Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlari ehitusel teostajat vaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kõlari ehitusel teostajat vaja

    Soov leida siis "meister" kõlarikastide ehitamisel. Siin foorumis oli üks vahva teema, et tahaks ehitada, aga pole ideed ja teadmisi, rahalist sisendit ja väljundit ning motivatsiooni seda kuidagi rakendada. Tundus et puutöömees kes otsib rakendust Olen valmis musta tööga ka aitama (näiteks liimimise/koostamise faasis või viimistlusel) kuid respekteerin kui tegija kiibitsat töökotta ei luba...

    Ma pole kindlasti spetsialist aga olen nõus kõik need disaini riskid enda kanda võtma, ei oota nõu kõlari tehnilises osas jne.
    Kunagi olen ise teinud 1,5 kõlari paari (ühed Needle'd, vaid saetöö tegi sõber, oskajal mehel läks 15 min.) ning kokku pannud ühe "konstruktori". Ei ole oma oskustega rahul, pole aega niipalju ja töökoda, isegi pitskruve mitte. Kahjuks seda tüüpi mees, et endale ei anna mitte ühtegi pisiviga andeks, kuid kui töö teeb oskaja meister, siis usaldan ja nii mõnelegi asjale vaatan läbi sõrmede ;-)

    - Tulevad väga suure tõenäosusega Hypex Fusion moodulid. See on üks eesmärke. Neid konfida ja tundma õppida.
    - Kastid tavalised neljakandilised u. S90 suurus e. 1 mees jõuab tõsta. Puutöö nikerdusi ei vaja.
    - Kuna kinnine kast ja 12'' bassikas, siis peab robustne olema. Diskot ei plaani korraldada aga bracingu osas vajan nõu vist.
    - Messile ei lähe ja poodi neid ei paku, kuid kuna endale koju, peab viimistluse kvaliteet läbima WAF-i.
    - Joonistega loodan et saan hakkama, maksmisega ei venita ja järelmaksu ei küsi.

    No go:
    - Mees kel kombeks kaduda ootamatult.

    Kindlasti vahel "hiilgan" diyaudio.com foorumi, speakerplans.com, Troels'i, audiovideo.fi ja Hifitalo tarkuste ja artiklitega. Kelle ego kohe üldse ei kannata, siis on raske head koostööd teha. Vist ?

    #2
    Hypex Fusion on väga asjalik asi.
    Ma olin sinnani kuni ise ühtede kõlarite jaoks kasutasin üsna skeptiline aga mängivad vägagi hästi ja väikestest kiiksudest saab üle kui väga detailset ja paljude elementidega DSP-d pole vaja.
    viimati muutis kasutaja moi; 12 m 2022, 22:00.

    Comment


      #3
      Täpsustuseks küsin üle, et kas otsid tegijat kes teeks valmis kõlari kastid sinu ette antud joonise järgi valmis koos viimistlusega, kinnine kast 12” jaoks ei oleks midagi erilist teha ja toestust saab sisse igatepidi teha, nii üle võlli kui ka minimalistlikult.
      mis oleks viimistluseks, spoonida, värvida või hoopis lakitud vineer.
      või siis ikkagi otsid tegelast kes disainiks/arvutaks olemasolevale elemendile kasti.
      ahjaa, kas tegu lihtsalt subwoofri tüüpi kastiga või siis heli kõlariga.
      kui tahad minuga edasi arutada siis krina privasse.
      päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

      Comment


        #4
        Otsin ikka kasti tegijat. Muidugi on hea kui tegija teab ka kõlaritest midagi. Eriti just et kuidas koostada, milline on vajalik konstruktsioon, toestus jne.

        Ma arvan et lihtsalt värvitud valge on hea küll. Aga ma olen avatud. Disain umbes mul peas olemas, loodan et enam arvutada pole vaja (probleem võib tulla kui toestus võtab liiga palju mahtu ära jne.) ning tegemist ikka tavalise kõlari mitte subbariga. Kirjutan teile.

        Comment


          #5
          - Kastid tavalised neljakandilised u. S90 suurus e. 1 mees jõuab tõsta.
          - Kuna kinnine kast ja 12'' bassikas, siis peab robustne olema

          Et siis kinnise kasti esipaneel ca 35-40 cm lai, kõrgus ca 70-80cm ja külg ca 30cm sügav (mis teeb mahuks ca 45-50 liitrit ). Esipaneelile freesid ca 30 cm diameetriga ava bassivaljukale, aga kesk ja kõrg elemendid kuidas plaanid realiseerida?
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            #6
            Jah, 95 brut, 70 net, 50 ilma keskriba ja filtrikambrita, 60 effective koos dampinguga.
            Täpsem info tegijale privas, ei näe mõtet siin lahata.

            Comment


              #7
              Mina olen ka huvitatud selles, kui kellegi käest saaks tellida oma jooniste järgi kõlari kaste. Suveks tahaks teha õue kõlarid, täpsed plaani pole veel olemas, aga midagi 4x15'', sangad peaksid ka olema. Tahaks ainult puidutööd tellida, viimistluseks tahaks Tomannist pakkutavad kummivärvi proovida, muide valged on ka saadaval. Kinnise kastiga vist ei mängi välja, ma ei leija valjukaid mis kinnises kastis piisavalt madalale mängiksid.

              Võibolla keegi tahab koostööd teha, minu poolt DSP, Teie poolt puidutöö? DSP näidist on võimalik eelnevalt kuulata.

              Mina soovitan mittu valjukad panna, kuna iga valjukas ei pea suurt rõhku tekitama, on moonutused palju väiksemad. Minul on pandud 8x5'', kinnine kast, mängivad väga ilusad bassi, ja kui pooled valjukad tagant ära võtta, vahe on väga tuntav.
              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

              Comment


                #8
                ses suhtes, kui soov lihtsalt viimistlemata kaste saada, oma jooniste järgi, võid kribada mulle vähe täpsemalt. räägime, vaatame.
                päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                Comment

                Working...
                X