Teade

Collapse
No announcement yet.

Kuidas paigutada kõlarid korteris?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas paigutada kõlarid korteris?

    Tere,
    Sooviksin teada kuidas oleks mõistlik korteris kõlarid paigutada. Tekitasin pildi ka enda nägemusest. Kui kõrgele tagumised kõlarid seina peal panna (seina kõrgus on 2.5m ) ? Kõlaritest on olemas hetkel ainult esimesed aga kaabeldus oleks vaja seina sisse ära viia. 1.5 ruudustest kaablist peaks tagumiste kõlarite ja centre jaoks piisavalt olema ?

    http://www.hot.ee/p6tu//Untitled.gif

    #2
    Vs: Kuidas paigutada kõlarid korteris?

    5.1 jaoks võiksid surroundkõlarid olla 90-120 kraadi vahemikus. ja umbes kõrvade kõrgusel
    samas vaevalt et nurgadiivanil istujad eiriti rõõmustavad kõrvukarjuva surroundi üle.

    nii et pane nii lähedale kui võimalik seina peale, ilma et diivanil seina lähedal istujatele liiga valjuks muutuks.

    esikõlarid ehk ei peaks ka olema nurkades, kui sa just ei vaja "bass boost"i

    Comment


      #3
      Vs: Kuidas paigutada kõlarid korteris?

      Kui Kõrvade kõrgusele peab panema siis ainuke võimalus on panna nad toa tagumisse nurka (diivani kõrvalt on vaja mööda ka käia ilma,et seda seina pealt maha tõmbaks). Mis juhtub kui nad panna kõrvade kõrgusest kõrgemale ja seina peal oleva jalaga suunata istujate poole (näiteks samamoodi seina nurkadesse nagu pildil kujutasin [sinised kastid]? Ma olen arvanud, et kaugus istujast ei loe kuna resiivrist (Denon AVR-1509) saab kauguse kõlarist paika panna (meetrites). Olemas on ka mikrofon aga olen kuulnud, et ise sättides saab paremini paika.

      Comment

      Working...
      X