Teade

Collapse
No announcement yet.

Estrada võimule kõlarid!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estrada võimule kõlarid!

    Tere!
    Küsimus suurele ringile. Missgused kõlarid sobivad sellisele isendile nagu Estrada 101. Kuna originaale on maru raske kuskilt saada, siis mõtlesin, et ehitan ise. Kas selline asi sobiks sellele võimule http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=VDSSP8%2F8. Või on hoopis paremaid lahendusi. Küsimus on ka selles, et võim nõuab 16 oomi takistust, mida on palju ja ühele võimu blokile pean need 8 oomised jada ühenduses panema või piisab talle 8-st oomist? Paraku kui väiksema takistusega kõlar panna taha, on oht võim läbi lasta, aga loodan, et pädevad inimesed oskavad mulle midagi soovitada.

    Parimat
    Lauri

    #2
    Vs: Estrada võimule kõlarid!

    Tekstist tuleb välja et soovid kõlareid, aga lingil viidatakse bassivaljuhääldile. Palun täpsusta oma soovi...
    Ja kui võimendi takistus on märgitud 16 oomi siis sellest madalama takistusega kõlareid pole soovitatav panna, kuna suurema helitugevuse korral võib tõesti võimendi läbi lasta.. Jadamisi kaks 8-oomist panna annabki kokku 16 oomi.

    Comment


      #3
      Vs: Estrada võimule kõlarid!

      Estrada helivõimenduskomplekti kõlarid minu teada ei ole mitmeribalised ja ei oska neid originaale liigitada kuhugi. Neil puudub madal-, kesk-, ja kõrgsagedus(ei saa ka öelda, et puudub, ma lihtsalt ei tea) vaid on mingisugune kopott jadaühenduses neljast papist mis oomide järgi peaksid igaüks olema 4 ohm ja võimsust 10 watti, võimendus ise annab välja 50 watti. Viidatud sai lihtsalt suvalise kõlari peale, et küsida kas sihuke kõlbaks sellele estrada võimule. Äkki on paremaid variante. Soov on peaaegu originaalilähedasi kõlareid teha. See bassi papp võibolla ei ole hea variant,mille ma siia viitasin, aga noh ma pole eriti pädev neid asjades. Sellepärast ma küsin nõu, et missugused heli tekitamise membraanid sobiksid sellele vene jurakale.
      Vist selline lugu on ka, et kõlari moodustab kõlakast ja valjuhääldaja ning valjuhääldaja on membraaniga metallist raam, mille membraan vastavalt voolutugevusele vibraarib ja tekitab heli.
      Soov on ehitada kõlarid ja millistest valjukatest see teha, on küsimus.
      viimati muutis kasutaja Lauri41; 06 m 2009, 18:37.

      Comment


        #4
        Vs: Estrada võimule kõlarid!

        Minu meelest olid neis kõllides 10gd 36-d(lairibad,mingist kollasest tehismaterjalist äärega).Tavaliselt kasutati neid valjukaid kodukastides.Kuna Venemaa olmetööstus tol ajal paremaid valjukaid ei tootnud,siis ilmselt komplekteeritigi need kõllid selliste isenditega.Igas kõllis neli tükki.Tavaliselt on transsvõimud arvestatud 4 oomisele koormusele.Minu mäletamise järgi tuleb sellest lõppvõimust 4oomisel koormusel 100W .See Estrada oli vist monovõim.Mõlemad kõllid ühendati paralleeli .Järelikult on vaja mõlemasse kõlli mingeid lairibavaljukaid ,mis vastaksid sellistele nõuetele.Originaalisendeid pole ilmselt mõtet enam otsida.Parandage mind kui ma võimu parameetrites eksisin.

        Comment


          #5
          Vs: Estrada võimule kõlarid!

          Oletan, et Visaton bg20 sobiks küll.
          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

          Comment


            #6
            Vs: Estrada võimule kõlarid!

            Estrada võimus on neli 50W-st sahtlit. Koormusele 16 oomi. Originaalis oli tõesti tal neli kasti, kõigil omakorda 4 lairiba elementi sees. Tegelikult on tegemist täiesti universaalse madalsagedusvõimendiga. Pane sinna järgi mida tahad, eeldusel, et takistused ja võimsused lubatud piiridesse jäävad. Mina teeks ise nii. Kokku neli kinnist kasti. Igas kastis kaks BG20-t. Nii saad iagatpidi õiged väärtused selle võimu jaoks. Ja võid selle komplektiga julgelt pidusid teha.

            Comment


              #7
              Vs: Estrada võimule kõlarid!

              Igastahes suured tänud soovitajatele! Küsimus ka selline, et millistes mõõtudes peavad kastid olema. Võimu eesmärgiks on bändi helindamine. Basskitarri ma sinna sisse ei laseks, sel saab oma võim olema, aga ülejäänud jooksevad küll sisse. Küsimus on ka selline, kas see estrada pult on ka midagi väärt tänapäeval. Isa tegi mul sellega puldi ja võimuga bändi ja ütles, et töökindel aparaat, aga see oli ikka stagna-ajal, mil see süsteem oli kõva sõna. Või tark oleks uus pult sebida. Kõlarid varastati kahjuks ära, sellepärast ma ajangi seda asja.
              Ahjaa: äkki keegi pädev inimene aitab mul seda võimu väheke modida ja paremustada ning üks võimuplokk vajab parandust. Skeemid on olemas niiet probeemi ei ole.
              Ettetänades
              viimati muutis kasutaja Lauri41; 06 m 2009, 23:43.

