Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlari juhtmete pikkus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlari juhtmete pikkus

    Kui pikad juhtmed võib kõlarile taha toppida ? Kas kui liiga pikad kaablid, siis takistus läheb nõnda suureks´, et võim läheb segaseks ? Kas 10 meetrit kannatab välja vedada. Ei hakka ise katsetama asi maksab ikka Kõlariteks audes 116 8 oomised, võim kannatav vist 16 oomi välja ...

    #2
    Mida suurem on kõlari takistus seda vähem mõjub juhtmete takistus.
    10 meetrit võid vedada küll, pole see nii hull kaugus midagi.
    Pikkade juhtmete ja suurte võimsuste puhul käivad vahele muidugi sobitustrafod.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Paned jämedama diameetriga juhtme, ei pea olema ju juuksekarv kõrgpige jaoks
      S A C
      Siberian Audio Concept

      Comment


        #4
        Originally posted by Allar88@Oct 26 2004, 21:45
        juuksekarv kõrgpige jaoks
        Probleem on suurtes vooludes, pinge on siin teisejärguline. Mida kõrgem pinge, seda peenema juhtme tegelt saab panna, sest siis on voolud väiksemad.
        Võimule ei tee suurem takistus midagi. Kaotama hakkad võimsuses ja seda proportsionaalselt takistustega. Aitab jämedam juhet.
        Teatud piirist alates tasub panna mõlemasse otsa trafod ja tõsta liini pinge kõrgemaks, kaotad vähem. Sellised (näites 100V) süsteemid on näiteks majade üldhelisüsteemides, kus on palju kõlarikesi üle maja kaugustes laiali.

        Comment


          #5
          Mul siin võrgu kaablit yle mitukymmend meetrit, arvan, et sellest tehes peaks asi siis kannatatav olema ja kadu ei tohiks olla kuigi märgatav ? Nii, et 10 m korral pole midagi vaja vahele toppida?

          Comment


            #6
            Mul siin võrgu kaablit yle mitukymmend meetrit
            Kui sa korralikku kaablit osta ei raatsi, siis ühenda see võrgukaabel ikka kindlasti nii, et 4 soont oleks kokkukeeratult "+" ja teised 4 siis "-". 10m pole teabmis pikk maa, ei juhtu su "helikvaliteediga" midagi...
            Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

            Comment


              #7
              Kõige parem- löölahti ELFA kataloog ja sa saad tabelist välja arvutada kui suur su juhtme takistus on. Niikaua kui takistus on 0,... ohmi, on asi veel päris hea.
              ehh... andrjusa

              Comment


                #8
                ja kui paksud juhtmed tuleks audes 017-le valida (150w)? Kas 1.5mm2 või võib ka peenem olla? Mingi 4 meetri pikkused juhtmed tahaks panna.
                "Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega." -Albert Einstein

                Comment


                  #9
                  või peaks hoopis jämedamad võtma?
                  "Ma ei tea, milliste relvadega võideldakse III maailmasõjas, aga IV maailmasõjas võideldakse kivide ja kaigastega." -Albert Einstein

                  Comment


                    #10
                    Vali võimalikult jämedad, sellised mida rahakott osta kannatab ning mis klemmide alla mahuvad, muud ei midagi.

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by meelis_l@Oct 27 2004, 11:39
                      ja kui paksud juhtmed tuleks audes 017-le valida (150w)? Kas 1.5mm2 või võib ka peenem olla? Mingi 4 meetri pikkused juhtmed tahaks panna.
                      Mina kasutan 2,5 mm2. Aga see kaabel on üpris jäik, klemmide alla pannes olen 3 korda sõrme vigastanud, niiet veri väljas :angry: kiud lihtsalt nii tugevad.
                      Ma arvan, et see 1,5 mm2 kõlbab küll. Seda ei tasu arvata, et need kõlarid 150W on. Hea kui nad 100W on

                      Comment


                        #12
                        kui korralikult varjestatud kaabel on, siis ei peaks midagi juhtuma

                        Comment


                          #13
                          See kõlarijuhtme ristlõige on teema, mida keegi enne ei usu kui vastu näppe pole saanud.
                          Audese kõllide korral soovitaks miinimum, abs miinimum 2.5mm2. Alla selle lähevad bassid kapitaalselt peesse ja üpris tõenäoline on ka et kõlar saab viga. Arvuti võrgukaabel soovitan ÄRA UNUSTADA, ei ole mõtet mõelda kategooriates "võiks" ja "ehk".
                          Normaalne oleks kasutada painduvat OFC juhet 4-6 mm2, kuna sul vist raha pole siis mine poodi ja osta painduvat 2 soonelist 2.5mm elektrikaablit. Selle meeter maksab 7 krooni, mitu korda odavam kui spets kõlarijuhe.

                          Kui sa ei usu siis pane arvuti võrgujuhe ja osta ikka jämedam kaabel ning kuula. Isegi kurt teeb vahet.

                          Olen näinud vähemalt 2 korral kuidas rotisabadega on kõlarid maha põletatud. Teooria ja matemaatika on päris keeruline, lihtsam on uskuda fakte ja kogemusi.

                          No ja kui üldse raha ei taha kulutada, siis arvutame: arvutikaabel on 8*0.22= 1.75 ruutu, võtad kaks kaablit paralleelselt ehk 3.5 ruutu ehk siis neli lõiku kaablit iga kõlari kohta, kokku 80 meetrit. Punud ilusti patsi. Teoreetiliselt on selline variant isegi parem kui jäme juhe, kuna juhtme välispindala on suurem. Nii et kui kaablit vabalt käes, lase käia.

                          Comment


                            #14
                            oeh jah ... mida veel, teeme pesunöörist järgmisena juba kaableid? :angry:

                            igal kaablil on oma otstarve ja nii see ka jäägu!

                            siin on mõnusad kalkulaatorid: http://www.salupa.exe.ee/index.php?l.../juhe&menu=teo et ei peaks oma ajusid nii palju keerama.
                            -

                            Comment


                              #15
                              Viimase kalkulaatori väited on küsitava väärtusega. Mida tähendab alla 1dB on kõrvale kuuldamatu ? Miks ei ole arvestatud pinnaeffekti, induktiivsust ning selle mõju filtrile jne ? Ühesõnaga palja oomi seadusega pole midagi peale hakata.

                              Comment

                              Working...
                              X