Teade

Collapse
No announcement yet.

valjuhääldi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    valjuhääldi

    Selline küsimus, et pakutakse mitmeid 25W vene valjukaid, mõne diameeter sama , mis S30sees olevas, mõnel jälle ca 25cm. Et, mis erinevus nendel siis peale diameetri on, kas sageduskarakteristik,helirõhk,madalaim sagedus.... ja mida siis eelistada, kas suurema diam. või väiksema?Andke abi!

    #2
    Oleneb mida kuulata tahad. Üldine reegel-mida suurem läbimõõt seda madalam heli
    Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

    Comment


      #3
      peaks vist nii olema, et sama pooli korral annab suurema membraaniga valjukas parema tümaka, ütleme nii, sest et saavutada sama helirõhku, peab näiteks väiksema pindalaga valjukas rohkem liikuma kui suurem
      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

      t-linespeakers.org

      Comment


        #4
        ksl Jutt väga õige.Seepärast valitake kõlareid ka ruumi järgi,väike valjukas suudab näiteks väikses ruumis õhku paremini kokku suruda (näiteks auto on ehe näide)
        Hüdraulika ju .
        Samas moonutused on suuremad.
        Kasutatakse ka mitu väikest paralleelselt,sama asja pärast.
        Kodus peaks 20cm olema normaalne,sinna subwoofer juurde hiljem u.30cm ne.
        Samas ma olen kuulanud ka väga häid väiksemaid kõlareid.
        Kuula ja otsusta.

        Comment


          #5
          minule väikse membraaniga kõllid ei meeldi..nondel see bass nii tagasihoidlik..

          Comment


            #6
            see siin on nagu 8" : : : : :
            http://www.ultimate-sounds.com/audiobahn/sub1.htm
            ma arvan et hea
            ;D ;D ;D
            KES SOOVIB, SEE PROOVIB

            t-linespeakers.org

            Comment


              #7
              noh kellele neid väikseod 8 - 10 tolliseid kõlle vaja on, vat 15 tolli ikka annab bassi ;D

              Comment


                #8
                noh kellele neid väikseod 8 - 10 tolliseid kõlle vaja on, vat 15 tolli ikka annab bassi ;D
                annab jah 15" head bassi, aga kui on vaja täpsemat heli, siis on väiksema diameetriga kõll parem

                Comment


                  #9
                  Mina arvan,et see sõltub tingimustest.

                  Comment


                    #10
                    mina arvan et kodus pole 15" just kõige otstarbrkam.Korralik 8" kõll mängib juba täitsa madalale(enamus kontsert15" kõvasti madalamale).Et saada kõvat matsu tuleks neitd üsna mitu järgi toppida.
                    Tegelikult on vanadel 15" "papikatel"omapärane hääl mis polegi nii paha.
                    muusika on kuulamiseks

                    Comment


                      #11
                      Eks maitseid ole ka erinevaid.
                      transistor[ätt]starline[punkt]ee

                      Comment


                        #12
                        Kontsert kõlaritel on membraanid ilma kummimansetita - see aga teeb membraani jäigaks ja seetõttu saavutataksegi nii kõrge helirõhk. Madalate käik aga kahjuks halveneb. Seetõttu ongi kontsertkõlarid hästi kõva litakaga, kodukõlarid vastupidiselt magusa madal bassiga.

                        Ja kodu Hi-Fi`s on optimaalne 10" bassikas. 12" bassikas sobib ainult subwooferitele, aga need peavad sel juhul kindlalt aktiivsed olema.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          nojah, aga kas ma olen siis millegipoolest friik, et mul kodus kaks 15 tollist bassikat mürtsuvad??

                          Comment


                            #14
                            nojah, aga kas ma olen siis millegipoolest friik, et mul kodus kaks 15 tollist bassikat mürtsuvad??

                            Sa pole ainukene ;D Mul ka 15` ja olen väga rahul, nendel on hea tundlikus ja väga korralik bass.
                            Kuigi olen kunagi lugenud, et normaalne kodustes tingimustes pidi olema 12´-15`(25-30cm). Aga eks igaüks teab ise paremini mis talle rohkem istub ja et neid ´õigeid´ leida tuleks ikka päris hulga kõlareid omavahel võrrelda.

                            Comment


                              #15
                              Asi on lihtne. Et ka vaikselt kuulates kõik bassi nüansid välja ehk kuuldavale tuleksid, peaks membraan olema suht tagasihoidliku läbimõõduga. Siis on ka vaikselt kuulates suurpärane bassiesitus. Kui aga nüüd sellele väikesele valjukale kõvasti võimu sisse kütte ilmneb aga suur moonutus - see väike ei olegi mõeldud selliste tingimuste tarvis. Sealt ei tule piisavalt häält välja. Kontsert kõlarid aga on suured sellepärast et 75% ajast mil neid kasutatakse köetakse sinna mitu-mitusada watti sisse ja seda häält sealt siis ka tuleb. Aga et heli oleks veelgi valjum, ei ole PA woofritel mitte kummimansett, vaid tavaline kofreeritud pappümbris. See aitab teha membraani jäigaks ja tõsta tublisti tundlikkust. Samal ajal aga halveneb madalate esitus.
                              Seetõttu ongi kodukõlarid reeglina kuni 10" woofritega, muidugi esineb erandeid, aga jah üldine tendents on selline.
                              Muidugi on subwoofrites suuremad, 12" - 15" elemendid kasutuses, kuid neid kütab sõltumatu võim ja nad on ka suhteliselt rohkem "pöördes" kui tavakõlarites kasutatavad.
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment

                              Working...
                              X