Teade

Collapse
No announcement yet.

kõlari ehitamine :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõlari ehitamine :)

    Niih... postitan siia mõned küsimused mis on tekkinud seoses kõlari ehitamisega.

    1.) Kust saada Tallinnas 22mm paksust MDF plaati ? Kõik poed mida ma olen avastanud pakuvad ainult 5m² suuruseid plaate, aga mul oleks vähem tarvis

    2.) Oletame et mul on kaks erinevat suurusega (kasti mõõtmete poolest) kõlarit aga nad on mõlemad kolmeribalised ja mõlemad kasutavad täpselt samu elemente... kas siis võivad nende filtrid samad olla ?

    3.) Mis asi on see 'bar' siin ?


    4.) Mis asi on see 195mm'se diameetriga värk ?


    5.) Kust kohast ma seda audio isoleermaterjali saan ?

    suured tänud kõigile kes vastata viitsivad

    #2
    a pane paksem mdf siis ja arvuta mingi progega uued kasti mõõtmed kui paksuses on probleem aga võid ju osta selle 5ruuduse plaadi ära, niikuinii ei jää see sul viimaseks projektiks.......

    filtrid on ju erinevad seal audese lehel antud...... ???

    bar peaks mingi klots olema 20*50*(esimese ja tagumise seina vahel olema
    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

    t-linespeakers.org

    Comment


      #3
      ei no erinevad filtrid jah... aga see on neil sellepärast et algselt kasutasid erinevaid hääldeid... aga nüüd on hääldid mõlemal komplektil samad... siis peaksid ju filtrid ka samad olema ?

      sellest klotsi asjast ei saanud hästi aru

      ja kuidas selle isoleermaterjaliga on... kust seda saada ?

      Comment


        #4

        sellest klotsi asjast ei saanud hästi aru
        see peaks hoidma neid kahte plaati võnkumast(esimest ja tagumist)

        Comment


          #5
          kas kuskil tartus ka mdf plaati osta saab ja kui kallis ta umbes on???? ??? ja mis on mdf plaadi eelised vineeri või saepuruplaadi ees?

          Comment


            #6
            ..kuule tanel96, kust sa sellised kõlarikastijoonised said-üsna huvipakkuv.Muide tartus on mdf riia tee lõpus, seal kus ehitusmaterjale müüakse, plaaid mõõdud olevat 1,2*2,5 ja hinnaks mingi 500-600 25mm puhul.Oleks endalegi selat tükki vaja , aga seal müüakse vaid plaadi kaupa...

            Comment


              #7
              Bar on pruss, latt või kuidas iganes sa tahad seda puupulka nimetada. Vajalik on ta tõepoolest selleks et kast jäigem oleks nagu erx ütles. 195 mm diameetriga värk on samuti kasti tugevduseks. See on plaat millele on 195 mm ümmargune auk sees (peab vist koolides joonestamisele rohkem rõhku panema). Kõige käepärasem heliisoleerimise materjal on vatt. Kui lähed MDF ostma siis võta ehituspoest kivivilla.
              Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

              Comment


                #8
                ..kuule tanel96, kust sa sellised kõlarikastijoonised said-üsna huvipakkuv..
                AUDES
                KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                t-linespeakers.org

                Comment


                  #9
                  Ma ei taha irooniline olla, kuid ei soovita seda disaini. 3riba + inverter on liiga keeruline et normaalselt mängida. Kodustes tingimustes oleks parem ehk 2ribaline kinnine või siis 2ribaline passiivwoofriga.
                  Samas ei saa välistada, et 3ribalist inverterit on võimalik ilusti mängima saada.

                  Comment


                    #10
                    ka minu arust on kolm riba kodusesse majapidamisse liig mis liig. muidugi kui ei ole tegu high endi fanatiga. kui valmis saad siis räägi kuidas töötas!!

                    Comment


                      #11
                      Kõlari jooniseid saad paar tükki ka Audese leheküljelt "Kit plans" alt ja kuskil foorumis oli ka selline aadress http://www.danmarx.org/audioinnovation/ (uurisin ise ka, mitu projekti). Lisaks leiad sealt suure lingikogu.

                      Comment

                      Working...
                      X