Teade

Collapse
No announcement yet.

Keskuse kõllil WOOX asi katki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Keskuse kõllil WOOX asi katki

    Probleem keskuse kõlariga, mis tekitab kuulates raginat. Tagumisest inverterist sisse vaadates paistab, et seal on ainult üks reaalne element ja ülevalpool lihtsalt sama suur kummist lisamembraan (ei tea, kas on ka asjalik leiutis ). Probleem on selles, et vanadusest/kulumisest on viimane äärtest praguliseks läinud ja ühes kohas tükk ka väljas.
    pilt ka sellest: http://web.zone.ee/mrmuff/vabad_failid/keskuse%20k6ll/

    Esiteks kui keegi siin on sarnaseid asju lammutanud, siis ehk teab, kust otsast see hargnema peaks hakkama?
    Ja teiseks, et mida oleks soovitav sellise asjaga teha? Uut osa vist vaevalt kusagilt saab. Auk lihtsalt kinni panna ja teha tavaliseks kõlariks?
    Tekkis veel mõte, et laseks selle pragulise soone kummiliimi täis või miski.
    Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
    Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

    #2
    Vs: Keskuse kõllil WOOX asi katki

    Selle kõlari aeg sai lihtsalt ümber.
    Kõige lihtsam variant on uus kõlaripaar osta.
    Remont ei pruugi odavam tulla.

    See ülemine "virtuaalvaljukas" on passiivkiirgur.
    Pm on tegu valjukaga, millel ei ole pooli ja magnetit.
    Toimib samamoodi, kui inverterava.

    Kui ikka hirmus valu sellest kõlarist veel asja saada, siis võib selle kummivaljuka asendada "reaalse" valjukaga, mida siis lihtsalt võimuga ei ühenda. Hea oleks, kui asemele pandav valjukas oleks sama resonantssagedusega, siis annab kõlar samasugust tümmi välja nagu enne.

    Keskusekõlarite puhul ei pruugi lõhkumata lahtivõtmine üldse võimalik olla.
    St asi on lihtsalt liimiga kokku lastud ja nii ongi.
    viimati muutis kasutaja matik; 26 m 2009, 14:00.

    Comment


      #3
      Vs: Keskuse kõllil WOOX asi katki

      kummiliimi ja kantossiga paranda, ja vaatad, et paigatud koht saaks enam-vähem võrdse elastsusega nagu ülejäänd membraan seal.

      Comment


        #4
        Vs: Keskuse kõllil WOOX asi katki

        Kui tahatki lahti kakkuda siis esimene paneel käib eest,(aga väga raskelt). OLen neid lahti teinud küll ja küll mingi liimiga kinni pantud..
        Vaata et siis kastile haiget ei tee

        Comment


          #5
          Vs: Keskuse kõllil WOOX asi katki

          äkki oleks kõigemõistlikum lahendus võtta too alumine "woofer" ning kesk/kõrgsageduse osa ning teha korralikud kastid kuna originaalis üleüldse keskuse kastid suht naeruväärsed?
          mõtlen just juhul kui parandamisest miskit välja ei tule.
          mida sa lohh vahid

          Comment


            #6
            Vs: Keskuse kõllil WOOX asi katki

            Tänud asjalike nõuannete eest! Jälle natuke targem.
            Ma arvan, et esijalgu proovib selle kummiliimi varjandi ära

            Kastiehitusega ma paraku tegelenud pole, niiet peab ikka originaalidega läbi ajama. Pole niipalju mahti/materjali ka, et praegu õppima ja katsetama hakata, pealegi pole see minu kõlar

            Ma mõtlesin, et kui lõpuks mõlemil see ülemine auk lihtsalt kinni panna, kas siis ei ole ka umbes sama tulemus, kui lihtsalt tavalised inverteri ja ühe bassikaga kastid või peaksid seljuhul teised mõõdud olema, et korralikult töötaks?
            Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
            Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

            Comment


              #7
              Vs: Keskuse kõllil WOOX asi katki

              Esmalt postitatud Mees Metsast poolt
              Ma mõtlesin, et kui lõpuks mõlemil see ülemine auk lihtsalt kinni panna, kas siis ei ole ka umbes sama tulemus, kui lihtsalt tavalised inverteri ja ühe bassikaga kastid või peaksid seljuhul teised mõõdud olema, et korralikult töötaks?
              sa saad ju proovida, nii, et paned ülemise augu ette mingise raamatu või misiganes asja. kasuta loovat mõtlemist

              Comment


                #8
                Vs: Keskuse kõllil WOOX asi katki

                Kui woox ära võtta siis seda vähestki bassi enam pole.
                ja soovitan kõlarikastist tulevad juhtmeaugud kinni panna ...sealt tuli mul tavaliselt mingit vilinat.

                Comment


                  #9
                  Vs: Keskuse kõllil WOOX asi katki

                  Kummiliim on saast,osta moment liimi,see on kuivades mõnus elastne ja ei kleebi igast s1tta endale külge,kummiliim on mäletamist mööda tükk aega selline ligane ja tolm jms jama kõik jääb külge.Moment on vastupidavam ka,ühel 12" auto bassikal oli membraanis mingi 5 cm lõhe,lasin lihtsalt momentliimist triibu sinna peale,juba 2 aastat töötab endiselt rullnokkade pagassides taluvuse piiril,aga lahti ei ole tulnud.
                  otsija

                  Comment

                  Working...
                  X