Teade

Collapse
No announcement yet.

Aktiivne põrandawoofer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Aktiivne põrandawoofer

    Tere!
    Soovitage head uut/kasutatud woofrit resiiveri taha. Sooviks madalat ja mahedat bassi(muss,film)...hind kuni 150eur(ehk mis oleks selle raha eest parim).

    #3
    Vs: Aktiivne põrandawoofer

    Mis erispärane resiiver see on, et madalat otsa ei suuda iseseisvalt edastada. Kui tõesti vaja bassi ebanormaalselt esile tuua, valiks viimase elfafoorumi pakutu.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #4
      Vs: Aktiivne põrandawoofer

      Ei saanud küsimusest aru....et miks just aktiiv woofer mitte passiiv?

      Comment


        #5
        Vs: Aktiivne põrandawoofer

        Korralik resiiver peaks vabalt edastama bassihelisid - 10-40hz ja omama sealjuures piisavalt võimendust, et seda taasesitada. Sinul probleem, et ta seda ei tee. Seda küsisingi, miks ei tee.Kas resiiver kehv või kõlarid kehvad?
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #6
          Vs: Aktiivne põrandawoofer

          Pioneer VSX-AX3. Probleem pigem selles...bassi pole kuna polegi veel mingeid kõlareid.

          Comment


            #7
            Vs: Aktiivne põrandawoofer

            Paberite järgi peaks võimendustrakt olema piisav, et kõlaripistikust väjuv bass 50 m3 ruumis pisikest maavärinat imiteeriks:

            Et resiiverile veel eraldi aktiivwoofer lisada, peab olema miski eriline basshead.
            Pigem võiks investeerida korralikesse kõlaritesse.
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #8
              Vs: Aktiivne põrandawoofer

              Esmalt postitatud raimo poolt Vaata postitust
              Pioneer VSX-AX3. Probleem pigem selles...bassi pole kuna polegi veel mingeid kõlareid.
              Subwooferi vajadus sõltub sinu teistest (plaanitavatest) kõlaritest ja iseenda kuulamiseelistustest. Kui plaanid osta vähe kobedamad (põranda)kõlarid, siis võib vabalt olla, et supakat ei ole vaja üldse. Kui aga ostad riiulikõlarid, siis filmide jaoks võiks see ikkagi vajalik olla. Väga odavate kõlarite ostmisel saad ainult kõrged helid sealt kätte ja supakast ainult madalad, keskosa, mis on väga oluline, jääb helist täiesti puudu...
              Soovitaks esialgu selle 150, mis subwoofrile planeeritud, lisada esikõlarite eelarvele, peaks andma muusikakuulamisel päris hea edasimineku (elamuse). Kui muusikat ei kuula, siis küll, parem osta filmidele subwoofer - seda saab ka mõistlikult reguleerida, mitte ainult aju pehmeks raputama

              Edit: vaatasin neid linke... Mina võtaksin kas selle viimase 12" (filmidele) või siis hoopis esimese lingi pisikese 8" Mirage (muusikale) - juhul kui esikõlarid on lahjad. Samas korralikud esikõlarid suudavad seda Mirage peaaegu asendada. Sellel ressiiveril peaks võhma jätkuma küll korralike kõlarite jaoks.
              Ja viimane asi... supakal on mõtet eramajas, korteris sa seda eriti kasutada ei saa, ilma et naabrid ukse taha kopsima ei tuleks. Bass levib läbi põrandate ja seinte ikka väga hästi ja kaugele.
              viimati muutis kasutaja Cartman; 04 m 2015, 11:04.
              Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
              Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

              Comment


                #9
                Vs: Aktiivne põrandawoofer

                Tahaks osta supparit, vähemalt 6000W. Peaks mängima vähemalt 15Hz, ja tegema 130dB. Ahjaa, maksta ei tohi üle 99 eur.

