Teade

Collapse
No announcement yet.

kinovaljukad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kinovaljukad

    Kui mul on olemas valjukas(2A-9), ja selle kohta mingeid andmeid ei leia(kui suure kasti pean tegem jne. ) kuidas ma saan vajalikud parameetrid mõõta.Ma mõtlen Vas, Qts... sest muidu ei anna ju kuidagi kasti konstrueerida,huupi ei taha ka teha.Tegemist muide 15'' vene kinovaljukaga, kas kellelgi on sellega kokkupuudet olnud?

    Jääb veel küsimus, et kas kontsertkõlaritele tuleb mingi filter ka sisse ehitada.

    Ja kas venelased ka kontsrtkõlareid valmistasid, diskode, tantsuõhtute ja muu säärase tarvis. Peale nende kinokõlarite nagu ei teagi midagi.....

    #2
    Ega nendel kino/kontsert valjukatel põhimõtteliselt vahet polnudki - üks sama kama. Aga arvan et kast on ikka päris suur - nii mõnikümmend liitrit või rohkemgi.
    Ja mis mõttes filter? Madal-pääs, kõrg-pääs? Mille jaoks?
    Parameetrite mõõtmise kohta peaks siin foorumis kusagil ka üks teema olema.
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      bassbox pro 6-s on tööriist olemas, tuleb vastav skeem ja testkast valmis teha ja kuku mõõtma

      ise pole viitsinud asjaga jännata
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #4
        Ise mõõtes parameetreid oleks tarvis ka helikindlat ruumi, kus puuduks kaja. Alternatiivne variant on õues, aga praeguse külmaga...
        Kokkuvõtteks arvan et ise sellise asjaga jändama hakata on suht mõtetu - lihtsam on erinevate kastidega proovida. Ega nendest kinovaljukatest nüüd mingit hullu bassi kätte saa, nad rohkem teevad kõva kisa.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #5
          saaks tegelt hea TT (tactile transducer) :
          kui kõrvaga kuulamiseks on mingi subbakas olemas, siis on mõnus bassi ka tunda
          http://www.hometheaterhifi.com/volume_4_2/tactile.html
          soovitan ära proovida
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            #6
            No filtreid oleks vaja ikka erinavete sageduste äralõikamiseks.Nt. kui teha 2-ribaline, ma just mõtlen kas kontsertkõlaritel ikka on filtrid sees, kui nad mitmeribalised on?

            Kastide koha pealt on natuke nutune teha mitmeid erinevaid kaste ja siis jörgi proovida.Kui keskm. tahab see valjukas vast 80Lkastimahtu saada(sealt maha veel inverter+valjukas) siis läheb ikka korralikult materjali .Mul hetkel pole niigipalju, et üks kast valmis teha!Aga äkki keegi teab/on näinud vene kinokõlareid, et siis oleks võimalik sealt malli võtta(kui suur kast teha) ja juhul kui veel sama valjukas sees!
            Valjukast on seal pilt ka: http://www.zaudio.hotbox.ru/sh/main2.htm

            Teadjad mehed äkki teavad öelda, kas venelased hetkel kontsrtkõlareid toodavad?

            Comment


              #7
              Teed umbes 60 - 80 liitrise kasti ja siis kui suureks jääb paned igast kraami sisse või ehitad mingi topelt seina kuidagi.
              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
              indrek@sac.ee, +3725174765

              Comment


                #8
                Aga kuidas ma otsustan, et kast on liiga suur või väike.Pealegi käravad need valjukad üsna palju ja seda on raske kontrollida,res.sagedust on raske ära tunda!

                Comment


                  #9
                  Kuskilt siit teemadest käis selline koht läbi küll kust sai sellise infi, et venelased toodavad siiamaani veel kontsertkõlareid .... endal mul yx tuttav ostis kah yhe uue 15" vene bassikaga kontsertkõlari.
                  kris@andmevoog.eu

                  Comment


                    #10
                    No aga toonigeneraatoriga kuulad ja proovid kuda parem on - teed kasti alguses valmis(aga ntx nii et vajaduse korral saab kasti ruumalat väiksemaks muuta) ja siis proovid - kuda on parem, kas kui kast on ntx 60 liitrine või 45 liitrine. Ise kaldun arvam et pigem 60 liitrine.
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment


                      #11
                      Arvan ka , et kusagil üle 60L peab kohe kindlasti olema, olen vaadanud erinevate kastide mõõte ja 15'' bassika jaoks vahemikus 100-60L.

                      Dixo, sa äkki saad oma sõbra käest uurida, et mis marki kõlar on ja mis valjukas sees, ning kuidas on mõõdud jne.. ole sa tänatud!

                      Comment


                        #12
                        Saan ikka uurida.... Aga veits aega läheb sellega. Ise tean, et bass oli 15" ja kesk/k6rg oli 10" ..... Kast ikka suht suur.
                        kris@andmevoog.eu

                        Comment


                          #13
                          ma vaatasin neid pilte ja mul üks tuttav pani kellegi keldrist taolise valjuka pihta.. taha oli kirjutatud mingi 30W marki ei mäleta.. augud olid ka sisse torgatud.. aga hääle lõime sisse ja :-X

                          Comment


                            #14
                            :-X Aga kuidas nad mängisid ka?Kui suure kasti ümber lõite, kas nad ka diskomuusikaks ka sobivad.Kui kaks auku oli membraanis sees, ilmselt siis väga head häält ei teinud?Oleks vaja hirmsasti neñde kohta infot, aga kusagilt ei paista leiduvat..isegi vene lehtedel mitte rohkem kui tradits. parameetrid-sagedusala,tundlikkus jne..

                            Comment


                              #15
                              sellist mütsu ta tegi küll,aga eks ta üks saan oli.. muidu ise arvan,et ta just seda diskomuusikat mängib kõigeparemini..

                              Comment

                              Working...
                              X