Teade

Collapse
No announcement yet.

Yamaha NS-200 üks bassivaljukas vajab asendust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Yamaha NS-200 üks bassivaljukas vajab asendust

    Tere,

    Uut kõlaripaari ei raatsi osta. Originaalvaruosa tellimisega tundub, et läheb hirmsalt aega. Millega seda valjukat asendada? Ja kui pole originaal, kas peaks panema uued mõlemale kõlarile?

    Valjukal olevaid tekste guugeldades ei leia sellist varuosa pakkujat.

    Allpool toodud lingil on näha kõlari spetsifikatsioonid, takistus, sagedused, tundlikkus jne., aga see vist käib kogu kõlari kohta, mitte selle ühe LF valjuka kohta?

    https://www.cnet.com/products/yamaha-ns-200-speakers/

    Ehk oskab keegi nõu anda, kas ja kust on võimalik mõistliku aja jooksul nendesse kõlaritesse uued valjukad leida ja millised.

    Tänud ette!

    #2
    Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas on surnud ja vajab asendust

    Mis põhjusel siis valjukas suri?
    Kas on valjukas välja võetud ja tuvastatud põhjus,miks valjukas kutu on?
    Äkki on hoopis võimalik seda remontida.

    Comment


      #3
      Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas on surnud ja vajab asendust

      Surmapõhjust ei tea, seisid kuuris kaks aastat. Kas juhtus seal midagi või oli enne tuksis, ei tea. Keegi tehnik pani miski anduri külge ja ütles, et kutu. Mähised või midagi.

      Aga probleem on lahendatud. Ostsin Noorest Tehnikust paari valjukaid ja asendasin mõlemas kõlaris. Asemele läks Visaton W170S-8, oli võimalik avasse sobitada.

      Kas on ideaalne, ei oska hinnata. Minu vajadused kindlasti rahuldab, pole põhjust viriseda.

      Comment


        #4
        Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas on surnud ja vajab asendust

        Pole üldse võimatu, et tegelikult sai niimoodi kõlaripaar paremaks kui originaalis .
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas on surnud ja vajab asendust

          Võib tõesti nii olla. Aga kas nüüd pole äkki tekkinud see olukord, et kõlarid on tasakaalust väljas, st. tweeterid on wooferite jaoks nõrgavõitu ja ka need tuleks sobivate vastu välja vahetada? Iseenesest pole mul sellise väikse arenduse vastu midagi. Kui spetsid seda soovitaks ja tulemus parem saaks.

          PS. Kõrvaline küsimus modedele. Kas see arutelu mitte ennatlikult basskõlarite teemasse ei tõstetud? Jutt ju ikka nö. tavakõlari valjukate probleemidest.

          Comment


            #6
            Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas on surnud ja vajab asendust

            Kuniks pole tehnilisi andmeid kõigi valjuhääldite kohta, ei saa peale ehkutamise midagi teha. Et asi heaks teha, tuleb siiski kõlarid ära mõõta ja esmalt võibolla proovida läheneda filtri kaudu probleemile.

            Kõrvalise küsimuse osas, mina modena nägin teemat esmalt juba praeguses asukohas. Kui on näha et asi muutub avaramaks, saab alati sobivama koha leida.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #7
              Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas on surnud ja vajab asendust

              sellise bass reflex kasti juures on peamine sarnane koonuse käik leida. Mõõda ära, palju on vana valjuka koonus. Pildi peal siis sinise ja roosaga märgitud mõõdud. Selle kaudu saab arvutada koonuse pindala. Käigu leidmine...see on natuke keerulisem kuna käik sõltub magneti tugevusest jms. W170S on see +/-10. Kui keegi teab põlve otsa metoodikat, kuidas tundmatu valjuka Xmax mõõta, siis võiks pmst teha haritud hinnangu sobivuse osas. Isiklikult arvan, kui valjukad istusid pessa ja teevad häält siis vaevalt sa originaalide heli mäletad et võrrelda.
              Click image for larger version

Name:	spkr_cross_section.jpg
Views:	1
Size:	60,5 KB
ID:	871547
              Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

              Comment


                #8
                Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas on surnud ja vajab asendust

                Ma ei tähtsustaks siin üle koonuse käiku ega ääriku elastsust, sest meil pole teada ega võrrelda magnetmootori efektiivsust, ilma selleta aga valjuhääli ei käi nagu sugugi. Kui magentvoo tugevus on eri valjukatel erinev aga koonuse käik sama siis nad ei kõla kohe üldse süsteemis ühtemoodi.

