Teade

Collapse
No announcement yet.

Lahkame firmakõlareid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Lahkame firmakõlareid

    D.D.D., sa oled väsimatu müügimees
    Võibolla proovingi ühel kaunil hetkel mundorfi kõla ära.
    Toidan trolle!

    Comment


      Vs: Lahkame firmakõlareid

      Esmalt postitatud pezz poolt Vaata postitust
      Mul ka Yamahad, täpsemalt ns-50f, 6 oomi, max240w, nom 80w, häält teevad normaalselt, aga kui lahti võtsin, siis oli enamvähem sama pilt mis Intzu omadel, aint väike erinevus oli, et polnud vaheseina. Selle asemel oli kõlari tagumise seinakülge liimitud kettad, mis tekkisid ilmselt elementide aukude lõikamisel, tweetrid on 6 oomi ja valmistatud Malaysias, bassikad on 12 oomi ja valmistatud Indoneesias, kõlar on ilmselt Indoneesia laste poolt kokku kompunnitud. Maksid uuena 3500 eek. Kui pildimasina saan siis teen ka pilte nendest.
      Esimene kõige tõenäolisem variant on see, et soojal maal pole neid kusagil ära kütta Kuna suurte ketaste sisse oli minu mäletamist mööda lõigatud väiksem ring ja liimitud bassikate taha, võib olla nendel hajutamise funktsioon kasti suhtes. Või korrigeerib teatud peegeldusi. Kastile nad jäikust eriti ei lisa kui siis tagaseinale raskust, mis hoiab ka mingil määral võnkumisi madalamana.
      Isegi kui ma eksin on mul alati õigus!

      Comment


        Vs: Lahkame firmakõlareid

        Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
        D.D.D., sa oled väsimatu müügimees
        Muidugi ma olen , aga DIY audio ja audiofiilia ka hobby (või haigus??? )

        Comment


          Vs: Lahkame firmakõlareid

          Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
          Modimisest pilte ei teinud, siis oli juba kiire kokkupaneku ja kuulamisega
          Kas termistori (see kõige esimene väike jupp kõrgete ahelas) jätsid alles?

          Comment


            Vs: Lahkame firmakõlareid

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Kas termistori (see kõige esimene väike jupp kõrgete ahelas) jätsid alles?
            Hm, jah. Kas oleks mõistlik sellega midagi ette võtta? Ma kõlari filtrite maailmas koban veel üsna pimesi.
            Toidan trolle!

            Comment


              Vs: Lahkame firmakõlareid

              Heli mõttes võiks lühistada kui kõrgete valjuka läbipõletamisest oskad muud moodi hoiduda.

              Comment


                Vs: Lahkame firmakõlareid

                Sirvisin ka siis antud teemat natuke ja kuna endalgi 'firmakõlarid' kodus siis tegin lahti ja uurisin natuke. Tegu siis Audese 037 tornidega. Seinad toestatud iga 30cm tagant, üldine materjal tundub 2cm mdf, inverteri ümbrus ka ilusasti tugevdatud, kõikide toestuste ja külgedele liimimisel liimiga koonerdatud ei ole, külgmised seinad on kaetud 5cm villaga, kaablid on kõik joodetud elementide külge. Ainuke asi mis häiris on loomulikult filter mida võiks upgradeda...Click image for larger version

Name:	Audes 037 (1).jpg
Views:	1
Size:	19,2 KB
ID:	865519Click image for larger version

Name:	Audes 037 (2).jpg
Views:	1
Size:	32,4 KB
ID:	865520 Pildid pole kõige parema kvaliteediga ja ei hakanud neid ka rohkem lisama

                Comment


                  Vs: Lahkame firmakõlareid

                  Lahatud sai hiljuti Infinity Reference 11i riiulikõlareid.

                  Infinity Reference 11i Two Way Speakers - A listening test on TNT - Internet HiFi magazine


                  6.5" midbassid Audaxi toodang, tweetrid samuti ilmselt samast tehasest (made in france).
                  Kastid korralikud ja tugevdustega, materjaliks puitlaastplaat. Katted väga kerged ja õhulised.
                  Filtrid samuti üsna audiofiilsed (Bennic cap ja õhksüdamikuga pool tweetri ahelas, midbassi pool vaid mähitud ferriidile).

                  Heli oli originaalis hea riiulikõlari kohta, kuigi kurvastuseks üks tweet oli defektne (võnkepool koonuse küljest lahti, aga see sai parandatud).
                  Täitsa üllatas nende plastiktweetrite heli, aga kahjuks pisut erineva ehitusega ning kõlaga.

                  Praeguseks on asenduseks pandud tekstiilkupliga tweedid orig. faceplate alla ning uued filtrid ka muidugi + muud modifikatsioonid isikliku eelistuse järgi.

                  Üldiselt hea inseneritöö ja üle keskmise kõlarid

                  Comment


                    Vs: Lahkame firmakõlareid

                    Nola Viper (8K$):






                    Comment


                      Vs: Lahkame firmakõlareid

                      JWS Genexxa C 61 XL lahkamine.

                      Kuna kõvema tümpsukuulamise peale hakkasid eile mõlematel kõlaritel üks kahest bassivaljukast plärtsuma, siis sai need eest ära kruvitud ning vaadatud, et miks nad plärtsuvad.
                      Tuli välja, et mõlemil juhul oli katki läinud üks vuntsidest. Ühe sain kirvemeetodil parandatud, puurides klemmist augu läbi ja kinnitades kruvi ja mutriga, sest jootekolbi mul kodus pole. Teise puhul oli vunts lahti membraani küljest. Selle lasin täna vennal kinni joota.