                Comment


                  #10
                  Vs: Aktiivne põrandawoofer

                  Ressiiveritel ei ole ju passiivsubi väljundit?
                  Aga otsingut ei peaks kindlasti mitte alustama bassikast vaid ikka esikõlaritest. Kui vähegi filme vaatad siis ka keskkõlar. Bass ja surround jäägu viimasteks.
                  Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                  Comment


                    #11
                    Vs: Aktiivne põrandawoofer

                    Esmalt postitatud nexx poolt Vaata postitust
                    Tahaks osta supparit, vähemalt 6000W. Peaks mängima vähemalt 15Hz, ja tegema 130dB. Ahjaa, maksta ei tohi üle 99 eur.
                    Alustuseks mine Tallinna lennuvälja piirdeaia taha ja naudi heli, kuis lennukid õhku tõusevad. Saad samasuguse kaifi, kui oleks 6000W ja 130dB kodus.
                    viimati muutis kasutaja martk; 04 m 2015, 12:25.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      #12
                      Aktiivne põrandawoofer

                      Tänan asjaliku kommentaari eest. Ei tahtnud põranda kõlareid just seepärast võtavad lisaruumi, plaanisin kasutada väiksemaid kesk ja kõrgsagedus kõlareid ja ruumi nurkadesse paigutada\peita või nii öelda massi sulandada(Mitte kinni katta,nagu mõni kohe järeldada võib ja totakaid komme viskab). Midagi kindlat veel välja valinud pole, kuid arvan et minu vajadused suudavad ka asjalikumad kodukino systeemi omad rahuldada.

                      Nonii....elfa foorumi naljahammas ka platsi ilmunud-jõudu!

                      No täna näed otsin subw. Homme vb ostan juba kesk, kõrged

                      Ühesõnaga mis vahet sel on milliseid ennem otsin või ostan. Ühendan nad nagunii ühel ajal.

                      Kokkuvõtteks võin öelda, et olen suht tagasihoidlikuga harjunud. Seni olen kuulanud vaid tv kõlaritest heli ja mussi autos. Nüüd aga oma majas võiks veiDI kõvemini kuulata kui korteris. Hetkel kaldun ise ka selle woofri poole mis siin foorumis müügis oli, minu postituses siis viimane link.
                      viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2015, 05:59. Põhjus: järjestikpostitused kokku (5 tükki !)

                      Comment


                        #13
                        Vs: Aktiivne põrandawoofer

                        Igasugused "kodukinode" kõlarid unusta kohe heaga ära. Kui vähegi tahad kuulda normaalset heli, siis võta haamer ja tao need katki, siis ei tule tahtmist kuhugi ühendada...
                        See viimase lingi subwoofer ei sobi küll viisakaks ja tagasihoidlikuks paigalduseks. Suur ja kole...
                        Osta normaalsed riiulikõlarid ja sub, mis näeb selliselt paigaldatuna viisakam välja, pigem 8" Mirage.
                        Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                        Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                        Comment


                          #14
                          Vs: Aktiivne põrandawoofer

                          Võtan arvesse....

                          Ei oska öelda kodukino omade koht midagi kaitseks kuna pole kogemust...millised oleks minimaalsed riiulikõlarid mida soovitad? Võid võtta arvesse et 'mul elevant kõrva peale astunud"

                          Comment


                            #15
                            Vs: Aktiivne põrandawoofer

                            Esmalt postitatud raimo poolt
                            Kokkuvõtteks võin öelda, et olen suht tagasihoidlikuga harjunud. Seni olen kuulanud vaid tv kõlaritest heli ja mussi autos. Nüüd aga oma majas võiks veic kõvemini kuulata kui korteris. Hetkel kaldun ise ka selle woofri poole mis siin foorumis müügis oli, minu postituses
                            siis viimane link.
                            Ei saa su loogikast aru, et miks soovid korteri lahenduse st pisikõlarid riiulis ja subwoofer põrandal üle kanda oma maja kuulamis/viibimis ruumi kontseptsiooni. Sinu resiiver võimaldab suuri kõlareid, mis iseenesest on ka ruumi komponendid samamoodi kui toolid, lauad, pildid ja kõik muu.
                            Mulle jääb üleüldse arusaamatuks, miks lepitakse kodus kuulamisel satelliit kõlarite ja subwoofriga (wau kui äge - vaata mul hääl tuleb ei kuskilt tikutopsidest ja laua all olevast tolmunud mustast plastkastist ning kogu ruum on lärmi täis. mida isegi naabrid kuulevad). See lahendus oli ju õnnetu kompromiss, et võimalikult odavalt miskit häälttekitavat ullikestele müüa. Ja nüüd pool elanikkonda on selle omaks võtnud kui uue ja innovatiivse muusika edastus standardi.
                            Autos muusika kuulamisest pole üldse mõtet rääkida, pisike kinnine ruum, kuulajad paiknevad valesti, bassi asemel on tümps. kõrgete asemel kriiskav kesksageduse ülaots.
                            viimati muutis kasutaja martk; 04 m 2015, 23:01.
                            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                            Comment

                            Working...
                            X