Teade

Collapse
No announcement yet.

Ilusat vineeri...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ilusat vineeri...

    ...saab siit. Avastasin enda jaoks täna hommikul.


    #2
    Vs: Ilusat vineeri...

    ilus küll, aga nt kõlarimaterjaliks mitte just kõige parem.
    pille tehakse ikka okaspuudest rohkem...

    Comment


      #3
      Vs: Ilusat vineeri...

      ?????????
      Kasevineer on ju väga levinud kastimaterjal ?

      Comment


        #4
        Vs: Ilusat vineeri...

        Esmalt postitatud marley poolt
        pille tehakse ikka okaspuudest rohkem...
        Ma siin ka imestan, et kes see loll endale kõlisevad kõlarikastid võiks teha?!
        Minu DIY blogi
        <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

        Comment


          #5
          Vs: Ilusat vineeri...

          ilus küll, aga nt kõlarimaterjaliks mitte just kõige parem.
          pille tehakse ikka okaspuudest rohkem...
          Sõnaotseses mõttes pille?
          Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

          Comment


            #6
            Vs: Ilusat vineeri...

            tegin end lolliks jah (-;
            väsind peaga... vabandust teemalgatajalt.

            mõte oli siis see, et need kastid, mis nn kaasa mängivad
            ja materjali omadusi kasutavad, tehakse enamasti okaspuidust.
            pillide kõlakastid sealhulgas.

            Comment


              #7
              Vs: Ilusat vineeri...

              Eestis tehakse suurem osa vineerist kasest.
              Maailm oleks puhas ja süüta
              kui poleks õllejogurtit
              - Õ.Õ.

              Comment


                #8
                Vs: Ilusat vineeri...

                noohhh... ega siis marley nüüd lausa 100% võssa ka ei pannud oma jutuga. On ikka ka neid nö lolle, kes kõlisevaid (vähe sellest, sealjuures lisaks veel õhukeseseinalisi) kõlarikaste teevad ja lausa kalli raha eest müüvad... seda ma küll ei tea, kas just kuuske või mõnd muud puitu kasutavad...

                Comment


                  #9
                  Vs: Ilusat vineeri...

                  one-note samba on sellise kasti nimi.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ilusat vineeri...

                    ma ei oleks selles nii kindel ... aga kuna omal pole Ocellia'sid olnud õnne kuulata, siis targematega vaidlema ka ei hakka ....

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ilusat vineeri...

                      ise olen paarist kohast okaspuust lugenud, üks neist ka Fostexi materjalisoovitused.

                      see muidugi üsna hi-end värk, kui vaadata kasvõi ramli Ocellia-sid,
                      juba valjukas ise mis sisse läheb on üle tuhande euro tükk:



                      kui siis veel Onkenite, ruuporite jms peale mõelda, siis vaevalt et
                      keegi neid kasevineerist teeb ja keskmise kasutatud auto hinna eest
                      valjukaid sisse ostab (-;

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ilusat vineeri...

                        Saan ma siis õigesti aru, et näiteks 25 mm-ne männikilp on palju parem kõlarikasti materjal, kui sama paks vineer?

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ilusat vineeri...

                          Tihedam puit resoneerib kõrgematel sagedustel, pehmem puit madalamatel - seega vähemkuuldavatel sagedustel. Meil kasvavatest oleks haab hea kuid mehaaniliselt on ta liiga kehva, järgmine on kuusk mis on juba aksepteeritav materjal.
                          Ühtki pilli ei tehta liimkilbist selliselt et kõlapind jääks 25-35mm paksuks. 42mm kuusest liimkilp on nii helitu et kopsi kuidas tahad, enne taome välispinnale mõlgid sisse kui kõlisema saame.
                          Tänapäeval on kohasem materjal MDF paksustega 25 ja üle, eile just vaatasin hinnakirja kus kenasti 38mm MDF olemas. Sobib ka keerukamate tarastuste tegemiseks - Jamo R90x seeriad näiteks on liimitud 7x6mm - ehk siis kokku 42mm MDF' ist.
                          Kui soov näha tekstuuriga korpust siis spoonitakse see peale, reeglina akustiliselt sobiv puit visuaalselt ei ole kõige meeldivama välimusega.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ilusat vineeri...

                            Esmalt postitatud hannes70 poolt
                            Saan ma siis õigesti aru, et näiteks 25 mm-ne männikilp on palju parem kõlarikasti materjal, kui sama paks vineer?
                            see oleneb paljudest asjadest, nii lihtsalt kindlasti asja võtta ei saa.
                            sama, nagu minu esimese vastuse kala, mille eest vabandasin.

                            üldiselt hi-end kastid pigem miksivad eri materjale, et nii inertsusest kui
                            mitteinertsusest parimad omadused korraga ära kasutada. vaata kasvõi
                            Audese tipklassi kaste: see, et kasutatakse erinevaid materjale, pole
                            (minu arvates) mitte ainult ilu pärast, vaid on disain selle parimas mõttes.

                            lihtsustatult võib nn vabalthingavatele suurtele kastidele männikilp parem
                            olla, pisikestele kinnistele kastidele on ilmselt mdf või vineer parem.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ilusat vineeri...

                              pisut edasi mõeldes, palju on teie hulgas pillimängijaid?
                              mõte on see, et ntx kitarri juurde ei märgita ju moonutustasemeid
                              ja rms võimsust. kogu valimine (vähemalt mängijatele) käib
                              kõla järgi. selles mõttes on üsna suva, millest kõlar (pill) tehtud
                              on, seni kui kõla on õige.

                              muide, praegusel ajal tehakse ka ntx tshellosid süsinikfiibrist --
                              mitte et nad paremini kõlaksid, aga on palju valjemad on küll
                              kui puust instrumendid; ja ka umbes 5-10x kallimad...

                              Comment

                              Working...
                              X