Teade

Collapse
No announcement yet.

soovitage kõlariprojekte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    soovitage kõlariprojekte

    tahaks teha või osta teleka kõrvale riiulile sobivaid kõlareid.

    ideaalne vorm oleks ca 70cm kõrge ja kuni 15 cm lai. fookus võiks olla ca 40 cm kõrgusel (ekraani keskpunkt)

    standardprojektid liiga hästi ei sobi - põrandakõllid jäävad kõrgeks ja riiulikõllid ei ole pildiga proportsioonis.
    40 cm "keskkõlar" (Visaton Aria 2 LIGHT) püstipidisena isegi ehk sobiks, aga siis oleks vaja mingit jalga alla leiutama hakata.

    mis variandid on?
    1) kas võtta seesama aria2 (või couplet) ja lisada sellele visuaalselt kõrgust juurde, jättes ülemise ja alumise lisandunud ruumi kasutuseta?
    2) kas võib neid projekte muuta näiteks kitsamaks või õhemaks, ja samas pikemaks, nii et sisemine ruumala säilub?
    3) custom fullrange transmissionline - see oleks ilmselt esimeseks projektiks liiga keeruline?

    #2
    Vs: soovitage kõlariprojekte

    Mõistlikud kõlarid oma "fookusega" asuvad tavaliselt vahemikus 90-120cm kõrgust, põhjuseks normaalse mööbli kasutamisel istuva inimese kõrvade kõrgus...40cm viitab aga et kuulatakse suisa maoli maas. Vaatamiseks võib see mugav olla kuid kuulamiseks ehk mitte - põrandapeegeldused. Lisaks on inimese kuulmine parim mitte pea otse vaid pea mõnevõrra allapoole suunatult kuulates, seda arvestades võiksid "fookused" olla veidi üle kõrvade kõrguse, saame otse vaadates hästi kuulata.
    Ma alustaksin esmalt ekraani keskkoha õigele kõrgusele tõstmisega...
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vs: soovitage kõlariprojekte

      Esmalt postitatud OSX poolt
      Mõistlikud kõlarid oma "fookusega" asuvad tavaliselt vahemikus 90-120cm kõrgust, põhjuseks normaalse mööbli kasutamisel istuva inimese kõrvade kõrgus...40cm viitab aga et kuulatakse suisa maoli maas.
      said veits valesti aru... teleka all on lai telekalaud mis on ise ca 40 cm kõrge. kõlarid peaksid asuma selle peal, kummalgi pool telekat. laua laiusest jääb kummalegi poole üle ca 30 cm.

      põrandakõlarid ei sobi kahel põhjusel - telekavaatamisel jääksid telekast liiga kaugele, ja teiseks on telekalaua ümbrus mööblit täis - ei olegi vaba põrandapinda.

      ei ole vaja mingit über-hifi asja. mööbli paigutus ei võimalda erilist katsetamisvabadust ja täiuslikku kuulamisruumi mul ka pole.
      tahaks midagi lihtsat "oma kätega" valmis teha, esimeseks projektiks.

      Comment


        #4
        Vs: soovitage kõlariprojekte

        Nimeta lihtsalt kui kõrgel põrandast fookus peaks asuma. Senine info annab kõlari max kõrguseks 70cm ja fookuse kõrguseks 40cm - mida muud saame järeldada?

        "fookus võiks olla ca 40 cm kõrgusel (ekraani keskpunkt)"

        Kui kõlarid peavad asetsema teleriga samal alusel siis vist valikus 2ribalised nn riiulikõlarid, võibolla mahuvad ka D'Appolito paigutuses kõlarid sinna ära...muud ei näe selles olukorras.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: soovitage kõlariprojekte

          Esmalt postitatud OSX poolt
          Nimeta lihtsalt kui kõrgel põrandast fookus peaks asuma. Senine info annab kõlari max kõrguseks 70cm ja fookuse kõrguseks 40cm - mida muud saame järeldada?

