Teade

Collapse
No announcement yet.

Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

    Mure selles, et kuulan muusikat suht crapp kõlaritega kuid kuna ma pole eriline melomaan vaid hindan pigem bassi siis mulle sobib. Kõlarid: system-one-h212b
    Kuid sooviks läbi nende ka filmimuusika lasta, st et leida juurde kesk ja tagakõlarid kuid mure selles, et mu 15" bassikas ei sobi mittekuhugile. See on 140L kastis ja pole tõesti mittekuhugi paigutada nii et see filmivaatamisel ette ei jääks ja samas bassi suunda kuulda poleks (Jaaaaa olen teadlik, et polegi kuulda alla 80hz aga on ja kuulen ja see häirib mind) Idee on Peakõlarite alumised valjukad eemaldada, vahesein vahele ehitada ning alumisteks panna bassikõlarid mida toidaksin sama võimendiga mida praegu eraldiseisva subiga kasutan. Ülemine madalsagedusvaljukas jääks kinnisesse kasti ja olen valmis ka selle signaali läbi filtri laskma.

    See lahendus lahendaks mul mitu probleemi:

    Subi pole kuhugi panna
    Häirib kui kuulen et sub mängib ühelt poolt
    Peakastid on 4 oomi kuid võimendi mida sooviks neil kasutada ei talu nelja oomi.
    Loodan saada madalamale mängima kui praegune sub mis on muusika jaoks hea kuid filmise jaoks ehk ebapiisav.
    Saan stereosubiga 7.2 mida mu ress ka toetab


    Võimendi mida kasutan woofril Hetkel 8 oomi taga sillas : T amp TA2400
    Suurim küsimus ja teema algagamise põhjus oleks see:
    Kas on võimalik, et saan 2tk LAB 12C-d (Kumbki max 80L kastis) vähemalt sama valjususega kuid madalamale mängima kui praegune colossus prime 15xs 140L kastis....just selle sama võimendi taga mis mul (TA2400)

    EDIT: ...Tegelikult on juba mõttes tagaseina muutes teatud lisamahu saavutamine.
    Kui oskab paremaid või väikses kastis madalamale mängivaid valjukaid nimetada oleks kaa kena.
    Tänan ette
    viimati muutis kasutaja jeff01; 11 02 2019, 16:31.

    #2
    Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

    Nüüd hakkas veel huvitama see, et kas selle lehe suurim vendikast: http://www.eminence.com/pdf/LAB_12C_cab.pdf On suurim mida tohib sellele valjukale teha või väheneks vaid võimsustaluvus kui veel suurem teha? Sellel nimelt F3 29Hz 127L kastis. Mulle nagu meenub et sain 140L kastis oma 15" Colossus prime täpselt samasse auku F3 osas....Tookord ei hakanud suuremat kasti tegema ja madalamale pressima sest elemendi Fs oli vsit 30ne kandis. Nendel 12 tollistel on aga 23 ja lootsin veidi madalamale mängima saada....ala 25hzni


    12" https://www.eminence.com/pdf/LAB_12C.pdf
    15" https://www.fane-international.com/d...S-DS141117.pdf
    Võimendi: https://www.thomann.de/gb/t-amp_ta2400.htm



    S
    ain bassboxi ja proovisin veidi niipalju kui oskasin.
    Mulle tundub et mul oli väga valesti meeles kuhumaani mu 15" mängib ja see level on oluliselt kõrgemal.
    Tundub et need 12" mängivad ka 80L kastis HULGA madalamale kui praegune 15" kuid helitugevuses kaotan meeletult.
    Kummaline kui BBP annab sama F3 oluliselt väiksema kastimahuga kui tootjalehekülg....





    viimati muutis kasutaja jeff01; 11 02 2019, 22:55.

    Comment


      #3
      Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

      soovitan katsetada cubo kaste, endal mängis cubo sub 18". ära ka proovinud cubo15 millega samuti võisin rahule jääda. Korteris lükkasin lihtsalt küllili. ebamaiselt valjult mängisid.
      päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

      Comment


        #4
        Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

        Cubo15 omalgi, ca 10+ aastat nendega pidusi teinud ja garaazis muusikat kuulanud. Proovinud erinevaid elemente sinna ja minumeelest see kast sööb kõike.

