Teade

Collapse
No announcement yet.

Filtrite arvutamine 2-ribalistele kõlaritele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    moi pani asjale punkti, mis mu mõistuse sassi ajas veidi.

    tweetrid 93db, midbass 86db ja bassikas 87 db mis ma siis nendega peale hakkan?
    komponendid on nagu olemas sageduste lõikamiseks, nüüd siis seesama takistuste jama. et kuidas ühendada kogu krempel?

    eeskujuks sai võetud McG saadetud skeem:




    et siis mis suurused sinna takistitele peaks panema ja kas ma saan õieti aru, et seal on Mid poolused ümber pööratud? :blink:

    Ma ei ürita mitte koopiat teha vaid see lihtsalt põhimõtteline skeem mille järgi ma lähtun, kuidas peaks tulema see teine filter, mida tahaks nagu kokku tinutada ...
    -

    Comment


      #32
      Originally posted by Deus@Nov 11 2004, 19:34
      Speakerworkshop'ga ma ei saa midagi teha, installikas ei lähe isegi käima
      Imelik, SW töötab raudselt W98, W2k ja XP peal, ei tea ainult kas XP SP2 peal töötab.

      Comment


        #33
        et siis mis suurused sinna takistitele peaks panema ja kas ma saan õieti aru, et seal on Mid poolused ümber pööratud?
        Takistid 10W käravad küll, 5W takid võivad natuke kahtlane valik olla(kuigi väga laialdaselt kasutatakse ka tehasekõlarites just 5W takke). Mid on pööratud faasiga jah, tagamaks paremat kokkumängu bassi ja kõrgetega - see väagi levinud 3ribaliste puhul, kuigi tuleb silmas pidada alati konkreetse variandi iseärasusi.
        tweetrid 93db, midbass 86db ja bassikas 87 db mis ma siis nendega peale hakkan?
        komponendid on nagu olemas sageduste lõikamiseks, nüüd siis seesama takistuste jama. et kuidas ühendada kogu krempel?
        Tweeterit tuleb ilmselt kenakesti vähemaks tõmmata, võid kasutada selleks nii L-padi kui ka tavalist varianti - takk järjestikku ahelas. Hetkel täpseid väärtusi raske öelda, kuna otseselt see ei ole nii, et kui bass 87 dB ja kõrge 93 dB, siis 6 dB vähemaks. Tuleb kuulata, katsetada ja mõelda.

        Antud skeemi puhul tegu suhteliselt lihtsa filtriga, bass 1. järku + Zobel, keskmised/kõrged mõlemad 2. järku koos vajalike L-padidega.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #34
          Kuulsin et siin foorumis pidi filtrite koha pealt mõned väga targad inimesed olema ja siin ilusti teema filtrite kohta olemas.
          Minu küsimus siis selline: Tegemisel siis 3ribaline passiivfilter, kuid minu puhul autosse, mitte toakõlaritele.
          Ma teen näiteks tweeterile teist järku filtri ja tahan tweeteri helitugevust natuke takistiga alla tõmmata. Kui ma panen nüüd takisti kondeka ja elemendi vahele, siis muudab see filtri silmis elemendi enda takistust ja seega nihutab ka paigast eelnevalt kondeka ja pooliga määratud lõikesageduse. Aga kas seda helitugevuse probleemi saab näiteks lahendada, kui takistus panna enne filtrit? Tahaks nagu alguses lõikesagedused paika saada ja siis lõpuks takistustega helitugevus paika timmida või äärmisel juhul alustama helitugevuse regullimisest ja siis peale seda lõikesageduste järgi muud komponendid arvutada? Või peab tõesti nende kahe asjaga kordamööda mässama ja parima lahenduse leidma?

          Ja veel mida see L-pad täpselt teeb? Polegi nagu korraliku seletust leidnud sellele. Kas see paigaldatakse tavaliselt peale filtrit?

          Ühesõnaga 1 loll suudab rohkem küsida, kui mitu tarka vastata

          Comment


            #35
            Seda mida sul vaja, saad tehe nii, et konded, poolid on paigas ja sagedus ei muutu kui L-padid (kui neid hiljem vahetada tahad, siis mitmuses) õigesti arvutad. Nimelt peab L-padi takistid olema sellised valitud, et sisendtakistus ei muutu aga valjukale minevat pinget vähendatakse vastavalt vajadusele.

