Teade

Collapse
No announcement yet.

Sai nats ehitatud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sai nats ehitatud

    Hei,

    Sai üle pika aja jälle käed mustaks tehtud:























    14.6-90Hz, +-3dB. Üks valmis, kolm veel (rohkem ei mahu diivani taha).

    #2
    Vs: Sai nats ehitatud

    Kirjuta siis tegemise, materjalide, elemendi, kasti kohta ka rohkem.

    Comment


      #3
      Vs: Sai nats ehitatud

      Esmalt postitatud Eggy poolt Vaata postitust
      Kirjuta siis tegemise, materjalide, elemendi, kasti kohta ka rohkem.
      Tükid said valmis lõigatud CNC-pingis. Materjaliks 22 ja 30 mm MDF. Elemendiks Alpine 1542D. Kasti kasulik maht on 170L, tuunitud 17Hz. Selga läks kolm kihti krunti ja isetasanduv mööblivärv. Võimendiks iNuke 3000DSP. HPF on 16Hz.

      Selga masseerib kenasti. Alpine on korralik julla (võiks ainult nõmedaid kleepse peal mitte olla).

      Comment


        #4
        Vs: Sai nats ehitatud

        vaatan, et plaanid helirõhuga kedagi hauda saatma hakata vist? aga huvitav number, 3 kasti...miks just 3?

        anyway, räägi kust mdf'i said ja kas pidid ostma selle hiigelsuure tahvli või müüakse kuskil väiksemaid juppe korraga ka? ja kuidas selle viimistlusega täpsemalt asi kujunes, et kas kolm kihti krunti ja isetasanduv jättis juba visuaalselt täiesti sajeziis välimuse või pidid ikkagi mingit pahtlit värvi särki ka kuskile laduda natuke?

        mul oleks vaja need kastid, mis sinu käest ostetud elementidele tegin, kah kuidagi ära viimistleda varsti. aga ma pole viimistlemises eriline proff, mõtlen siis just, et mis ja kus ja kuskohast nüüd selle jaoks ostma peaks. äkki sheerid isegi täpsemalt, et mis krunti kasutasid ja millist värvi sinna peale panid? pritsiga tehtud muidu ikka jah?

        Comment


          #5
          Vs: Sai nats ehitatud

          Esmalt postitatud wiltz poolt Vaata postitust
          vaatan, et plaanid helirõhuga kedagi hauda saatma hakata vist?
          Vabandan, et varem pole saanud vastata - olin hõivatud ühe teise projektiga. Eesmärk on 120 dB @ 15Hz, ja 3dB headroom. Üks kast seda kahjuks ei suuda.

          Esmalt postitatud wiltz poolt Vaata postitust
          aga huvitav number, 3 kasti...miks just 3?
          4 tegelikult (3 veel vaja ehitada).

          Esmalt postitatud wiltz poolt Vaata postitust
          anyway, räägi kust mdf'i said ja kas pidid ostma selle hiigelsuure tahvli või müüakse kuskil väiksemaid juppe korraga ka?
          balticpanels . com - kõik neilt, sh ka CNC. Üsna viisakas hind, väga kvaliteetne ja sirge MDF, väga täpne lõikus.

          Esmalt postitatud wiltz poolt Vaata postitust
          ja kuidas selle viimistlusega täpsemalt asi kujunes, et kas kolm kihti krunti ja isetasanduv jättis juba visuaalselt täiesti sajeziis välimuse või pidid ikkagi mingit pahtlit värvi särki ka kuskile laduda natuke?
          Nendesse kohtadesse, kus paneelid kokku puutusid, läks õhuke kiht pahtlit. Vaja otseselt polnud, aga ma poole kohaga perfektsionist. Valge värv muidugi aitab võimendada ebatasasusi.

          Esmalt postitatud wiltz poolt Vaata postitust
          mul oleks vaja need kastid, mis sinu käest ostetud elementidele tegin, kah kuidagi ära viimistleda varsti.
          Naljakal kombel, nädal peale Seas'ide müümist tekkis igatsus ja ostsin samad elemendid jälle omale. Teen neist kaheribalised riiulikõlarid, Scanspeak tweeteritega.

          Esmalt postitatud wiltz poolt Vaata postitust
          aga ma pole viimistlemises eriline proff, mõtlen siis just, et mis ja kus ja kuskohast nüüd selle jaoks ostma peaks.
          Kõlliehituses on 3 faasi:
          1. disain (raske faas)
          2. kokkuliimimine (kerge faas)
          3. viimistlemine (raske, aga mittekohustuslik faas).
          Kui kõll läheb diivani taha vms, siis põhimõtteliselt pole teda värvida vajagi. Aga kui plaanid ikkagi sisustuselementi luua, siis tasub natuke vaeva näha.
          Pahteldamine, lihvimine ja kruntimine ei ole üle mõistuse keerulised, ning Youtube'st leiab asjalikke õpetusvideoid. Värvimine aga vajab head rulli, head värvi ja aega.
          Pahtliks oli mul Eskaro tolmuvaba peenpahtel. Krundiks Siro2. Värviks Vivacolor Special Furniture akrüüd isetasanduv poolmatt mööblivärv (haises jubedalt, aga lihtsam peale kanda). Valik on üsna lai, raske anda ühest soovitust.

          Esmalt postitatud wiltz poolt Vaata postitust
          pritsiga tehtud muidu ikka jah?
          Rulliga. Rulliga värvimisel omad nipid (Youtube aitab).

          Comment


            #6
            Vs: Sai nats ehitatud

            Esmalt postitatud nexx poolt Vaata postitust
            Kõlliehituses on 3 faasi:
            1. disain (raske faas)
            2. kokkuliimimine (kerge faas)
            3. viimistlemine (raske, aga mittekohustuslik faas).
            Neljas faas on sul ära jäänud, see on filtrite häälestamine, mida võib teha lõpmatuseni.

            Esmalt postitatud nexx poolt Vaata postitust

            balticpanels.com - kõik neilt, sh ka CNC. Üsna viisakas hind, väga kvaliteetne ja sirge MDF, väga täpne lõikus.
            Palju nende juures konkreetse kasti materjal ja lõikamine maksis?
            viimati muutis kasutaja moi; 06 m 2015, 08:30.

            Comment


              #7
              Vs: Sai nats ehitatud

              Muidugi cnc lõikuse puhul laseks ma kõik valalikud liitekohad 45° alla lõigata. Siis ei kaku hiljem pragusid sisse, või siis teine võimalus faasiga liitekohad teha.

              Comment


                #8
                Vs: Sai nats ehitatud

                Crossoveri ehitamine on kahtlemata paras ettevõtmine. Õnneks subwoofri puhul jääb see peavalu ära.

                Tellisin mitu kasti korraga, ja ühe kasti hind tuli ~140 eur.

                Eelmised kõllid olid faasiga, ja leian, et lisandunud vaev pole lisandunud võitu väärt.

                Comment


                  #9
                  Vs: Sai nats ehitatud

                  Väike video:

                  Med YouTube kan du se populære videoer, kose deg med favorittmusikken din og laste opp ditt eget innhold – og dele det med familie, venner og resten av verden.

                  Comment

                  Working...
                  X