Teade

Collapse
No announcement yet.

6AC-224 helikõlarite asendamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Elustame antiikse teema, huvitav lugeda iseennast 13 aastat tagasi.
    Tegelikult nende kõlarite põhiprobleem oli lihtlabane- igasuguste muusikakeskuste ja muu jamaga olin kõrgsageduse mähised lihtsalt ära küpsetanud ja sellest kõrgem ots väga vaikselt mängis.
    Kuskil äkki pool aastat tagasi sai nostalgia eesmärgil ostetud samad kõlarid, markeering ainult erinev. Kast on tõesti saast, saan nõustuda. Mul üpris lagunes üks kasti ära, lasi õhku läbi. Lammutasin laiali ja liimisin uuesti kinni aga ikka pole rahul. Sellest küsimus- kas tartus leiduks kedagi kes teeks korraliku uue kasti- ideeliselt valjukad täiesti korras ja uue kasti puhul plastik esipaneel peab ka säilima. Too kõlarid välimuselt eriti esipaneel sellise nostalgialaksuna mõjub. Kasutan neid ka köögis ja ega ei ole mõtet vaidlema hakata helikvaliteedi üle. Need kõlarid on lihtsalt retro välimusega ja selle vastu ei saa. Mulle tunduvad nad sümpaatsena.
    Mõtlen et mis see töö maksta võiks ja kas oleks tegijaid? Originaalkastis pole isegi mürasummutust S-30ga võrreldes.
    Lisatud failid

    Comment


      #17
      Ehitus poodides nad ju lõikavad detaile mõõtu ka, vana kasti mõõdud võtta ja siis lassd valmis lõigata, kodus liimid juba tükid pva-ga kokku ja ongi valmis. Kui vineerist teha siis väike lihvimine ja kasvõi toiduõliga viimistleda
      päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

      Comment


        #18
        Samas see kast on täis vineerist, ise kunagi liimisin silikooniga ta uuesti kokku ja ning nurkadesse lasin mõned kipsikruvid. Mingi kala oli inverteriga ka-selle liimisin üldse papist. Minumeelest ei ole need nii head kõlarid et neile oleks mõtet uut kasti lasta teha-ise liimiks kasti enamvähem normaalselt kokku ja jätaks nii.
        Maailm oleks puhas ja süüta
        kui poleks õllejogurtit
        - Õ.Õ.

        Comment


          #19
          Mis teema selle silikoniga liimimisel on. Jummala vale asi ju. Jääb elastne ehk vetruv seal vahel. Kui kruvidega kokku lasta siis vaja ju need pahteldada ja uuesti värvida vms. Seega välimus suht stt. Tiidu jutust jäi küll arusaam, et isik soovib korralikku välimust. Kas need oem kastid tõesti vineerist, mitte pkp
          päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

          Comment


            #20
            Esmalt postitatud rxs poolt Vaata postitust
            Mis teema selle silikoniga liimimisel on. Jummala vale asi ju. Jääb elastne ehk vetruv seal vahel. Kui kruvidega kokku lasta siis vaja ju need pahteldada ja uuesti värvida vms. Seega välimus suht stt. Tiidu jutust jäi küll arusaam, et isik soovib korralikku välimust. Kas need oem kastid tõesti vineerist, mitte pkp
            Jaa nad tõesti on vineerist, vähemalt need mida mina näinud olen. Kuid üleüldiselt jäävad nad S30netele alla mistõttu kui juba vineerist kaste lasta lõigata siis võiks mingi tunduvalt parema projekti valida. Seetõttu ma liimimisel ei hakanudki pitskruve otsima vaid lasin kipsikatega kokku-kuna mina nendes kõlarites midagi erilist küll ei näinud.
            Maailm oleks puhas ja süüta
            kui poleks õllejogurtit
            - Õ.Õ.

            Comment


              #21
              Uute kastide ehitamisel töö raha peaks miinimum 100.- olema kui ühe päevaga teha + materjal.
              ​​​​​​Seega pigem on mõistlik vanad tükid kokku liimida + nurgad sisse tugevduseks. Mingi epoliimiga näiteks.

              Comment


                #22
                Heh. Mul esimesteks arvutikõlariteks olidki needsamad Kantata 205 kõlarid.
                Viimistlus oli heledam puitosadel. Minu jaoks oli tegu siis tippklassi heliga, mida need kõlarid tegid.
                Ei osanud ma tol ajal midagi kurta. Bass oli suht hea. Ribadeks polnud lastud.

                Vanaema/vanaisa pärandus Kantata 205 on siiani keldris, kui vanemad pole keldrit puhtaks löönud.

                Comment


                  #23
                  diatone p-610 võik etaloniks võtta....

                  Comment

                  Working...
                  X