Teade

Collapse
No announcement yet.

Lomo kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lomo kõlarid

    Ühel hetkel õnnestus saada Lomo kõlarite õnnelikuks omanikuks. Kõlarid olid kahe ribalised. Lairibaks 4A-32 nn Alnico magnetiga, 25W, takistus 15 oomi. Tviitriks 1A20 ruuporiga võimsus 12w, takistus 25 oomi. Kahjuks olid tviitrid läbipõlenud. Asendasin tviitrid 6AT-6 takistusega 25 oomi. Tulemus oli hämmastav. Asi lõppes sellega et tuli need genexxad millega siiamaani kuulasin teise tuppa transportida.Kuigi ka need mängivad suhteliselt hästi. Pika otsimise tulemusel õnnestus mul 1A20 ümber mähkida HI-Fi klubis. Tulemus läks veel paremaks. Eriti muutus paremaks keskosa. Tõsi kõrgeid jäi veidi vähemaks.
    Seda vene lairiba 4A32 on erinevatel aegadel pandud väga erinevatesse kastidesse. Minu kasti mõõdud 710x500x355. Kuulamiseks kasutan lampvõimu. Mida siis lõppkokkuvõttes öelda selle kõlari kohta. Kui keegi tahab võimalikult odavalt läbi saada, siis on see üks parimaid variante. Kuulates oma vanu tuttavaid asju nende kõlaritega siis märkate hämmastusega millest kõigest te olete ilma jäänud. Põhimõtteliselt saaks neid kõlareid veelgi paremini panna mängima. Kui otsida mõõda vene saite siis leiab hulga materjali kuidas panna 4A32 veelgi paremini kõlama, aga see on selline kahe otsaga asi. On väga suur võimalus valjukas ka hoopis ära rikkuda. Mina igatahes ei julgenud..Kui nüüd uskuda vene saite siis läheks selle peale aega ca 2 nädalat. Kui nüüd kedgist peaks asi huvitama siis on mul päris hulga materjali kogunenud 4A-32 kohta. Milleks ma seda siin kõike siis kirjutan? Ma ei tea. Võtke seda juttu kui proloogi järgmisele.

    #2
    Kuna tundus, et see 4A32 võiks kõlada paremini kui ta juba kõlab, ei andnud rahu, siis hakkasin netis otsima. Peale pikaajalist otsingut lõpuks jäin peatuma onkenil. Noh nagu ikka on arvamusi seinast seina. Keda see teema huvitab, võiks tippida googlesse-jensen-onken.
    Vene saitidest tooks esile-http://www.jensen-onken.narod.ru/ Seal on üsna põhjalikult käsitletud seda teemat.Mida siis veel öelda? Pikka aega oli mulle probleemiks kuidas saada parameetreid 4A-32 kohta onken kalkulaatori jaoks. Lõpuks sain ka need. Siin pean tänama Nikolaid Audese laborist. Onken kalkulaatori kohta niipalju, et sellega tehakse kasti arvutus.Asi on exelis ja toimib nii , et lööd esimesele lk-le parameetrid sisse ja teise lk-l on kohe sul vastavad kasti mõõtmed olemas. Ilus asi. Enda onkenist siis ka natuke. Materjaliks siis vineer 21, esipaneel 42. Vineer on üks vastik materjal-tahab vägisi pindu servast välja lüüa. Aga kuna mõõdud kõik on väga täpsed siis mingi mahalihvimine ei tule kõne alla. Nii et peab otsima mingi koha kus saab hästi välja lõigata. Väike asi, aga väga suur probleem-nagu ikka. Nüüdseks siis kastid valmis. Tegelikult valmis ei ole, aga ütleme siis nii, et mängivad..Paremaks saab alati teha. Asi on siis peitsi all. Aga lakkimata. Kastides on kasutatud visatoni villa. Seda läks sinna 6 pakki. Tahaks kõlarid viia Audese laborisse. Ja teha seal miskid mõõtmised. Et saaks lõplikult ära häälestada. Aga nad kõlavad ka niimoodi hästi hetkel. Hinnaklassist siis ka natuke. Venemaal müüdi selliseid kaste koos valjukatega eelmisel suvel oksionil alghinnaga 1200 dollarit. Tegelikult tundub see päris üüratu hind olevat. Aga asi on seda väärt. Kui ma nüüd tahaks millegagi siin võrrelda, siis võib-olla Audese Bluesiga. Aga endale mulle meeldib onken hulga rohkem. Ahjaa, see jäi ka mainimata, et ruuporiks ikka see sama 1A20. Mis onken see on ilma ruuporita. Mingid pildid saavad ka kohe varsti üles kuhugi. 4A32 baasil onken-on vaese mehe onken.

