Teade

Collapse
No announcement yet.

Küsimusi kõlarite ostu kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimusi kõlarite ostu kohta

    Tere!

    Plaan on soetada uued kõlarid ning hajutamist vajavad mõned küsimused.

    ------

    Eelinfo

    Võimuks saab olema lampvõimendi Priboi 50 UM 204 C. Hetkel vajab ta remontimist, kuid _loodan_, et saan ta asjatundjama abiga korda. Ajutiselt kasutan Radiotehnika U7111. Eelvõim Priboile tuleb veel muretseda ning DVD/CD-mängija vast ka mingi hetk. Heliallikaks on arvuti.

    Kuulan põhiliselt kerget ning ka elektroonilist muusikat. Last.fm profiili link viimase aasta statistika kohta.

    Toa suuruseks on 13,6 ruutmeetrit, paneelmaja.

    Eelarveks on kuskil 5500.-

    Leitud valik:
    HECO Victa 500 (700 on vast liig väiksemasse tuppa)
    Infinity Primus II 250BE
    Audes 115 (tehasest odavamalt)
    Wharfedale Diamond 9.5

    Variant oleks ka Klipsch RF-10, kuid arvestades erinevaid asjaolusid ei ole ma hästi valmis 7000 krooni kõlarite alla panema hetkel. Samas võite kommenteerida neid ka, võrreldes teistega minu olukorras. Kui see on piisavalt parem variant, siis kaaluks.

    Hetkel on kasutuses need kõlarid: kattega, katteta. Seetõttu peaks edasiminek vast nii või teisiti märgatav tulema.

    ------

    Küsimused
    1. Isiklik favoriit on Wharfedale Diamond 9.5, mis Diamond 9 brošüüri põhjal sobivad 12-18 m^2 tuppa ning on ühilduvad 8 Ohm väljundiga võimenditega. Internetist leidsin väga häid kommentaare sellele.
      • Nende kõigi kuulamaskäimine oleks problemaatiline. Missugust kõlaripaari soovitaksid ise mu situatsioonis, k.a. mu ruumi suurus? Tähelepanekud?
      • Wharfedale kõlarid on 6 Ohm, kuid firma brošüüris on kirjas, et on ühilduv ka 8 Ohm väljundiga võimenditega. Kuigi firma nii ütleb, igaks juhuks küsin, et kas see on mõistlik?
      • Üks loomulikke kriteeriume paneelmajas oleks, et kõlarid ei hakkaks naabreid segama. Niiöelda normaalse kuulamise juures ei tohiks see probleem olla? Kas Wharfedale 9.4 oleks mõistlikum, arvestades ka, et toa suurus on Diamond 9.5 soovitusliku suuruse alamotsas? Kasutajal Chime olid Diamond 9.6 ning toa suuruseks oli selle mudeli täpselt piiripealne suurus 18 m^2, kuid ei sobinud: postitus #7 siin teemas.
    2. Kas Radiotehnika U7111'ga saab ka vastavaid kõlareid kuulata nii, et midagi läbi ei läheks. Seda võimendid kasutaks vaid ajutiseks lahenduseks.
    3. Juhtmeid kõlaritega kaasas ei ole, jah? Nende kohta olen juba siin natuke lugenud, kuid enne valiksin kõlarid välja.
    ------

    Parimat,
    Peeter

    #2
    Vs: Küsimusi kõlarite ostu kohta

    Riiulikõlarite idee jäi liiga tahaplaanile. Otsustasin hoopis riiulikõlarid muretseda. Konkreetsed kõlarid on ka silmapiiril, mistõttu kogu küsimustik langeb hetkel nüüd ära.

    Comment


      #3
      Vs: Küsimusi kõlarite ostu kohta

      Esmalt postitatud PeTzZz poolt
      Konkreetsed kõlarid on ka silmapiiril
      Bufu 1. ?
      Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

      Comment


        #4
        Vs: Küsimusi kõlarite ostu kohta

        Esmalt postitatud roomet poolt
        Bufu 1. ?
        Jap, võib vist nii öelda.

        Comment


          #5
          Vs: Küsimusi kõlarite ostu kohta



          Mina ostaks need igaljuhul

          Comment


            #6
            Vs: Küsimusi kõlarite ostu kohta

            Esmalt postitatud mtts poolt
            Täiesti nõus!
            Pealegi väga soodne hind. Eelarve ülejäägi eest saad lasta võimu korralikult korda teha.
            Viisakad jalad kah alla ja tükk aega muretut muusika nautimist on garanteeritud. (enne kui hing enamat ihkama hakkab)
            Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

            Comment


              #7
              Vs: Küsimusi kõlarite ostu kohta



              Ostsin need. On nüüd värskelt üles pandud.

              Pildid:

              ,

              Pildid on eelmise omaniku tehtud. Paigutust pean otsima, hetkel panin vanade kõlarite peale.

              Näevad palju paremad välja kui mu vanad ning heli kvaliteetki on väga hea. Hetkel tundub, et võib-olla tuleb ka subwoofer muretseda mingi hetk.

              Ajutiselt panin nad Radiotehnika U7111 taha.

              Ostsin 2,5mm jämedused juhtmed. Üks juhtme osa on sinise triibuga. Kas see on tavaliselt miinus? Igaks juhuks küsin ka, kas see on vaid tähistuslik (mõlemad juhtmeosad on ju samast materjalist)?

              Comment


                #8
                Vs: Küsimusi kõlarite ostu kohta

                Jah see on ainult tähistamiseks. Kaabli mõlemad sooned on samast materjalist.

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimusi kõlarite ostu kohta

                  Tervitus,
                  meeldiv kuulda, et kõlaritega rahule jäid - kindlasti on väga raske antud hinnaklassis midagi kvaliteetsemat leida. Madalama otsa pealt soovitaks kohe kindlasti eelnevalt Priboi remont ära oodata, sest hea võimendi ning õige paigutuse korral ei tohiks antud toa suuruse juures küll mingisugust madalama otsa vajaka jäämist esineda.Läheb vaja vaid korralikku võimu ning omajagu võimsust, et madalamat otsa mängima hakata.

                  Comment

                  Working...
                  X