Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarile uus mähis?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlarile uus mähis?

    Lugu järgmine, et on plaanis kuidagi tööle panna ühed vanad kõlarid, millel mähised läbi põletatud. Et kas kõlarile uue mähise mässimine võiks ka loodetud tulemust anda? Ja mida seejuures teadma peaks? Kõlar ise mingi ca 12cm läbimõõduga. Uued poest ju hirmkallid ja kaotada nagunii midagi pole, kuna ei tööta ju.
    Kastid ise midagi taolist: http://www.genexxa.se/genexxa/genexxa_gx1200.php3
    ja läbi on keskmised ja kõrged.

    #2
    Tean, et tipi kunagised rühmakaaslased mähkisid küll valjukate mähiseid ümber, suure eduga kusjuures. Järelikult - on võimalik.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      genexxa kõllid on üsna normaalsed, meil koolis kunagi olid. esimesel peol põlesid keskmised läbi... irww

      Comment


        #4
        No ma arvan et asi polnud mitte selles, et kõlarid s****d, vaid diskoril polnud kõrvu peas. Ma kasutan juba 4 aastat umbes samasuguseid Genexxa kaste, nagu sellel pildil oli, on 4tk ühes 400m2 ruumis lae all, toidan neid kahe Benori 300W lampvõimuga, heli on normaalne ja teevad ka kõva häält, kui vaja. Piisava idiootsuse korral on võimalik ükskõik millised kõlarid läbi lasta. Ja üldse, need kastid pole ikka peo tegemiseks, kui just väike ruum pole, üks tavaline kooli aula tahaks ikka vähemalt 3kW (rendifirmade hinnakirja järgi, palju seal RMSi on, see on iseasi) saada, siis on puldis kindel tunne, et saad ikka müristada kui vaja.
        Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

        Comment


          #5
          meil olid need 1600, millel ikka 15tolli bass, aga neil on magnetid nii tillukesed ja helirõhk kipub väikseks jääma!

          Comment


            #6
            1" kõrgete mähkimisega võib küll probleeme tekkida aga 12Cm on normaalne mähkida.
            Esiteks trei vastava läbimõõduga südamik, siis pane südamikule paberiribasid peale kuna kerides sa iga ringiga pingutad mähist ja pärast on kole keeruline südamikku kätte saada.
            Tiit

            Comment


              #7
              Aga mis liimi kasutada? Või hoopis üle lakkida? Millegagi peavad ju keerud koos ka püsima.
              8)
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                Vanasti oli selline liim nagu BF-6, sellega küll traat lahti ei tulnud!

                Comment


                  #9
                  bf sobib papist pooli alusele mahkimiseks.Al,cu ja tekstoliit alusel ei ole see bf-6 traati peal hoitnud. alati on traat maha tulnud kui pisut voimsust olen lisanud aga papist pooli alusel ei ole veel probleeme olnud.

                  Comment


                    #10
                    Liimimise probleem on selle asja juures minu arust viimane- esiteks tuleb leida meetod, kuidas seda pooli mähkida (mille peal mähkida ja kuidas seda hiljem sealt aluse pealt maha saada), edasi nuputada kuidas saada ideaalne tulemus uue pooliga difuusori tsentreerimisel. See ei ole mitte niisama, et ma võtan traadi kätte ja keerutan selle mähise sinna peale.
                    ehh... andrjusa

                    Comment


                      #11
                      ma olen neid umbes 60 ringis mähkind ja on oma tehnloogia mis ma plaanin kohe oma kodukale ülespanna. Seletu: 1.trein polli 2.kerin poolile traadi 3. traadile panen paar keertu õhukest paberit 4. asetan sagedushäälti poolialuse nr 3 le.ja kerin sagedushäältile vastavad keerud mis vaja. ja kui sagedushäälti pooli liim on kuivanud tõmban traadi vahelt välja ja peaks asi valmis olema.

                      Comment


                        #12
                        Mul oli umbes sama süsteem- ainult traadi asemel oli treitud alusele mähitud tavaline tugevam niit. Jooksis teine päris kobedalt vahelt välja.
                        ehh... andrjusa

                        Comment


                          #13
                          Niimodi on ka päris normaalne ja odavam.

                          Comment

                          Working...
                          X