    Comment


      #3
      http://pilt.ee/walwal

      Comment


        #4
        Originally posted by walwal@Mar 5 2005, 12:28
        Kuna tundus, et see 4A32 võiks kõlada paremini kui ta juba kõlab, ei andnud rahu, siis hakkasin netis otsima. Peale pikaajalist otsingut lõpuks jäin peatuma onkenil. Noh nagu ikka on arvamusi seinast seina. Keda see teema huvitab, võiks tippida googlesse-jensen-onken.
        Vene saitidest tooks esile-http://www.jensen-onken.narod.ru/ Seal on üsna põhjalikult käsitletud seda teemat.Mida siis veel öelda? Pikka aega oli mulle probleemiks kuidas saada parameetreid 4A-32 kohta onken kalkulaatori jaoks. Lõpuks sain ka need. Siin pean tänama Nikolaid Audese laborist. Onken kalkulaatori kohta niipalju, et sellega tehakse kasti arvutus.Asi on exelis ja toimib nii , et lööd esimesele lk-le parameetrid sisse ja teise lk-l on kohe sul vastavad kasti mõõtmed olemas. Ilus asi. Enda onkenist siis ka natuke. Materjaliks siis vineer 21, esipaneel 42. Vineer on üks vastik materjal-tahab vägisi pindu servast välja lüüa. Aga kuna mõõdud kõik on väga täpsed siis mingi mahalihvimine ei tule kõne alla. Nii et peab otsima mingi koha kus saab hästi välja lõigata. Väike asi, aga väga suur probleem-nagu ikka. Nüüdseks siis kastid valmis. Tegelikult valmis ei ole, aga ütleme siis nii, et mängivad..Paremaks saab alati teha. Asi on siis peitsi all. Aga lakkimata. Kastides on kasutatud visatoni villa. Seda läks sinna 6 pakki. Tahaks kõlarid viia Audese laborisse. Ja teha seal miskid mõõtmised. Et saaks lõplikult ära häälestada. Aga nad kõlavad ka niimoodi hästi hetkel. Hinnaklassist siis ka natuke. Venemaal müüdi selliseid kaste koos valjukatega eelmisel suvel oksionil alghinnaga 1200 dollarit. Tegelikult tundub see päris üüratu hind olevat. Aga asi on seda väärt. Kui ma nüüd tahaks millegagi siin võrrelda, siis võib-olla Audese Bluesiga. Aga endale mulle meeldib onken hulga rohkem. Ahjaa, see jäi ka mainimata, et ruuporiks ikka see sama 1A20. Mis onken see on ilma ruuporita. Mingid pildid saavad ka kohe varsti üles kuhugi. 4A32 baasil onken-on vaese mehe onken.
        Mul kah vedelb selline vene lairiba kodus aga kasti ei oskagi veel teha,kui kallis see ruupor on mis sa kasutasid .