            Ah soo, muidugi pannakse L-pad filtri poolide, kondekate ja valjuka vahele.

            Comment


              #36
              Nii, räägiks teemast ka vahelduseks. Sain kõlarid valmis täna ja tegin ka proovikuulamise, bassi alumine ots puudub täiesti, aga pole ka imestada, kui midbass läbi tweetri kastist välja mängib hehe . Tweetrid ostsin kasutatult ning neil oli mõlemal esimene plaat raami küljest lahti, liimisin need tagasi, kuid liimi sai liiga vähe pandud ja õhk pääseb läbi.
              Ehitan tweetrid varsti tagant kinni ja siis kuulab lähemalt. Kõlarite üldmulje on muidu päris hea. Kasti mahuks tuli 28 liitrit, tüübiks kinnine.

              Tõnu

              Comment


                #37
                Kusa selle 28L kasti autos panid :blink: ja pilte ka paluks, kasvõi valmis produktist, mul endal ideid vaja Aitähh
                -

                Comment


                  #38
                  Deus, Tõnu teeb kõlareid tuppa
                  Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                  indrek@sac.ee, +3725174765

                  Comment


                    #39
                    Tegemist toakõlaritega, kujult tavalised 4-kandilised, sisemõõdud 15x19x100cm, materjaliks 19mm MDF. Pilte töö algusest peaks saama homme, valmis kõlaritest pole pilte veel teinud, kuna fotokas läks nädalaks ühe teise tüübi kätte.
                    2 asja ütlen: odavad tööriistad on ainult raha raiskamine ja peavalu - kastitükkide servad on parajalt kõverad, niiet pilti ei julgegi eriti teha ning teiseks ärge kasutage odavaid juhtmeterminale:
                    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...220-059&lng=est
                    Need lasevad õhku läbi, sellistega on paras tuvisid loopida .
                    1 küsimus ka, kust saab selliseid metallist vidinaid osta:
                    http://www.pilt.ee/photo/222621/4254792/
                    Mustamäe Tevalos igatahes polnud.

                    Tõnu

                    Comment


                      #40
                      Oih, sry, minu viga ma üritan ikka autosse seda 8" ja 5" elemente toppida ... ei taha mitte ära mahtuda aga jah, see offtopic, veelkord vabandust arusaamatuse pärast
                      -

                      Comment


                        #41
                        Pilte töö algusest:
                        http://www.hot.ee/caraudio3/visaton/
                        Valmis kõlarite pildid tulevad hiljem, kui fotoka tagasi saan.

                        Tõnu

                        Comment


                          #42
                          Kuidas need Visatonide midbassid mängivad võrreldes su endiste DLS-idega?

                          http://www.caraudio.ee/DLS-B6/index.html

                          Comment


                            #43
                            Raske on sellele praegu vastata, kuna võrdlusmoment on üsna nadi. Esiteks Visatoni kastidel tuleb tweetrid saada õhutihedaks ja tõenäoliselt lekkivad juhtmeterminalid välja vahetada korralike vastu ning elemendid ka sisse mängida, siis alles saab õiget aimu WS17E tegelikust soundist. Teiseks on DLS-ide kastid (maht ca 10 liitrit) selgelt väikesed B6-te jaoks, kuna madalad sagedused (~100-200Hz) mängivad üsna jõhkralt üle muude sageduste, siit võib järeldada, et autos (kuhu need tegelikult mõeldud on algupäraselt) tasub need kindlalt jätta ukse sisse mängima ja kinnisesse kasti neid mitte panna.

                            Tõnu

                            Comment


                              #44
                              kui sul katsetamistuju oleks, saaks ühe Visatoni panna eksperimendi mõttes DLS-i kasti, ja vastupidi, siis oleks eriti hea võrdlus. aga kuna DLS-id lähevad müüki, lepime sellega, et neid Visatone kunagi põhjalikumalt kommenteerid.

                              Comment


                                #45
                                See pole nii lihtne neid elemente ümber tõsta, kuna kinnitused on erinevad ja halvem lugu on takistuste erinevus 4 oomi vs 8 oomi, pealegi pole hetkel ükski kast heas kuulamiskorras eelpool toodud põhjustel.
                                See võrdlus jääb kahjuks ära jah seekord, kuna DLS-id lähevad müüki. Visatonide soundi kohta arvamuse kirjutan siia ikka, kui selleks aeg küps on .

                                Tõnu

                                Comment

                                Working...
                                X