Teade

Collapse
No announcement yet.

kahin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kahin

    Sai just ehitatud üks kõlar aga testimise käigus tuli välja, et mingi kahin on nagu sees, kuigi ma testisin 20W võimendusega ja kõlari tegelik võimendus peab jääma 40-140W vahele.

    Kas võib viga olla alavõimendusest ?

    #2
    Oled sa kindel, et mõne teise kõlariga proovides see kahin puudub? Mina süüdistaks võimendit/kaabeldust mitte kõlarit.
    Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

    Comment


      #3
      Tundub jah rohkem olevat võimendi või kaabli värk.
      Aga missugune see kahin nagu on - äkki on kuskil kastis õhupilu sees ja sealt prssib õhku? See lisab kohe sellise vastiku heli juurde - kuuled teravalt helis ära.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #4
        Pakun samuti, et asi ei ole kõlaris.
        Kui oleks kõlari viga ma usun, et oleks tavalisest kahinast natuke erinev heli.
        transistor[ätt]starline[punkt]ee

        Comment


          #5
          juhe on mul tõesti mingi jube juust, peab minema hifi'st ühe selle OCF juhtme ostma, aga kõige suurem jama on see et mul ple millegagi seda kõlarit testida, võimu lihtsalt ple

          varsti panen kõlariehitusest netti ka pildid üles kui kedagi huvitab

          btw: kastis küll viga ei saa olla, seda tegin mitu kuud, 22mm MDF

          Comment


            #6
            millist juhet soovitate http://www.oomipood.ee/?a_k=77&t=k_ak&i=77

            Comment


              #7
              Signaalijuhet saad igast suuremast "toidupoest" ka vist, ostad suvalise RCA, mida kallim, seda rohkem ta sul ehk vastu peab, kõlarikaabliks paned kiulise elektrikaabli. Kui tahad HiFi-st kangesti kaablit ostma minna, siis kõigepealt mine osta sealt kõlarid-võimud ja siis ka see kaabel, mingi juustu tehnikaga on kaablis tekkiv kadu viimane, mis segama hakkab. Kui ikka kaabel ise terve on.

              Kui sul võimendit ei ole, siis sa ilmselt panid selle kõlli mingi sanga taha? Ei tohiks ka siis mingit kahinat tekkida, kõlar mängib küll vaikselt, aga ikkagi mängib. Kaablid peavad aga korralikud olema! Õige inimene viskab minema igasugused 3st jupist kokku keeratud juhtmed, millele teibiga on mingid pistikud külge kleebitud.
              Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

              Comment


                #8
                ühesõnaga pean elektrikaabli ostma ?

                Comment


                  #9
                  Osta kuskilt poest see tavaline sooneline kaablijuhe - mitte kõige peenem, aga ka mitte kõige jämedam. Pole mõtet nüüd üle kah maksta. Madisel selle koha peale tuline õigus - kui ostad juhet mille meeter on 100 krooni ringis, siis peaks ka tehnika olema väheamlt 5 kohalise hinnaga.
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #10
                    Kõlarile pane suva lambijutet ja mütsub täiega... Spec kaablist on tõesti alles siis kasu, kui sul ikke eriti spec tehnika on.

                    Comment


                      #11
                      digital, ära aja lolli juttu !

                      Suva lambijuhe keerab ka kõige sitema süsteemi risti p*****.

                      Hinnatundlikule ostjale sobiks kiuline 2sooneline kaabel, soone ristlõige 2.5mm2 ja kui rahakott ei kannata siis vähemalt 1.5mm2.

                      See on väga väga vale arvamus et kõlarijuhe on pohhui.

                      Comment


                        #12
                        Kõik oleneb ikkagi süsteemi maksumusest ja kvaliteedist. Andke andeks aga kui on ntx süsteem mis maksab kokku ntx 500 raha siis küll ei leia mõtet miks ma peaks ostma juhet mille meeter on 10 EEQ. Arvestades et tarvis läheks kuni 10m, läheks ainuüksi juhmtete peale 100 krooni. Ja arvestades Ohmi seadust, et 8 oomise kõlari puhul võib juhe poole peenem olla... Aga see pole reegel. Ja Tanel 96 - see mis ma ütlesin ei käinud sinu kõlarite ja tehnika kohta - selle kohta pole mul ühtegi paha sõna öelda.
                        Lihtsalt juhtme maksumus sõltub ikkagi kogu ülejäänud süsteemist.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          Arvan ka nii. Taskuraadiole ei ole samuti mõtet kaugjuhtimist teha kuigi võiks ja saaks. Ei tasu vaeva.
                          Ma kuulan samuti "lambijuhtmega" ja käib enam kui küll. Loomulikult ei meeldi selline setup Tõelistele MusaKuulajatel aga neil on ka kordades kallim aparatuur.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Ohmi seadus ja kõlar on nagu siga ja kägu, ühist on vähe.

                            Kui 10,- meeter ka kallis on siis võib kasutada vana keerupaari kaablit, seal on 8*0.22mm2 kuid induktiivsuse mõttes on see väga hea. Ühe kõlari kohta kaks kaablit, mis omavahel kokku keeratud ning võib veel nii et kasutad igast paarist ühe juhtme + ja teise - jaoks, nii saab väga väikese induktiivtakistuse.

                            Comment


                              #15
                              Endalgi on see keerupaari variant. Viga pole midagi.
                              Aga seos kõlari juhtme jämeduse ja kõlaritakistuse vahel on täitsa olemas - miks siis kõik tegijad PA woofrid on 8 oomised? Minu arust kui nad oleks 4 oomised peaks ju kaabel poole jämedam olema. ???
                              :
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment

                              Working...
                              X