        Comment


          #5
          Ma ei oska sellele küsimusele vastata. See oli seal lomo originaalkastis. Aga onken teha nendest lairibadest on ilmselt kõige kasulikum

          Comment


            #6
            Originally posted by walwal@Mar 6 2005, 16:18
            Ma ei oska sellele küsimusele vastata. See oli seal lomo originaalkastis. Aga onken teha nendest lairibadest on ilmselt kõige kasulikum
            Ahjaa oled sa kindel et firma oli lomo sest mul oli ennem originaalkastis ja firma oli oMo

            Comment


              #7
              sul lihtsalt jäi pisike vene L märkamata vaata uuesti üle siis leiad

              Comment


                #8
                kas sul valmis kastist pilte plegi ? h34r:
                TeamRMS

                Comment


                  #9
                  Valmis kasti pilt on esimene, kui tähelepanelikult vaatad!

                  Comment


                    #10
                    Ma siin vaatan seda teema arengut. Arengut justkui pole.Ja tundub, et ei teata midagi ei onkenist ega ka mitte Kinap kõlaritest. Kuigi see viimane on ikka mitu korda üleval olnud. Ju siis ei olda lihtsalt tähelepanelik. Tuletan siis natuke meelde. Neid tehaseid oli oma ajal Venemaal isegi 4 . Üks neist asus siis nö Leningradis-Lomo. Toodeti kõlareid erineva otstarbe jaoks-klubidele, kinodele, saalidele,teatritele ja ka stuudiokõlarid.(muideks saalikõlarid olid komplekteeritud 2000-6000 inimest arvestades) Ja ega see lairiba 4A-32 ei olnud neil ainuke õnnestunud valjukas. Oli ka teisi. 4A-32-st veel, parematel oli plekist korvi asemel alumiiniumist valatud korv ja nad olid varustatud alniko magnetiga(lühend segust-alumiiniumnikkelkoobalt). 4a-32 mängib sagedust 40-16000 Hz,ja tundlikus on tal lausa 95 db!!!!!!!!!&#3 3;!!!!! Vaadake, pidage natuke aru ja mõelge mis lairiba te endale saaksite soetada selliste parameetritega. Ja mis see maksaks? Sest minu teada veel on 4A32 ja mitte eriti kirves hind ka veel pole.

                    Comment


                      #11
                      Muide minu Petit Onkeni mõõdud tulid siis sellised-100x48x24 cm(välismõõt)

                      Comment


                        #12
                        Mõte on huvitav, uurisin neid sinu antud linke.

                        Mis tehnika sul kõlarite taga on - võimendi, cd, kaablid?
                        Kuidas kirjeldaksid kõlarite vokaalosa?
                        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                        indrek@sac.ee, +3725174765

                        Comment


                          #13
                          kuulamiseks kasutan ühte audese laboris moditud lampvõimu, cd-miski sony, eelvõimuks mingi rootsi päritolu eelvõim-pildi peal on näha.Ja mis puudutab vokaali, noh mina eriti ei ole paremat kuulnud

                          Comment


                            #14
                            No ise küll nüüd 4A32-st nõnda vaimustuses pole, nagu kusagil sai juba mainitud, on suhteliselt odavate 12" pappide seas Beyma 12AG100 palju-palju etem, kuid mitte sugugi ideaalne. Tundlikkus on ka jupp maad kõrgem (101 dB/W). Sellest 40-16000 Hz võid ainult unistada, kõrva järgi sealt eriti alla 65 ja üle 10K suurt küll ei tule. Oli ka endal mõne aja eest dilemma, kas teha kahest 4A32 mingid audiokastid või siis pista need 2x12" kitarrikõlarisse. Otsustasin viimase variandi kasuks ning ei kahetse. Sorry, kui kellelegi minu arvamus pinda käib, aga see on minu isiklik arvamus ning te ei pea seda jagama.
                            Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                            Comment


                              #15
                              vöib-olla sul ei olnud õiged kastid? sellest ikka oleneb väga palju.aga see kidra mõte ei ole ka uus. venemaal on seda juba ammu kasutatud. ja neid valjukaid ehitataxe ümber sellex octarbex. aga minu meelest on see hea asja raiskamine. aga ex igayx tee siin ilmas ise oma ocused ja valikud. mina ei tunne ennast puudutatult

                              Comment

                              Working...
                              X