        Comment


          #5
          Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

          Väga universaalsed kastid tõesti, endal soov auto subbakas ühte keerata, vaataks mis häält teeb.
          päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

          Comment


            #6
            Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

            Bassikõlari suund võib ka sellest kuulda olla, et valjuhääldi töötab seal maksimaalse võnkeamplituudi lähedal ja tekitab hulgaliselt kõrgemaid harmoonilisi. 80hz korral tulevad need 160, 240 ja 320Hz, viimane asub juba kõrva poolt tundlikumas sagedusalas. See praegune setup 4x12"+15" on tõesti kodune lahendus? T amp on 2.4kW, see 7.2 ress on 200-400W+ lisaks. Mõnes klubiski pole sellist lahendust. Kui midagi hästi madalale mängivat otsid filmide vaatamiseks, siis äkki diivani külge bass shaker vms. lahendus, ma ise pole küll proovinud, aga võimsustarve peaks oluliselt väiksem olema kui õhu kaudu neid sagedusi proovida esitada.

            Comment


              #7
              Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

              Jaa, sellel muude sageduste teemal on oma mõte sees küll ja usun, et just seepärast see mind häiribki.
              Igatahes panin selle 2000 W woofri müüki ja on suht kindel plaan oma praegused muusikakastid veidi filmi jaoks kohandada ning alumised valjukad Lab 12C-dega asendada ning selle sama T-ampi taha ühendada. (Jääb ehk väike headroom, kuigi olen kergelt pessimistlik SELLE 2,4kw võimekuses.) Olen leppinud, et kaotan teatud alas kuni 6db, kuid usun et saan selle eFekti filmides hoopis 20Hz madalamale mängivast woofrist nö asendusena kätte ja 120-123 dB teeb ikka ära. Kas keegi oskaks aidata selles osas, kui väiksesse või suurde kinnisesse kasti peaks jääma ülemine bassikas, mis hakkab ressiiveri peakanalis mängima? Andmeid sellisel odav-valjuhääldil saada pole. Saaksin selle teha ka vendikasti, kas praeguse kasti mahu kaheks jagamine ja ühe toru tagaseina paigaldamine oleks õige suund asjale lähenemiseks?

              Lisan ka pildi, et näidata, et tõesti pole kusagil eraldiseisva woofri ruumi. Tuba on L kujuline ja tehnika on nö nišis sees ning sinna alasse lihtsalt mingit lisakasti ei saa jätta, kuid kui see "L"i teise osasse jätta, on see suuna kuulmine äärmiselt häiriv ikka.

              viimati muutis kasutaja Scott; 18 02 2019, 04:16. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

              Comment


                #8
                Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

                soovitaks teha 1 bassikaga kinnise kasti, seda enam, et parameetreid ei tea. Saad vähe "täpsema" bassi osa sinna ja kõige madalamat otsa paned siis subbarid toetama. Endal kodus poolakate 2x 2x10" stereos kinnises kastis ja ajutiselt/alatiselt 2x12" piuneegri auto kummipumpa bandbass kastis subbari eesmärki täitmas.
                PS! see, et kodukino ress välja annaks 400w peaks ta vooluvõrgust u.800w (piltlikult/näitlikult üteldes) tarbima. ja selle jagama ära siis sinu puhul kõikide kanalite vahel teeks 57w per kanal.
                cubo kastid sulle tõesti ei sobi, sest need mängivad 50+Hz ja valjult.
                päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                Comment


                  #9
                  Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

                  Esikõlareid võimendab lisaks ressile veel tegelikult Yamaha ax-1090 mis 4 oomiga 2x250w RMS kuid mis sellest võimsusest siin....see pole ju kunagi ainus näitaja
                  Nagu BBP ka näitab siis mu 98Db praeguse subi tundlikkus vs 12" subi 89Db annab oluliselt suurema vahe kui need mõnedsajad vatid mida lugeda
                  Tahab keegi pakkuda mis oleks rusikareegel 12" bassikale sobiliku kinnise kasti maht?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

                    20-30 liitrit oleks mõistlik. Elemendi tundlikus muidugi on teine teema, kõrva jaoks pidi 4dB juba 2x valjuse vahe olema (kindlasti eksin, ehk oli7dB). Ise teeks kasti sedasi, et vaataks analoogse elemendi jaoks mõeldud kinnise kasti mahu.
                    päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

                      Tegelikult loetakse 10dB 2x valjuduse vaheks minuteada...

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

                        Oleneb mis dB-dest jutt käib, kas pinge või võimsuse.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

                          Ma olen kuulnud kuskilt versiooni, et 3dB helitugevuse tõusu tähendab võimenduse 2x tõusu...

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kas keegi paneks korraks kahe valjuka andmed bassboxi?

                            3dB 2 korda võimsust
                            6dB 4 korda võimsust
                            10dB 10 korda võimsust

                            6dB 2 korda pinget
                            10dB 3,16 korda pinget
                            20dB 10 korda pinget

                            Comment

                            Working...
                            X