              Comment


                #8
                Vs: Estrada võimule kõlarid!

                Esmalt postitatud Lauri41 poolt
                Igastahes suured tänud soovitajatele! Küsimus ka selline, et millistes mõõtudes peavad kastid olema ja kas nad peavad olema kinnised või selle inverttoruga või mis see auk seal kõlarikastil on, kust madalsagedusheli tuleb. Võimu eesmärgiks on bändi helindamine. Basskitarri ma sinna sisse ei laseks, sel saab oma võim olema, aga ülejäänud jooksevad küll sisse. Küsimus on ka selline, kas see estrada pult on ka midagi väärt tänapäeval. Isa tegi mul sellega bändi ja ütles, et töökindel aparaat, aga see oli ikka stagna-ajal, mil see süsteem oli kõva sõna. Või tark oleks uus pult sebida.
                oleneb mis kõlarid tahad kasti panna,sellest oleneb ka kasti mõõtmed jne.
                puldi kohta nii palju, et esimeste kordade jaoks harjutada sobib, kuid mitte kauaks. pult ise pole siia maani minuteada midagi väärt. kuskil 800.- võid maksimaalselt saada.
                võim ise on täitsa tiptop. kahju et enda komplekti suvel maha müüsin.

                Comment


                  #9
                  Vs: Estrada võimule kõlarid!

                  jaa, Estrada-101 komplekti kuulunud kollase-oranzhi-pruuni värvi "krokodillinahaga" kaetud võimendikast, mikserpult ja kõlarid - need olid nagu daami erinevad aksessuaarid, mis on kohustuslikud kõik korraga, et olla efektsed.

                  Aga tegelikult - kes seda ikka niiväga hinnata oskab, kas kõlar on originaal või mitte.
                  Peaasi on ikkagi krokodill Kui teha 2 BG20 valjukaga, siis neljast iluvõrest 2 võib panna niisama...
                  2xBG20 Visatoni elementidega kõlari mõõtusid võib siit foorumist otsinguga kah välja tulla

                  Comment


                    #10
                    Vs: Estrada võimule kõlarid!

                    Mul 2 x bg20 60 liitrit inverterkastis.

                    Võid ka tehasesoovitustele pilgu peale visata:
                    Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Estrada võimule kõlarid!

                      Bändi proovi tegemiseks see komplekt kuidagi veel sobiks kui pulti ainult vokaali ja akustilisi pille lasta aga kontserttegevuseks, sorry???
                      Kui Tartu kandi mehi oled,võin su komplekti käima ajada.Mul praegu just üks samasugune vene ime lõpetamisel(Venets).Kui otsustad millegi uuema kasuks,siis üht-teist on ka pakkuda

                      Comment


                        #12
                        Vs: Estrada võimule kõlarid!

                        Kaks aastat otsisin selle krokodilli Estrada skeemi. Siit foorumist ka mitu korda küsitud. Lõpuks lammutasin ära, sest sai selle kolaka hoidmisest siiber. Võid minu käest neid "sahtleid" saada kui vaja. BG-20 kohta niipalju, et Elfas on hind 100.- võrra tõusnud. Maru kalliks läheb 8xBG-20. Kui kasti materjali ka ostma pead, siis ei tasu enam ära.
                        Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Estrada võimule kõlarid!

                          Esmalt postitatud vuss poolt
                          Kaks aastat otsisin selle krokodilli Estrada skeemi. Siit foorumist ka mitu korda küsitud. Lõpuks lammutasin ära, sest sai selle kolaka hoidmisest siiber. Võid minu käest neid "sahtleid" saada kui vaja. BG-20 kohta niipalju, et Elfas on hind 100.- võrra tõusnud. Maru kalliks läheb 8xBG-20. Kui kasti materjali ka ostma pead, siis ei tasu enam ära.
                          Noores Tehnikus 390.- tk
                          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Estrada võimule kõlarid!

                            Esmalt postitatud vuss poolt
                            BG-20 kohta niipalju, et Elfas on hind 100.- võrra tõusnud. Maru kalliks läheb 8xBG-20. Kui kasti materjali ka ostma pead, siis ei tasu enam ära.
                            No isegi kui mitte rääkida Elfa hindadest, siis 4 uut kõlarit ja BG20ned on igas mõttes overkill. nii summarse hinna kui kvaliteedi poolest.
                            BG20nest siin inimesed pressivad elu ilusamaid ja mahedamaid hääli välja, ja samas kõrval keegi suskab lavakõlaritesse käriseva võimukolaka järgi Muidugi, ega midagi paremat (loe: odavamat) selliste nõudmistega (8" lairiba, 16oomi kõlari kohta) Eestist poest ei leia ka.

                            Soovitaks tasapisi ikka edasi otsida originaale või muid Vene retro kõlareid. Ei ole nad maapealt äralõppenud küll mitte, ei maksa lootagi mitte.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Estrada võimule kõlarid!

                              mõni aeg tagasi oli osta.ee-s 4 originaali müügis. hind kiskus kuskil 1500.- kanti

                              Comment

                              Working...
                              X