Teade

Collapse
No announcement yet.

Pioneer HPM-50 filtri teema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pioneer HPM-50 filtri teema

    Tere
    Oman antud isendeid, pole hetkel küll aktiivses kasutuses. Kõik toimib ja nagu oleks korras, aga tegelikult ei ole ka. Kuigi võiks olla kolmeribaline kõlar, siis minu hinnangul see supertweeter mingit lisaväärtust ei anna, kuigi mul ei ole just hiilgav üle 15-16kHz kuulmine..

    Ühesõnaga paistab tegemist olevat rohkem kaheribalise kõlariga, millele sain kinnitust ka ühelt ebai pakkumiselt, vt. tegin ekraanipildi - allpool. Jutt juurde selline:

    "Re-design of the original HPM-60 crossover. The original crossover had a high pass filter on the midrange and on the tweeter,
    in effect the midrange was reproducing frequencies as the tweeter. The new design uses a bandpass filter on the midrange
    limiting the high frequency output where the tweeter takes over. The woofer crossover is also modified and updated
    implementing a Zobel network and 1200 Hz, so the new crossover points 1200Hz, 4000Hz, 12000Hz with each driver performing
    it's best at the specified frequency. This takes the HPM-60 from being a HiFi sound to more of an Audiophile level."

    Iseendast tekitas see huvi kas need supertweeterid saaks paremini tööle - iseendast nad töötavad, sahisevad valge müraga aga no muusika kuulamisel tuleb ikka enamus kui mitte kõik keskriba kõlarist, mis oma olemuselt ongi rohkem sinna tweeteri poole.
    Kas keegi on Pioneeri HPM -e lahti võtnud ja ehk ka filtritele pilku peale visanud?
    Mulle tundub see ookeani taha edasi tagasi saatmine liialdamisena - huvitav kas kodumaal saaks kellegi toel sellega mõistlikumalt hakkama?

    Click image for larger version

Name:	image_2023-11-30_121159631.png
Views:	157
Size:	592,2 KB
ID:	1129292

    #2
    Üldiselt pole väga tõenäoline, et seal tehases midagi filtris valesti oleks tehtud, ennem on midagi aja jooksul ära surnud kui üldse midagi valesti on.
    Supertweerer ongi selline, et teda eraldi kuulates ta nagu muusikas midagi ei mängiks aga tema puudumine kogu kõlari helis on kohe ära tuntav, eriti 12000 Hz lõikesageduse puhul nagu HPM-50 juures. Muidugi oleks enne modima asumist mõistlik kõlar üle mõõta, kui pole väga kogenud kuulaja ei pruugi asjade korras või vigane olemisest väga aru saada.

    Comment


      #3
      Iga tootja teeb oma tootele positiivset reklaami, sellesse tuleb suhtuda ettevaatlikkusega.

      Comment


        #4
        Täpsutan, et jutt käib HPM-50 -st mis on 3-way. Tüüp jebais pakub HPM-60 filtrite ümbertegemist, mis on 4-way. Paistab, et see HPM-50 on rohkem siinpool ookeani levinud.
        Igatahes kas meil on vastava varustusega ja kogemustega kõlari fanatte..? Võib-olla saab tweakida neid. Selles mõttes et ma ei kurda, asjad mängivad hästi. Lihtsalt selline sportlik huvi tekkis kui sattusin selle kuulutuse otsa.

        Comment


          #5
          Katsu kasutajaga Scanspeak ühendust saada, ta tegeleb kõlarite ümberehitusega ja oskab seda teha.

          Comment

          Working...
          X