Teade

Collapse
No announcement yet.

Estonia võimule kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Estonia võimule kõlarid

    Olen siin foorumis nüüd paar päeva ringi kolanud aga selget vastust eelnevate postituste hulgast pole leidnud.

    Praegune olukord on: Estonia võimendi vanast ajast alles jäänud - kunagi olid selle küljes S90 kõllid, millest mäletan seda, et matsusid küll aga naturaalseid helisid sellest välja hästi ei tulnud. Maniakaalne audiofiil ei ole aga erinevate tuttavate süsteemide juures on häirinud nende suutmatus mõista, et selge kesksagedus on siiski olulisem kui tummine mats ja sisisev ülemine.

    Hinnast: Kuna võimendiks on Estonia, siis ei peaks kõlarid kah liiga palju maksma, samas peaks neis olema ka nö. arenguruumi mind üllatada kui soetan tulevikus parema võimendi.

    Alguses sai mõeldud Radiotehnika peale kuid foorumit lugedes sain aru, et asi ei ole vist üldse arenenud vene ajast ja, et kui midagi Radiotehnikast võtta, siis nö. tippmudel X-Line FS-10.1 (3k tk), mis on isegi kallim kui näiteks Audes 135 (2,8k tk).

    Siit ka küsimus: kumba eelistada arvestades seda, et kuigi kuulatav muusika ei piirdu mingi kindla žanriga, on siiski eelistuseks naturaalpillide esituse loomulikkus. Kas on veel mingeid variante selles hinnaklassis?

    Foorumist on silma hakanud nõuanded kuidas Estonia eelvõimu parendada; kuna mind on samad asjad häirinud eelvõimu juures mis teisi siinseid, siis tuleb ka minul kindlasti lasta eelvõimu ümber ehitada.

    Teine küsimus: Kes ehitaks ümber/parendaks (ja mis raha eest) eelvõimu?
    Kolmas küsimus:Milline CD-mängija? Kindlasti 1CD-ga (puristide värk )

    tänud ette ja loodan, et ma ei korranud juba olemasolevaid teemasid oluliselt.

    #2
    Näit mina oskaksin soovitada Estonia 35AC-021 need kõlarid olid omal ajal tehtud just koos kõlama koos võimendiga.
    Kindlasti kõlareid märksa paremaid kui Estonia kuid suu mul vajus vägisi naerule kui nad hakkasid kõlama, peale uuenduse kuuri.
    Keskmised on väga konkreetsed ja pole liialt sisisev.
    Minu puhul ma lõikasin inverter torud lühemaks et poleks sellist mõmisevat bassi. Päris tümpsu kõlar see pole, aga kõgeks muuks mu meelest väga BRO.
    Eks omal ajalgi oli hinnatuim kõll endises NSVL'is.
    Aga teisest küljes Ega žiguliist mercedest saa

    Comment


      #3
      Originally posted by veiho@Mar 8 2005, 12:10
      Kolmas küsimus:Milline CD-mängija? Kindlasti 1CD-ga (puristide värk )
      Kas see pakkumine sobib?
      Mu vanaisa oli küll väga kõva mees aga võitluses elektriga jäi siiski teiseks

      Comment


        #4
        Originally posted by XXXHARDCORE@Mar 8 2005, 12:29
        Näit mina oskaksin soovitada Estonia 35AC-021 need kõlarid olid omal ajal tehtud just koos kõlama koos võimendiga.
        Kasutatud kõlarite osas ma olen skeptiline, vähemalt nii vanade osas. Küllap üsna ära väsinud on neist enamus.
        Huvitav, kuidas suhtestuvad kvaliteedi mõttes nende vanade Estonia kõlaritega Audes 135, 017, 012?

        Comment


          #5
          Ega siin midagi 2 kõlari paari kõrvuti ja lülitama kahe kõlli vahel saad siis kõrvaga kuuldes kätte selle vahe
          Aga reaalselt arvan Audesed mängivad sama hästi või paremini, ega aeg siiski paigal seisa halvemad nad vaevalt on. Filtrite koostamise kvaliteet ja elementide kvaliteet muutunud paremuse poole.
          Parameetreid vaadates kastid üsna madalalt häälestatud ja tundlikus suurem. Halvem küll ei tundu. Osta ära proovime järgi toon oma kõllid sulle ja kuulame Siis mul ka rohkem stiimulit paremuse poole pürgida .
          Üldiselt mine Audiocentrisse ja kuula kõlareid saad selle mõõdupuu kätte ja sealt juba toetuda kõlarite valikul

          Comment


            #6
            Ma võiksin sulle pakkuda näitex genexxat. Olin temaga kaua aega rahul. Enne seda kui hakkasin selle Lomoga jahmerdama. Ja mix mitte ka Lomo, mul hetkel täiskomplekt üle.

            Comment


              #7
              Niih, vahepeal on toiminud mõningad arengud.
              Estonia asemele tekkis Yamaha RX-450 ja kõlarid tegi hipi.
              Panen siia mõned pildid kah nendest kõlaritest varsti üles.

              Comment


                #8
                Vs: Estonia võimule kõlarid

                Omalgi plaanis kõllid välja vahetada. On teise juba üpris väsinud, rääkimata remontidest, mida need vaesekesed on pidanud üle elama.
                Kikasin korra poodi ja valik tundus suur, iseasi kas seal ka miskit asjalikku on? (Yamaha, Tehnics, Jamo jne...) firmasi oli palju letil. Kes komenteeriks?
                Forget the net. Switch on the set. Warm it up slow and go. Light the tubes, bask in the glow. Surf shortwaves on your old radio.

                Comment


                  #9
                  Vs: Estonia võimule kõlarid

                  Esmalt postitatud macman poolt
                  Omalgi plaanis kõllid välja vahetada. On teise juba üpris väsinud, rääkimata remontidest, mida need vaesekesed on pidanud üle elama.
                  Kikasin korra poodi ja valik tundus suur, iseasi kas seal ka miskit asjalikku on? (Yamaha, Tehnics, Jamo jne...) firmasi oli palju letil. Kes komenteeriks?
                  oma pikaajalisest kogemusest võin öelda, et asjaliku asja saab ainult siis, kui ise tükkhaaval headest komponentidest midagi kokku panna. poes olevad odavamad asjad on enamasti ikka suht laiatarbekaup. foorumis sellel teemal postitusi küllalt. edukat uurimist ja eneseharimist!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Estonia võimule kõlarid

                    Tänud! Sellist vastust ma tegelikult ootasingi. Sirvisin hipi pilte ja seal üks ilusam kui teine, on sul ka mingeid tehnilisi andmeid välja tuua või on see lihtsalt üks ilus pildikogu?
                    Forget the net. Switch on the set. Warm it up slow and go. Light the tubes, bask in the glow. Surf shortwaves on your old radio.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Estonia võimule kõlarid

                      Esmalt postitatud macman poolt
                      Tänud! Sellist vastust ma tegelikult ootasingi. Sirvisin hipi pilte ja seal üks ilusam kui teine, on sul ka mingeid tehnilisi andmeid välja tuua või on see lihtsalt üks ilus pildikogu?
                      eks andmeid ikka saaks, mis konkreetselt huvitaks?
                      enamasti on mu klientuur selline, kes kuulamise põhjal oma valikuid langetab, seepärast olen olnud (sageli eksitava) numbrilise info levitamisega tagasihoidlikum.
                      hea kõla valemit lihtsalt pole olemas.
                      loeb see, mis kostub kõrvadesse

                      Comment

                      Working...
                      X