                Praktilises elus on W170S avaldatud tundlikkusega 86dB, NS200 tarastatud kõlarina aga 90dB. Kuid kurdeti et kõrged võivad olla liiga vaiksed just W170S puhul. Siin on paraku vaid mõõtmine see mis ütleb ära mis probleem on - kas on ootused/kuulamisharjumused need mis ei vasta või midagi veel.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #9
                  Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas on surnud ja vajab asendust

                  Ütleme nii, et teie arutelu käib mul kõrgelt üle pea. Ja tunnistan, et ei jõua hakata ennast sellise helispetsiifikaga kurssi viima.

                  Võin öelda, mida kõrv ütleb. Tundus tõesti, et mingi keskmine kõrgem heli on nagu vaiksem või puudu võrreldes originaal valjukatega. Sellest ka see küsimus, et kas seda saab tweeteriga kompenseerida või on see hoopis teine teema.

                  Alternatiiv võiks olla see, et kuna puutöös olen kodus ja erinevad tööriistad, materjalid olemas, siis ehk ehitaks W170 baasil uued kõlarid uute muude komponentidega, mis koos annaks võimalikult hea tulemuse? Jootmisega saan ka hakkama. See muidugi tähendaks seda, et keegi annaks nö parameetrid ja elemendid ette ja ma panen vastavalt kokku. Mingis kõlaris peavad need Visatonid ju väga hästi töötama? No ja siis järgmine küsimus tuleb kohe, et kas võim on selleks sobiv.

                  Comment


                    #10
                    Visatonil on olemas joonised isetegijate jaoks.
                    http://vvv.visaton.de/en/products/2-way-speakers/alto-i

                    Seal 8 oomiste W170S valjukatega valikuid ei tundu olema.

                    Eksisin, täitsa olemas 8 oomistega projekt:
                    http://vvv.visaton.de/en/products/3-...ers/alto-iii-c
                    viimati muutis kasutaja OSX; 19 12 2018, 22:58. Põhjus: kokku

                    Comment


                      #11
                      Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas vajab asendust

                      http://vvv.visaton.de/en/products/do.../g-20-sc-8-ohm on minu meelest kohasem ja kvaliteetsem valjuhääldi juhuks kui kasutusel üks W170S kanalis.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #12
                        Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas vajab asendust

                        Kas 1:1 le võiks ringi pista, ilma et filtrit arvutaks?
                        Tekkis huvi, äkki enda Alto I uuendada.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas vajab asendust

                          Eks mu küsimus põhines, et tahetakse vanadest kastidest veel midagi saada. See bassikate vahetus, eriti tundmatute valjukate vastu on keerukas teema. Vabandan teema risustamise eest
                          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                          Comment


                            #14
                            Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas vajab asendust

                            Ma teema algatajana ei tunne, et keegi oleks midagi risustanud. Tänan panuste eest.

                            Ma võtaksin oma probleemi olemuse kuidagi kokku. Vanadest kastidest tahtsin saada seda, et jõuludeks tuleks stereoheli. Talutav. Tuleb ja on talutav. Ilma uut kõlaripaari ostmata.

                            Nüüd on mul olemas kaks kasti, nendele kuuluvad tweeterid ja kaks uut eraldiseisvat bassivaljukat, mis iseenesest peaksid suht kvaliteetsed olema. Selle kompoti baasil olen valmis ehitama uued kõlarid kui teaksin, et saan tulemuse, mis on oluliselt parem hetkeseisust. Tundub, et W170S ülemine ots on vaiksem kui oli originaalidel ja seda oleks vaja kuidagi kompenseerida. Tulemus võib tulla ka kallim kui kohe uue kõlaripaari ostmine, sellest saan aru. Kulu jaotuks ajas, aga tegemise rõõm on ka oluline.

                            Nüüd probleem on selles, et ma ei suuda õiget komplekti oma teadmiste baasil kokku panna. St. kui kit oleks olemas, siis füüsiliselt kokku panna suudan, aga õigeid elemente ei suuda komplekteerida ja neile sobivat kasti projekteerida. Kui keegi aitaks selle osa ära teha, kasvõi sobiva lingi baasil, siis oleksin väga rahul. Need W170S-id võiks seal ikkagi oma koha leida.

                            Kuulan põhiliselt oma aja muusikat, ehk vana klassikalist rokki ja proget, kui see peaks kuidagi oluline olema kõlari parameetrite valikul.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Yamaha NS-200 üks bassivaljukas vajab asendust

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                              http://vvv.visaton.de/en/products/do.../g-20-sc-8-ohm on minu meelest kohasem ja kvaliteetsem valjuhääldi juhuks kui kasutusel üks W170S kanalis.
                              Kas Sa pidasid silmas seda, et antud NS-200 sees võiksin tweeterid ära vahetada ja need Sinu lingil pakutud töötaks koos W170S-idega paremini? Või peaks olemasolevale hoopis mingid midrange valjukad lisama? Või vahetama tweeterid ja lisama midrange valjukad? Ja ehitama uue kasti? Ja vahetama võimu?

                              Comment

                              Working...
                              X