Teade

Collapse
No announcement yet.

kõlari ehitus...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kõlari ehitus...

    tere.
    on kaks dantax str 502 kõlarit seismas ,ühel on bassikas läbi teisel terve mõtlesin et ostaks asemele visatoni ws20 .8tolline valjukas peaks sobima ~29l kasti ,präegu on seal kastis 6.5tollised elemendid aga need tehase 6.5tollised pappid ei tee bassi väga .

    kastil on kaks inventerit meenutavad toru mis on sama pikkad kui saepuru plaat millest kast tehtud ja läbi mõõt neil on 5cm .

    küsimus siis ,et kui hästi seal kastis saab selle ws20 mängima?

    #2
    Vs: Kõlari bassielemendi vahetus

    Esmalt postitatud henri503 poolt
    Tere.
    Mul on kaks dantax str 502 kõlarit seismas, ühel on bassikas läbi, teisel terve. Mõtlesin, et ostaks asemele visatoni ws20. 8-tolline valjukas peaks sobima ~29l kasti. Praegu on seal kastis 6,5-tollised elemendid, aga need tehase 6,5-tollised papid ei tee bassi väga.

    Kastil on kaks inverterit meenutavat toru, mis on sama pikad kui saepuruplaat, millest kast tehtud ja läbimõõt neil on 5cm .

    Küsimus siis, et kui hästi seal kastis saab selle ws20 mängima?
    Kõigepealt, kui suur on olemasoleva kasti maht, millised on esipaneeli mõõtmed, filtri topoloogia, elementide asetus ja takistused (veel parem mudelid või T/S parameetrid) jms.

    Teiseks, mis asjad on "kaks inventerit meenutavad toru", mis on sama "pikkad" kui misasi?

    Kolmandaks, vähegi arvestatavamaks tulemuseks peaks mõlemal kõlaril elemendid vahetama.

    Neljandaks, ÕIGEKIRI!
    Minu DIY blogi
    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

    Comment


      #3
      Vs: kõlari ehitus...

      esipaneeli mõõt siis on kõrgus 58cm laius23cm ja plaadi paksus on1,5cm
      kasti maht on 25l ja elemendi augu suurus 18cm .
      filter siuke http://album.ee/node/21387915/50201387 bassikale paistab täis riba minevat kui uus bass panna siis peab filtri ümmber tegema.
      kõrg ja kesk sagedused on tüüpiliselt pandud peale bassi lementi tuleb kesk ja siis kõrg sagedus element.
      inventeri taolise all mõtlen ,et on kaks auku esi külljel ja toru on 1,5cm pikk ehk sama mis paneeli paksus ja torul on plaat ees mis on sõela taoline.
      mõlemal plaaningi vahetada elemendid ja tahaks saada neid samu kaste kasutada.

      Comment


        #4
        Vs: kõlari ehitus...

        Filtri põhimõtteskeemi võiksid siiski üles joonistada koos komponentide peal olevate numbritega.
        Minu DIY blogi
        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

        Comment


          #5
          Vs: kõlari ehitus...

          filteer on kasti sees nende kruvidega kinni mida kasutatakse moblades ja ei loe vällja ka mis kirjas kuna kirjad sisukese nurga all et ei näe.a muidu on kesk ja kõrg sagedusel takisti ja konde vahel ja bassikale läheb täis riba.

          Comment


            #6
            Vs: kõlari ehitus...

            keegi ei oska aidata ?kas seda kasti ei saa kasutada ja kui ei saa kas siis keegi üttleb mis tüüpi kastis saaks ws20e parima tulemuse,kas panna bass eraldi kambri või kesk ja kõrg sagedustega ühte kasti?mitme liitrine kast?

            Comment


              #7
              Vs: kõlari ehitus...

              Sellese kasti sobib antud element küll.

              Kui kesksagedus on tagant kinnine, siis ei pea talle eraldi kasti tegema. Kui, aga lahtine, siis tuleb teha.

              Kokkusobivust olemasolevate elementidega ei oska hinnata.
              Minu DIY blogi
              <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

              Comment


                #8
                Vs: kõlari ehitus...

                kesksagedusel pole kuplit taga on niisama seal kastis .eks saab näha mis heli tuleb.tavaline kupel miski plast pudeli põhi sobiks ?kesksagedusel vist väga pallju liitreid vaja pole.kas need augud peaks kinni panema mis kastil on ?või häälestada sinna uus inventer?

                Comment


                  #9
                  Vs: kõlari ehitus...

                  kui suur heli vahe on kui ma ws20e panen 36l kasti või panen 25l kasti? mõlemad inventeriga.
                  võib ka mõne lingi panna kus keegi ehitand midagi selle elemendiga .
                  viimati muutis kasutaja henri503; 23 m 2009, 21:59.

                  Comment


                    #10
                    Vs: kõlari ehitus...

                    http://boxsim-db.de/spasbox/

                    Tõenäoliselt leiab Visatoni foorumist sadu projekte selle elemendiga.
                    Minu DIY blogi
                    <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                    Comment


                      #11
                      Vs: kõlari ehitus...

                      seal ain üks projekt ongi ws20 peal tehtud või ei oska mina otsida lihtsaltaga mitu liitrit kast suur peab olema, kuskilt lugend et 8tollise elemendi kinnine kast peaks olema 30L inventeriga kast peaks siis suurem tulema aga pallju?5cm läbimõõduga toru sobiks inventeriks või?ws20 vist ei tekita suurt õhu liikumist,

                      Comment


                        #12
                        Vs: kõlari ehitus...

                        Visatoni foorumi võiks ikka omal käel üles leida.
                        Minu DIY blogi
                        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                        Comment

                        Working...
                        X