Teade

Collapse
No announcement yet.

Audes 104 vs 105

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Audes 104 vs 105

    Tere. Kas keegi oskab öelda, kuivõrd ja mille poolest erinevad teineteisest Audese riiulikõlari mudelid 104 ja 105? Visuaalsel vaatlusel on kõlariterminalid erinevad. Mis on väga väike aspekt, aga võimalik, et elementide ja filtrilahenduse osas on suured erinevused. Äkki on keegi kursis? Internetti juba puistasin pisut, aga 104 kohta tundub väga vähe infot olevat, vähemasti enda otsimisvõimekusega ma ei suutnud sisuliselt midagi nende kohta leida kus midagigi nende kohta kirjas oleks. Suutsin vaid mõned (aegunud) müügikuulutused leida.

    #2
    Tootja annab 105 kohta lausa 3 varianti: https://audes.ee/product-archive-loudspeakers/

    Comment


      #3
      Just, 105 on jah erinevatel ajavahemikel toodetud, et see on õige tähelepanek a1. Enim huvitaks just võrdlus Audes 105 (2000–2004) vs Audes 104 (seda vist toodeti lühemat aega, olen näinud 2000-ndate alguse aastatega isendeid müüdavat). Siis oleks nö kohane võrdlus vast ses osas, et sama ajajärgu kõlarid.

      Comment


        #4
        104 oli 0,8" kõrgetega, mudel 10T20-8. Midbassiks oli 40W62-8, mis kasutas Radiotehnika tehases tellimisel pressitud pappkoonuseid, kuid nende ebaühtlase kvaliteedi tõttu neist hiljem loobuti.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Oo, väga huvitav info OSX . Enne mõtlesin, et kas osta üks paar endale, eile siis soetasin need endale, sellest ka huvi. Eks ma siis kuulan neid õhtupoole kui aega saan ja vaatan mis nad endast kujutavad. Ma just mõtlesin ka seda, et kas 104 huvitav oli odavamalt hinnastatud kunagi kui 105, sest neid vist müüdi mingi vahe ka paraleelselt 2000-ndate alguses. Pakkus jah huvi, et kas kas neil on ka mingi kvaliteedivahe (ühe aspekti osas on see nüüd teada tänu OSX-le). Tundub, et oma mõõtmetelt on ka need 104 väiksemad kui 105. Igasugune täiendav info on ka teretulnud, kui keegi veel huvitavaid fakte teab.

          Comment


            #6
            Kui juba teema tõstatatud siis huvitav oleks näha ka pilte Audes 104 nii seest kui väljast, elementidest jne.

            Comment


              #7
              75AC-104: 100W, 8oomi 1m/88db 60-20KHz 340x240x190 mm.
              75AC-105: 100W, 8oomi 1m/86db 50-20KHz 340x240x260 mm.

              Comment


                #8
                Aitäh täiendava info eest humax . Väljast näevad välja sellised: https://www.osta.ee/kolarid-audes-104-153139582.html seest pilt ei julge lubada sage hetkel on kiired ajad. Mul on plaanis nad korra üle vuntsida, sest keegi eelmistest lahedatest omanikest oli kruvidega need kuhugi riputanud/kinnitanud ja siis võtan nad ka lahti ja annaks ka seest klõpsu teha.
                viimati muutis kasutaja rapboy666; 01 04 2021, 08:25.

                Comment


                  #9
                  Neil on kõrged küll 0,8" kuid midbass on juba sellest nn RRR põlvkonnast uuem, see mille nad Jõvis ise arendasid. Ma mudelit ei mäleta kindlalt, aga võiks olla 40W65-8...
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment

                  Working...
                  X