoks võtad ühe signaali(+) ntx vasaku kõlari plussist ja teise signaali(-) parema kõlari miinusest. Äkki siis ei kärise?
                              Aga pooliga jah on juba teist järku filter - aga endal ntx on süsteemid ainult kondedega tehtud. Kondedel on sumbuvus -6 dB, poolidega koos peaks see järsem olema, 12 dB langus.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment

                              Working...
                              X