Teade

Collapse
No announcement yet.

Woofri projekt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Woofri projekt

    Nii siis Mul on plaan ehitada endale üks woofer aga ma olen selles asjas täielikult null seisus, nii, et loodan igati teie abi peale!

    Minu eesmärk:
    ... on ehitada ütlme, et üks korralik "harju keskmine" woofer, mis on mõeldud kasutamiseks toas. Eesmärgiks ei ole see, et laest peaks hakkama krohvi kokkuma! lisaks võiks see ka olla võimalikult hea ja stiilse välimusega. B)

    Eelarve: ~1000

    Siin kohal tekkibgi juba esimene küsimus:
    mida üldse ühe woofri ehitamiseks vaja läheb??

    Loodan väga teie abile!
    Ette tänades

    #2
    Kõigepealt pane paika eelarve. Siis saab edasi midagi soovitada.
    Muidu räägi kui suur ruum on, millised põhikõlarid on ja milline võimendi....

    Comment


      #3
      Nu ruumi suurus ~ 35 ruutu

      Otseselt võimu nagu ei ole a ma motlesin ta esialgu lihtsalt musakeskusele lisaks panna. või pole nii üldse mitte mõeldavgi?? :blink:

      Kuna pole nende jubinate maksumusest aimugi siis ei oska mingit eelarvet paika panna <_< (kõige viletsamate juppidega ka ike ei tahaks B) ) Kas mingi 1000-ga teeb üldse midagi ära?? (mitte, et ma just nii palju paneks a et umbes mingit ettekujutust saada)

      Comment


        #4
        Originally posted by Meffy@May 24 2004, 20:44
        Nu ruumi suurus ~ 35 ruutu

        Otseselt võimu nagu ei ole a ma motlesin ta esialgu lihtsalt musakeskusele lisaks panna. või pole nii üldse mitte mõeldavgi?? :blink:

        Kuna pole nende jubinate maksumusest aimugi siis ei oska mingit eelarvet paika panna <_< (kõige viletsamate juppidega ka ike ei tahaks B) ) Kas mingi 1000-ga teeb üldse midagi ära?? (mitte, et ma just nii palju paneks a et umbes mingit ettekujutust saada)
        No 1k on juba täiesti arvestatav suurus, aktiivikat selle eest ei saa, aga tavalise woofri teeb valmis küll. Tuleb siis veel natuke säästa ja mõni mono võimendi juurde soetada mis selle ära toidaks. Enim levinud ja eelistatud woofrid on audesel (eelistagem eestimaist&#33 ja võid ka vaadata visatoni bassikõlarite valikut.
        Jubinaid eriti palju pole, filter (indrekult), siis element ja kasti valmistamiseks kuluv osa: värv, pahtel võiriie, ehitus materjal (mdf,saepuru plaat,vineer), inverter(id) jms. pisem nodi nagu kruvid.
        Ja kui kasti ehitusele hakkad mõtlema siis küsi kellegilt nõu kuna valede mõõtmetega võid saada suht koht koleda tulemuse. Sel alal heade teadmistega on näiteks basssoundman, erx, intz, zen jt.
        S A C
        Siberian Audio Concept

        Comment


          #5
          1K on jah juba suht arvestatav suurus aga suht raske sellise eelarvega hakkama saada kui tahad audese bassikat kasutada :P mina hakkama ei saanud

          Comment


            #6
            Originally posted by MK@May 24 2004, 21:31
            1K on jah juba suht arvestatav suurus aga suht raske sellise eelarvega hakkama saada kui tahad audese bassikat kasutada :P mina hakkama ei saanud
            Ei pea ju kohe kõige vingema valjuka ostama-tsitaat teisest teemast.



            HINNAKIRI Jaehinnad
            Jätame endale õiguse muuta hindu juhul kui materjalide hinnad muutuvad

            Nr. Tüüp Nimetus Kogus Hind, EEK

            1 10T20-8 kõrghääldi 1 160
            2 14T25-8 kõrghääldi 1 240
            3 15T25-8 kõrghääldi 1 210
            4 20M40-8 keskhääldi 1 290
            5 40W65-8 bassihääldi 1 430
            6 40W69-8 bassihääldi 1 570
            7 70W81-8 bassihääldi 1 500
            8 75W82-8 bassihääldi 1 570
            9 75W83-8 bassihääldi 1 570
            10 75W87-4 bassihääldi 1 570
            11 75W87-8 bassihääldi 1 570
            12 75W104-4 bassihääldi 1 670
            13 75W104-8 bassihääldi 1 670
            14 100W100-6 bassihääldi 1 990

            Hind kehtiv kuni 31.03.2004

            OÜ AUDES LLC
            Pae 3a, 41533 Jõhvi, EESTI
            Tel: 033 95653, mob. 052 62773, faks: 033 95655
            e-mail: audes@estpak.ee


            on hinnas ja saab väga edukalt hakkama&#33;
            S A C
            Siberian Audio Concept

            Comment


              #7
              Originally posted by Allar88@May 24 2004, 20:01

              Jubinaid eriti palju pole, filter (indrekult), siis element ja kasti valmistamiseks kuluv osa: värv, pahtel võiriie, ehitus materjal (mdf,saepuru plaat,vineer), inverter(id) jms. pisem nodi nagu kruvid.
              ni mõndagi kasti ehitamiseks vajalikku materjali leiab nii sama keldrist kah - ei ole vaja ostma minaa..

              Comment


                #8
                Nii nagu ma aru sain tuleks siis kõige pealt välja mõelda/ ära otsustada milline kõlar sinna kasti panaa??

                Kas Allar88 välja pakkutud nimekirjast sobivad kõik woofri valmistamiseks??
                Või millised kõlarid woofrisse üldse kävad?? Mu oma loogika ütleb nagu, et peaks olema mingid basskõlarid. või on hoopis mingid spetsiaalsed?? :unsure:

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Meffy@May 24 2004, 22:49
                  Nii nagu ma aru sain tuleks siis kõige pealt välja mõelda/ ära otsustada milline kõlar sinna kasti panaa??

                  Kas Allar88 välja pakkutud nimekirjast sobivad kõik woofri valmistamiseks??
                  Või millised kõlarid woofrisse üldse kävad?? Mu oma loogika ütleb nagu, et peaks olema mingid basskõlarid. või on hoopis mingid spetsiaalsed?? :unsure:
                  Ei allar88 väljapakutud nimekirjast on woofrid 5. kuni 14.
                  http://www.audes.ee
                  seal saad neid woofreid vaadata. Vali omale mingi meelepärane välja ning anna siin teada. Inimesi, kes nendega tegelenud on jätkub küllaga.
                  S A C
                  Siberian Audio Concept

                  Comment


                    #10
                    Nu nii ma siin neid vähe vaadanud ja uurinud.
                    tekkis küsimus, et milliseid parameetrid tuleks jälgida selle kõlari ostmisel?? et ike hea saaks B)

                    Ja siis veel - ma arva, et sellel Allar88 antud lehel on väike trükiviga
                    või ongi helipooli läbimõõt ainult 50mm ??

                    Comment

                    Working...
                    X