Teade

Collapse
No announcement yet.

Tundlikus?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tundlikus?

    Küsimus oleks selline, et reaalselt kui suurt rolli mängib kõlari tundlikus. Näiteks kui palju võimsust peaks elemendile millel on tundlikus 89db juurde andma et ta mängiks sama kõvasti nagu näiteks tundlikusega 96db.?
    Veelkord siis, et juhul kui keegi pihta ei saand, mida ma mõtlesin. Näiteks mul on 1 element 96db ja ma lasen talle 50w sisse, siis mitu w ma pean laskma elemendile mille tundlikus on 89db, et ta mängiks sama valjult.
    Loodan, et polnud väga segane jutt.



    Tahfka

    #2
    Vs: Tundlikus?

    kuskil oli selline tabel

    Kõlari tundlikkus dB Maksimaalne hajuvõimsus
    88 dB 100 W
    91 dB 50 W
    94 dB 25 W
    97 dB 12,5 W
    100 dB 6,25 W

    Comment


      #3
      Vs: Tundlikus?

      Tohoh, kohe selline vahe. No igaljuhul suur aitäh

      Comment


        #4
        Vs: Tundlikus?

        Reegel on lihtne - 3 dB vahet heliröhus on vördne kahekordse vahega võimsuses. Ehk siis, 89 dB ja 96 dB tundlikkuste vahe kompenseerimiseks on vaja ca 4,5 kordset vöimsusevahet. Küsimusele, kui suurt rolli tundlikkus mämgib, vastuseks (minu arvamuse ja ideoloogia kohaselt) - väga suurt. Peamised pöhjused - vöimsuskompressioon ja dünaamiline pearuum (mis on tegelikult omavahel seotud nähtused).
        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

        Comment


          #5
          Vs: Tundlikus?

          Vabandan oma võhiklikkust aga olen endiselt nii häbematu et siiski küsin üle:

          Kas mulle jäänud mulje sellest, et siin veidi ülistatakse radiotehnika ja estonia kõlareid on õige või olen millestki valesti aru saanud? Olen s30neid s50neid ja s90neid kokku vast tosina jagu omanud ja olen rahule jäänud aga nüüd kui paar viimast päeva seda foorumit olen lugenud olen tundlikkuse olulisusest hakanud aru saama ja hakkab peas tekkima konflikt, et miks neid s90neid siis kiidetakse? Loen ja loen ja ikka saan aru nii, et s90netes on sees 10" 75GDN element mille tundlikkuseks on 86db ja kui veidi ükskõik kus ringi vaadata siis peaaegu, et iga odav palju kirutud auto woofri element on sellest vähemalt 3db tundlikum ja vajaks justkui sama heli tekitamiseks 2x vähem võimsust kasvõi vaid paadiankkruks kõlbav "Käng audio" võiks talle mõeldud kastis siis kõvemini karjuda...

          Comment


            #6
            Vs: Tundlikus?

            kui kingal on rohkem tundlikust siis jah aga kes teab kui usaldus väärne see kinga info on

            Comment


              #7
              Vs: Tundlikus?

              Esmalt postitatud henri503 poolt
              kui kingal on rohkem tundlikust siis jah aga kes teab kui usaldus väärne see kinga info on
              wtf

              Comment


                #8
                Vs: Tundlikus?

                kinga all mõttlen king audiot

                Comment


                  #9
                  Vs: Tundlikus?

                  Esmalt postitatud henri503 poolt
                  kinga all mõttlen king audiot
                  Ära seda mudrut küll nüüd kasutama hakka .King Kong-i "tehaseparameetrid" on seinast seinani,RRR toodang aga stagnatsioonihõnguline massihävitusrelv...
                  Võta ikka midagi paremat ette - Audes või Visaton nt.
                  Kõik meeldiv tuleb lambist...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Tundlikus?

                    s90 teeb kingale ära ikka ma arvan .kui tahad paremat bassi sinna kasti võtta endale üks visatoni bassi elment ja korras

                    Comment


                      #11
                      Vs: Tundlikus?

                      Kasuta kõrva, mitte numbreid. Enamus mu omatehtud valjukatest teeb kõva häält juba alla 10W sisseandmisel. Kahjuks pole mõõtnud seda nn. tundlikkust: pole riista, ega tuttavat riistaga.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Tundlikus?

                        nüüd sai mu nimetatud kräpitootja olulisemaks kui mu jutu point või küsimus ise.
                        Mõtlen seda, et oletades et numbrid vastavad reaalsusele oleks mul justkui õigus või valearusaam? Narr on selle teadmise tarbeks omale paar s90neid osta ja ühes element välja vahetada.....katsun esmalt teooriaas pihta saada.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Tundlikus?

                          Esmalt postitatud jeff01 poolt
                          Kas mulle jäänud mulje sellest, et siin veidi ülistatakse radiotehnika ja estonia kõlareid on õige või olen millestki valesti aru saanud?
                          Keegi pole siin kunagi radiotehnika ja estonia kõlareid ülistanud.
                          Nad on head, ainult võrdluses veel halvematega.
                          Siin on palju teemasid kvaliteetsetest kõlaritest ja nende ehitamisest.
                          Loe ja mõtle veel.

                          Comment

                          Working...
                          X