Teade

Collapse
No announcement yet.

bassitoru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    bassitoru

    Kuna kõlari esiplaadil on bassiavaus 75mm ja bassitorude diameetrid on ainult kas 68mm või 100mm siis ma pean ise midagi orgunnima.

    Kas kanalisatsioonitoru sobiks ? (kui siis kuidas ma selle kinnitan)

    :P

    #2
    Kas see 75 mm on nagu toru välimine läbimõõt või sisemine?
    Kui nagu augu suurus on 75 mm ja toru on 68 mm, siis võid ju sinna sellele torule maalriteipi ümber mässida ja niimoodi paraja suuruse saavutada. hiljme turvad toru seestpoolt kasti liimi ja/või silikoomiga ära ja valmis ta ongi.
    Kui aga kastiarvutusprogramm ntx on andnud vajalikuks inverteri läbimõõduks 75 mm, ja tõesti - lähima toru läbimõõt sellele on 68 mm, siis põhimõtteliselt võid selle 68 mm toru panna. Kõikumine toimub ainult ppari hertsi piires. 8)
    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
    indrek@sac.ee, +3725174765

    Comment


      #3
      Seoses teemaga tekkis selline küsimus, et kas bassitorust on alati ikka midagi abi ka, põhimõte on ju selles, et invertertoru mängib valjukaga samas faasis madalid helisid. Et kas siis alati on mõtet ikka panna basiitoru kui pole vastavaid sedameid millega seda asja kontrollida.Kas on ka võimalus, et kõlar hakkab kehvemat häält tegema, kui toru sisse panen? ???

      Comment


        #4
        see oleneb valjukast

        aga minu subbakal kui kasutada mingit üle 200 liitrist kasti, siis pole enam vahet kas sinna panna toru või mitte.

        paistab nii, et kui kasti ruumala läheb üle subbaka Vas-i, siis enam vahet pole, mul toimusid muutused veel 150 liitrini
        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

        t-linespeakers.org

        Comment


          #5
          Aga muidugi saad inverteri toru valesti panna ja juhtub nii, et lihtsalt ei teki seda rõhku. Kindlam variant oleks seetõttu kinnine kast, kuid madalate seisukohast (kui on ikkagi väike kast) on inverter kõlar etem. Kuid olen põhimõtteliselt ksl-iga nõus - kui tema subbaril on nii suur kast siis enam eriti vahet pole. :
          Alati on ju võimlus, et kasti ehitamisel proovid mitmete torudega - muudad pikkusi. 8) Põhimõtteliselt on võimalik siis panna kast tööle nii nagu sulle rohkem soundi poolest meeldib, kuid ntx inverteri häälestussageduse efektiivne reguleerimine toimub sellisel juhul alates 50+ hertsist ülespoole, väga madalaid niimoodi kõrvaga kuulates ei püüa.
          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
          indrek@sac.ee, +3725174765

          Comment


            #6
            Kuule ksl, kas sul siis on see 200L subbakas samas mõõdus mis valjuka Vas? Kui nüüd õigesti aru saan, siis kui kasti ruumala on alla Vas tasub inverter end ära(toob madalamd helid esile), kui aga läheneb Vas siis pole vahet , kas kasutada inverterit või mitte. Kas see tähendab, et kasti mahu vähendamiseks(suuruse) annab siin võimaluse invertertoru. Endal tuleb vist selline:
            25GDN-4 vajab umbes 17L vabamahtu(Vas 24L), neid panen kõlarisse 2tk, seega umbes 35L kokku.Kuigi passis on valjukad mõeldud kinnisesse kasti, aga olen näinud projekti, kus neid kasutati inverteriga koos. Mul ikkagi praktiliselt esimene projekt käsil, kas on mõtet inverteriga jamama hakata. ???

            Comment


              #7
              kui esimene projekt, siis tuleb niipalju katsetada kui võimalik, pärast on muidu paha tunne, et oled näiteks mingi erilise JUUSTU asjaga muusikat kuulanud
              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

              t-linespeakers.org

              Comment


                #8
                kuidas ma selle kanalisatsiooni toru sinna kasti külge kinnitan ? kas mingi osa torus pean ära ka lõikama ? kas sellest on mingi probleem kui kasti sisemusse kinnitatav toru on suurem kui esipaneeli avaus ? ei tohiks ju olla

                Comment


                  #9
                  toru peaks jäigalt panema
                  kõige tähtsam, et toru ruumala on õige, lõika palju tahad
                  KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                  t-linespeakers.org

                  Comment


                    #10
                    Ma arvan ikkagi et terve toru peaks olema ühesuguse läbimõõduga st ka kasti ava.
                    Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                    Comment


                      #11
                      seda muidugi ;D aga küsimus jäi mulle segaseks natuke, oleks tunne nagu keegi tahaks seda näksida siit ja sealt
                      KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                      t-linespeakers.org

                      Comment


                        #12
                        Toru kinnitad niimoodi et teed täpselt paraja augu kasti sisse ja siis surud toru sinna auku sisse. Seestpoolt turvad toru ümbruse kas silikooni või siis paned sinna toru ja kasti augu serva vahele mingit liimi, ntx EPO või on ka sellist Makroflex-liimi, mida turustatakse tavalises plastmass pudelis, ei vaja eraldi mingit makroflexi püstolit või midagi. Maksab ~75 EEKU.
                        Auk peab niisiis täpselt paras olema - mitte liiga suur(toru ja augu vahe suurem kui 1mm). Kui suurem, mässi maalriteipi ümber.
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          no mul auk on 75mm aga vastava diameetriga kanalisatsioonitoru küll kuskil leidnud veel ei ole...

                          oskab keegi midagi pakkuda 8)

                          Comment


                            #14
                            Üheski ehituspoes ei ole või!?!?
                            Imelik, mina küll sealt olen ostnud...
                            Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                            indrek@sac.ee, +3725174765

                            Comment


                              #15
                              Eelmise postituse jätkuks olgu veel öeldud, et just tund aega tagasi panin ühe 75 mm läbimõõduga toru paika. Kanalisatsiooni toru oli veel teine.. ja puha...
                              Teise augu jaoks aga kahjuks toru ei jätkun
                              Peab vist homme ehituspoodi minema... :
                              Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                              indrek@sac.ee, +3725174765

                              Comment

                              Working...
                              X