                      Need kõlarid sain kunagi ühelt tuttavalt tasuta. Kõlaritel on peal silt Made in Sweden :-)
                      Tootja koduleheküljel need ka väljas: http://www.genexxa.se/
                      Kuna olid "Rootsis" valmistatud, siis arvasin, et vaevalt mu väike muusikakeskus (Philips FW-C85, väljundvõimsusega 2x240 W MPO / 2x120 W RMS) suudab nendele kõlaritele liiga teha. Kuid siiski päris kiiresti need läbi läksid.
                      Kõlareid lahti võttes sai näha, et sisu ei kannata mingit kriitikat. Esipaneel on tehtud täielikult plastikust (paksus vast mingi 3-4mm). Vatina on sees kasutatud kivivilla. Kõik juhtmed on ülipeened, klemmid on viletsad ning filtrite asemel on seal lihtsalt üks takisti ning kaks kondekat.
                      Pildid panin üles siia: http://www.errapart.com/gallery/v/ro..._jws_speakers/

                      Aga noh niisama saadud kõlarite kohta käivad küll. Eks kunagi, kui aega ja raha saab, siis teen ise mingid asjalikumad kõlarid valmis.

                      Comment


                        Vs: Lahkame firmakõlareid

                        Jõudu kõigile härrastele, ehitajatele ja fanaatikutele! Kunagi aastaid tagasi võtsin ka niinimetatud "firma kõlarite" teemal sõna ja siis olin ma järsku justkui noorte hagijate kätte sattunud. Praegu vaatasin, et"foorum" on mu postkastis kõlarite arutelu märgistanud, olgugi minupoolse huvi puudusest juba aastaid. Mida siis öelda, ainult seda, et minu kunagised märkused on osutunud tõeks ja praegused arutelud on tõelähedased ja huvitavalt esitatud asjatundjate poolt. Mulle meeldivad "hullud" heas mõttes. Seega kõigile jõudu ja hakkamist. Ise kasutan siiani suurepäraseid vene kõlareid ja ...ei kahetse! Need ei ole seeriast S...! Noid tolle märgistusega ei taha mitte puutudagi! Rääkimata kuulamisest! Kõigile jõudu veelkord! Aitäh, kuii keegi viitsis lugeda!

                        Comment


                          Vs: Lahkame firmakõlareid

                          Aga milliseid vene kõlareid-pakub omale ka huvi.

                          Comment


                            Vs: Lahkame firmakõlareid

                            Technics SB-CS90

                            Seisukord : Täitsa asjalikud, mõningaid iluvigasid ikka leiab ja õige pisut sai iluravi neile tehtud. Tunduvad olevat kenasti originaal koosseisus, vähemalt minu silma järgi.
                            Kuna oli vaja ikkagi ka korra sisse piiluda, siis said bassikad eest kruvitud ja tegin kiirelt mõned klõpsud. Isiklikult meeldiv väga nende vanakooli välimus ja ka kastid on üsna kena viimistlusega.


                            Filter siis näeb välja selline.

                            Materjal nagu näha on 20mm ehk siis ei ole koonerdatud.

                            Nagu siin pildil on näha, siis eelmine omanik on suutnud esivõrede kinnituspunnidega natukene imesid teha. Pikalt ei hakka seletama, aga nagu näha on need välja tõmmatud. See oli koht, mis mul silma riivas ning nüüd on asi kenasti parem ja punnid on tagasi liimitud. Esivõrede probleem oli vaid ühel kõlaril. Teine iluviga oli muljuda saanud kesksagedused, ka see iluviga sai eemaldatud ja nüüd võiks öelda, et olen nii nende välimuse, kui ka heliga täitsa rahul.Õige pisut sai ka Visatoni villa juurde pandud.


                            Kuna tegemist pole tornkõlaritega, siis mulle ei meeldinud kui nad toas maadligi asetsesid ja kohe tekkis soov ehitada neile jalad alla. Saigi võetud mõõdud ja otsapidi maale sõidetud, kus hea tuttava abiga valmisid kiirelt joonised ning ka jalad, mis hiljem said peitsiga üle tõmmatud. Kuna rohkem pilte ei luba lisada, siis huvi korral saab jalgadele pilgu peale heita siit linkidelt:





                            Madalsagedus : Technics EAS-20PL308T 8Ohm, teisi ei ole eest ära kruttinud.

                            Comment


                              Vs: Lahkame firmakõlareid



                              B&W service manualid & krossoveri skeemid.

                              Comment


                                Vs: Lahkame firmakõlareid

                                Mitmete audiofännide lemmik Tannoy M2 on ka minu käest läbi käinud ja tänaseks omale uue kodu leidnud.
                                Sai see kõlarite paar leitud Saksa audiopoest, seekord "made in Hungary". Kõlar on juba pikka aega tootmisest maas olnud ja uuena seda leida on täna peaaegu võimatu.
                                Sõber Jaanusel oli sellest Inglismaa versioon, kuigi sisu paistis sama.

                                Just see Tannoy seeria on saanud paljude poolt kiidetud, kuna odava raha eest on kvaliteet väga hea.
                                Kast on nagu ikka saepuruplaadist. Valjukad jätsid lahtivõtmisel küll kustumatu mälestuse - nii hea soundiga kõlarites on plastkorviga valjukad sees!
                                Pisut foorumites lapates sai Poolast tellitud korralikud filtrid sellele komplektile. Tulemuseks on avaram keskriba ja detailiderohkem heliedastus.
                                Mõned pildid originaalkõlarist allpool.
                                Uuest filtrist panin pildi siia.







                                Comment

                                Working...
                                X