          "fookus võiks olla ca 40 cm kõrgusel (ekraani keskpunkt)"

          Kui kõlarid peavad asetsema teleriga samal alusel siis vist valikus 2ribalised nn riiulikõlarid, võibolla mahuvad ka D'Appolito paigutuses kõlarid sinna ära...muud ei näe selles olukorras.
          minu küsimus oli, et kas ma võin aria2 (see ongi D'Appolito??) disaini oma suva järgi muuta (jättes siseruumala samaks) või saan välisdisaini muuta ainult "passsivsete" ruumiosade lisamisega?

          kui keeruline on MLTL disain? ja ebaõnnestumise tõenäosus?
          ma saan aru et kriitiline näitaja on elemendi kaugus toru kinnisest otsast ja toru pikkus

          kas ma võin näiteks selle disaini keerata kõveraks? (jättes samaks elementide kaugused kinnisest otsast ja toru pikkuse)
          DIY Lautsprecher, DIY Lautsprecherbau, DIY Lautsprechershop, DIY Lautsprecherforum, Lautsprecherselbstbau, der Spezialist für StartAirKit Lautsprecherbausätze

          Comment


            #6
            Vs: soovitage kõlariprojekte

            Võta seesama Aria 2 Light projekt ja pane alla otsa kõrgust niipalju juurde kui vaja läheb (igaks juhuks jäta jalgadele ka ruumi). Hiljem pead võibolla natuke inverterite pikkusega mängima, aga tõenäoliselt tuleb su lihtsalt bassiosa juurde. See ei ole probleem, kui fookus jääb natuke pildi ülemise serva poole, sest reeglina on inimesed pildil vähe kõrgemal. Mina vaataks kriitiliselt üle ka filtriosa. Kõiges selles aitab sind tasuta jagatav programm Boxsim.
            Minu DIY blogi
            <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

            Comment


              #7
              Vs: soovitage kõlariprojekte

              Esmalt postitatud YRO poolt
              Võta seesama Aria 2 Light projekt ja pane alla otsa kõrgust niipalju juurde kui vaja läheb (igaks juhuks jäta jalgadele ka ruumi).
              kas ruumala suurenemine oleks siis OK???
              W200S peaks olema 122 mm lai, seega laiust eriti alla 160 ei anna kuidagi teha. teen siis õhema või rombilise.

              tundub et Aria Light võiks isegi mõttekam olla. algaja värk

              Comment


                #8
                Vs: soovitage kõlariprojekte

                Võin kergesti eksida, kuid mulle tundub et pakutud projektis on Transmission Line kõlar, mille juures on just ka kuju tähtis lisaks ruumalale. Ruumala muutmata võime siiski teatud mööndustega vaid kinnist ja inverterkasti ümber kujundada. Kui teeme pika toru lühemaks ja sügavamaks nii et ruumala säilib, siis vist muutub kõlar taas ilma toruta inverterkõlariks (inverter võib ju ka vaid õige mõõduga ava olla). Nii oletan mina, kes vaid ühe TL paariga peaaegu 20aastat tagasi hakkama saanud... seepärast võingi eksiteel olla.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: soovitage kõlariprojekte

                  Esmalt postitatud tsimpa poolt
                  kas ruumala suurenemine oleks siis OK???
                  W200S peaks olema 122 mm lai, seega laiust eriti alla 160 ei anna kuidagi teha. teen siis õhema või rombilise.
                  tundub et Aria Light võiks isegi mõttekam olla. algaja värk
                  Vabandust, aga ma hakkan vist lolliks minema jälle - kus kohas see W200S on väljapakutud projektides?
                  Minu DIY blogi
                  <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                  Comment


                    #10
                    Vs: soovitage kõlariprojekte

                    Esmalt postitatud YRO poolt
                    Vabandust, aga ma hakkan vist lolliks minema jälle - kus kohas see W200S on väljapakutud projektides?
                    w200s laius pole ka 122 mm
                    pidasin silmas ikka w100s elementi

                    Comment


                      #11
                      Vs: soovitage kõlariprojekte

                      Esmalt postitatud OSX poolt
                      Võin kergesti eksida, kuid mulle tundub et pakutud projektis on Transmission Line kõlar, mille juures on just ka kuju tähtis lisaks ruumalale. Ruumala muutmata võime siiski teatud mööndustega vaid kinnist ja inverterkasti ümber kujundada. Kui teeme pika toru lühemaks ja sügavamaks nii et ruumala säilib, siis vist muutub kõlar taas ilma toruta inverterkõlariks (inverter võib ju ka vaid õige mõõduga ava olla). Nii oletan mina, kes vaid ühe TL paariga peaaegu 20aastat tagasi hakkama saanud... seepärast võingi eksiteel olla.
                      niipalju teooriat ma juba tean et kinnisel ja inverteril on ruumala oluline (seega oli mulle üllatuslik YRO soovitus lihtsalt kõrgemaks teha, seega ruumala muuta.

