Teade

Collapse
No announcement yet.

Hea subwoofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Hea subwoofer

    Paluks kas keegi asjatundja seletaks äkki lahti, miks on näiteks Audese 100W 10" valjukas parem kui näiteks mõne mittetuntud firma samade näitajatega valjukas? Ja üldse, et mis parameetreid näitavad, et kui hea valjukas on? Näiteks olen aru saand, et SPL (helirõhk) ei tähenda eriti midagi, kuna paljudel tuntud firmade valjukatel on see näitaja alla 88dB. Samas ka magneti suurus kõigub väga oluliselt. Mis see siis teeb subwooferist korraliku SUBWOOFER'i?
    Beers of Estonia

    #2
    Tere!
    See hääl,mis sealt välja tuleb.
    http://www.album.ee/user/16860279

    Comment


      #3
      No see oli küll mõttetu postitus.

      Valjukas pole ju mingi Hi-Tec asjandus, kus asi mitmest miljonist parameetrist sõltub. Pakuks, et siin vast kolm-neli olulisemat, ülejäänd juba Hi-Fi friikide värk (nagu näiteks see, et alla 320KBps mp3e on täielik saast).
      Beers of Estonia

      Comment


        #4
        No see oli küll mõttetu postitus.

        Valjukas pole ju mingi Hi-Tec asjandus, kus asi mitmest miljonist parameetrist sõltub. Pakuks, et siin vast kolm-neli olulisemat, ülejäänd juba Hi-Fi friikide värk (nagu näiteks see, et alla 320KBps mp3e on täielik saast).
        minu arust ka ega siis subbar ei pea sul kodus ju nii võimas ka olema et lambid pähe kukuvad
        radiotehnika y-101:estonia ac-031:logitech 22w woofer:bochmann zx-122n;s-90 subbaka kastis..igatahes müdistab küll.....

        Comment


          #5
          No mehed!
          jutt ongi helikvaliteedi vahest,mitte kõvadusest.Asi sõltub suuresti,mille taha sa selle kõlari paned.Ega tõesti ei ole mõtet head membraani lihtsalt mingi lõhkuja taha panna.
          JA kui sa juba MP3-dest räägid siis sul pole vist kvaliteet eriti oluline.Nii,et,kui astad osta ikka odavam!
          http://www.album.ee/user/16860279

          Comment


            #6
            Mina pole õelnud et alla 320KBps on täielik saast.


            See kui valjukal on alla 88dB ei ole mingi eriline näitaja vist ega mina ka eriti ei tea. Kui sellest oleneb ka võimsus siis naadake seda supakat

            Comment


              #7
              Originally posted by G-ZerO@May 20 2004, 13:33
              Mina pole õelnud et alla 320KBps on täielik saast.


              See kui valjukal on alla 88dB ei ole mingi eriline näitaja vist ega mina ka eriti ei tea. Kui sellest oleneb ka võimsus siis naadake seda supakat
              No ega tundlikus ei näita võimsust ju...lihtsalt ta mängib teatud võimendi taga vaiksemalt kui mingi teine element selle sama võimendi taga (mille tundlikus on kõrgem)
              F&F

              Comment


                #8
                Mina pole õelnud et alla 320KBps on täielik saast.


                See kui valjukal on alla 88dB ei ole mingi eriline näitaja vist ega mina ka eriti ei tea. Kui sellest oleneb ka võimsus siis naadake seda supakat
                isegi kui valjuka tundlikkus on alla 88dB,,,kui teha talle korralix kast siis ta mängip ikke peris hästi vähemalt paremini kui KA
                radiotehnika y-101:estonia ac-031:logitech 22w woofer:bochmann zx-122n;s-90 subbaka kastis..igatahes müdistab küll.....

                Comment


                  #9
                  Pole mõtet hakata kõike võrdlema KA-ga. King Audial on vastav hind ka (275 eeki) KA membraan on odav papp ning mähis on põlvepeal kokku pandud.
                  Elemendi kvaliteet sõltub mitmest asjast, enamasti ikka sellest millest ta tehtud on ja mida selleks kasutatud on, mähis, materjal millest tehtud membraan korpus jne, kõik need määravad hinna ja kvaliteedi. Pole üldiseid kriteeriume mille järgi saab elementi kuulamatta õelda, et see on hea ja see halb. Ja neid numbreid mida tootjad kirja panevad, neid ei maksa tõena alati võtta, sest kiputakse enda toodet üle tegema. Kõlarite/vuufrite puhul kehtib tõsiasi et iga vuufer igalepoole ei sobi ning igale muusikale ka mitte.
                  Mattias

                  Comment


                    #10
                    Ma tegin ka siin paar nädalat uurimustööd ja otsisin netist igasugu woofrite (tipp firmade ja tundmatute) parameetreid ning võrdlesin neid. No ei saand tõesti aru milline (või millised) need "head" woofrit tähistavad. Ainuke asi, mis nagu silma hakkas oli magneti suurus (ja material). Loogiliselt ju ka et ikka kui magnetvälja tugevus on väike siis ükskõik kui suur vastuväli tekitada, ta lihtsalt ei jõua membraani liigutada.

                    NB! Endal tekkis ka mõte: füüsikast nagu meelde jäänud, et mida rohkem keerde poolil on seda tugevam on selle tekitatud magnetvälja tugevus. Seega peaks pooli keerdude arv tugevasti mõjutama kõlli "jõudu". Aga miks seda parameetrites kunagi ära ei tuua?
                    Beers of Estonia

                    Comment


                      #11
                      peaks jah olema keerdude arv ja magneti suurus kah tähtsad parameetrid
                      uuematel subbakatel oli vist mitmekihiline magnet??
                      radiotehnika y-101:estonia ac-031:logitech 22w woofer:bochmann zx-122n;s-90 subbaka kastis..igatahes müdistab küll.....

                      Comment


                        #12
                        See keerdude arv on ka suhteline poolis. Ka jällegi oleneb kes selle pooli valmis on klopsind ja mis materjale seal kasutatud on st tehnoloogiat. Kõik firmad ei tee ju ühe malli järgi asju ja seepärast pole ka mõtet panna selliseid asju kirja. Kuid mingisuguse süsteemi võiks tõepoolst välja mõelda, kus siis keerude arvu, traadi paksust jne kõike on arvestatud ja mingi jagatise tulemusena kõik kokku on võetud. Ja eks seda pooli suurust saabki vaadata magneti järgi. Kui ikka magnet tilluke siis seal sees ei ole ka midagi erilist.
                        Mattias

                        Comment


                          #13
                          Enam-vähem kogu asi valjuka puhul on kinni tema magneti tõmbejõus, mõõdetakse B*l(T*m). Pooli kerimine erinevatel firmadel on siiski sarnane, enimlevinud on 2 või 4 kordsete kihtidega võnkepoolid.
                          Lisaks võib märgata, et vanematel elementidel on lühem, kuid suurema diameetriga võnkepool, samal ajal kui uuematel pigem pikem ja väiksema diameetriga - uuemate liikumisamplituud on suurem, kui vanematel.

                          Mis on hea subwooferi ühisnimetaja, on raske tegelikult öelda. Õigemini, raske on kokkuvõtet teha. Võimalikult flat sageduskara, madal Fs, sõltuvalt vajadusest ideaalne Q vastava kasti jaoks jne jne.
                          Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                          indrek@sac.ee, +3725174765

                          Comment

                          Working...
                          X