                      TL mõte oli projektis väljapakutud toru keerata kõveraks teokarbiks.
                      ehk siis nii, et elemendid jääksid sobivale kõrgusele, toru kulgeks alguses näiteks ülespoole, siis tagant läbi ja avaneks alt ettepoole..
                      toru kogupikkus, ristlõige ja elementide kaugused toru kinnisest otsast jääksid samaks.

                      Comment


                        #12
                        Vs: soovitage kõlariprojekte

                        üheks võimaluseks ka open baffle nelja väikse valjukaga ühes kõlaris --
                        tuleb kitsas ja tööd vähe, puuduseks: vajalik ka bassiosa supakaga toetada.
                        boonuseks on hea suunataluvus lisaks muule.

                        mitme (alates 4ja) sama valjukaga kaste on tehtud ka kinniseid edukalt, kahjuks ei leia linki. endal plaanis teha midagi sarnast põrandast laeni, 2W lampvõimule sobiliku tundlikkusega. paraku ei leia sobilikke odavaid lairibasid... igatahes leiutamist ja avastamisrõõmu pakkuv lahendus (-;

                        lingil päris head selgitused ja viited, mis selles mitme sarnase valjuka
                        kasutuses head ja ilusat on.
                        Latest news coverage, email, free stock quotes, live scores and video are just the beginning. Discover more every day at Yahoo!

                        Comment


                          #13
                          Vs: soovitage kõlariprojekte

                          Tehakse samade elementidega kõlareid, mis on olemas nii põranda- kui riiuliversioonis - suurt vahet pole vbla ainult inverteritoru pikkus. Põrandakõllid on reeglina võimsama bassiosaga (iseküsimus kas ka täpsema ja meeldivama).

                          Kui sa kardad ruumala muuta, siis too tagumine sein lähemale, kui kõrgust muudad. Sama lugu on kitsamaks muutmisega: 122mm läheb ideaalselt 150mm sisse ära - lihtsalt ei pea nii suurt kanti tegema. Heliliselt muutub tõenäoliselt ruumala suurenedes ainult bassiosa ning seegi on tänu konkreetsetele elementidele kaunis lahja. Ühesõnaga võid teha rahulikult kitsamaks ning sama mahu võrra kõrgemaks. Mina tooks vbla isegi inverteri(d) ettepoole, aga seda kõike võiks softis ju modelleerida.
                          Lisaks oleks parem nähtavasti teleka kõrval kasutada SC ehk magneetiliselt varjestatud elemente.

                          Nii kasti kui filtri häälestus sõltub nähtavasti ruumist, kõlarite asetusest jms.

                          TL kõllide kohta ei oska mina kahjuks nõuandeid anda - kogemus puudub. Aga nagu ikka proovid sa oma elu keeruliseks elada jälle
                          Minu DIY blogi
                          <- CSS'i lairibad EL70 erihinnaga!

                          Comment


                            #14
                            Vs: soovitage kõlariprojekte

                            Esmalt postitatud marley poolt
                            paraku ei leia sobilikke odavaid lairibasid...
                            Proovi http://www.tb-speaker.com/p1.htm
                            ei ole väga kallid ja on mille hulgast valida, mõnesid neist saab isegi Soomest.

                            Comment


                              #15
                              Vs: soovitage kõlariprojekte

                              Esmalt postitatud moi poolt
                              Proovi http://www.tb-speaker.com/p1.htm
                              ei ole väga kallid ja on mille hulgast valida, mõnesid neist saab isegi Soomest.
                              tänud, moi: tundub lubav.

                              Comment

                              Working...
                              X