Teade

Collapse
No announcement yet.

Subwoofer varuratta asemele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Subwoofer varuratta asemele

    Tere!

    Paigaldasin autole lisa müraisolatsiooni, peale salongi põranda ja lae. Ustele pigimattidest tehtud "kastid" ei mängi loomulikult nii madalale kui oleks soov. Nimelt sooviksin helipildis saada täiustavat madalat otsa ca 40-130Hz näol. Parem oleks veelgi madalamale mängima saada, aga siinkohal tulevad ette piirid - subwoofer tuleb sobitada varuratta kohale. Toorikuks on tugev truubitoru mida pealt ja alt katan vineeriga. Kasti mahuks jääks maksimaalselt ca 18L. Hädapärast saan inverterid kastist välja poole ka jätta ja õhu liigutamiseks salongi ehitan kindlasti vastavad avad. Tegemist on universaalkerega autoga.

    Eesmärk ei ole saada meeletult domineerivat bassi vaid antud tingimustes saada võimalikult mahe ja madal bass. Olen veidi uurinud, kuigi jään üsna nõutuks. Mõtlesin olukorda lahendada Hertz ES200 elemendiga või proovida kahte Visaton W170S 4 elementi push-pull süsteemis mängima saada mis peaks saavutama üsna madala häälestuse.

    Ehk on kellelgi hüva nõu jagada kuidas oleks võimalik väikese litraazi juures saavutada madal kastihäälestus. Klaasvaiguga varuratta osa täitma ei hakka.

    #2
    Vs: Subwoofer varuratta asemele

    Nii väikse kasti juures ära inverteriga küll jamama hakka. Inverter tahab suuremat kasti kui kinnine.
    Ja miks klaaskiuga teha ei taha siis? Ei pea ju seda totaalselt auto külge liimima. Võid ratta koopa enne fooliumiga ära vooderdada et klaasvaik külge ei hakkaks. Nii saaksid veel paar liitrit mahtu juurde kastile, kui kast oleks täpselt koopa suurune.

    Comment


      #3
      Vs: Subwoofer varuratta asemele

      Slim-tüüpi subwooferiga saaks kastisisest ruumala kõige rohkem säilitada. Samas jällegi Peerlessi XLS 10" suudab päris väikeses kastis juba korralikku bassi teha ja ent too pole ju kuigi "õhuke" element.

      Comment


        #4
        Vs: Subwoofer varuratta asemele

        8cm paksust, Pioneer TS-W77A. Ei saa küll varuratta asemele, aga kuna mul taga topeltpõhi siis lahendasin endal (ka universaalkere) nii nagu siin pildil , tagavara ratas jäi ka alles.

        Comment


          #5
          Vs: Subwoofer varuratta asemele

          Enda Xsara luukpäras oligi Hertz Es200 kinnises u 17l kastis. Bassi on küllalt ka dnb ja dubstepi kuulamiseks, rääkimata madala otsa toetamisest rocki või mõne muu bassi vaesema stiili puhul.
          Maailm oleks puhas ja süüta
          kui poleks õllejogurtit
          - Õ.Õ.

          Comment


            #6
            Vs: Subwoofer varuratta asemele

            WS20E@4ohms äkki? WS25 pisikeses kastis (kuni 8l) ülemist otsa mehaaniliselt piirama ja võimuga sealt 100Hz piirist alla ründama kuni valjukast tuleb ja seda lineaarselt, kuni bassika oma andmed lubavad... Eeldab seda, et üle võlli ei keera. Hertziga saab rohkem paindlikust, kuid iseasi, kui puhas heli eesmärgiks on...
            Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

            Comment


              #7
              Vs: Subwoofer varuratta asemele

              Subwoofrile kõige parema asendi leidmine pagassis on teinekord üsna komplitseeritud. Mõnes autos ei saagi teist nii mängima nagu tahaks. Olen täheldanud et luupärades on see tihtipeale lihtsam kui sedaan kujuga autos. Sedaanides aitab teinekord see kui jätta woofer võimalikult taha otsa. Ja faasinihkega võib mängida,võimudel on tithi selline potekas olemas kust seda saab sätti. Ratta võib ka muidugi viimases hädas välja visata aga see võib jälle teinekord kuskilt trassil kätte maksta. Ja et element mängiks hästi madalale siis peab tal olema õiges suuruses kast ja inverter.

              Comment


                #8
                Vs: Subwoofer varuratta asemele

                Klaasvaiguga ma ei tegele seetõttu, et muu materjal on omastkäest kohe võtta. Arvatavasti saaksin teha kasti ka kõrgema, see aga tähendab seda, et element tuleb panna küljele. Kuidas ma inverteri ja elemendi silindri kujulisele kastile kinnitan, vajab veel mõtlemist. Kasti arvutasin WinSid programmiga ja kõige ühtlasema graafiku sain kui kast teha 22L inverteriga 68x467mm häälestusega 30Hz. Muu häälestuse puhul tekivad graafikusse liialt tõuse mis mulle kohe üldse ei sobi. Kui aega ja viitsimist leidub, proovin antud kasti lihtsalt muust materjalist kokku panna ja ära proovida. Kuna kast tuleb puhas silinder, saan teda keerata ja erinevaid nurki vähesel määral proovida, juhul kui element ja inverter jäävad küljele.

                Nagu ma eelnevalt mainisin, et ei ole mul vaja liialt domineerivat madalat otsa ja vaid kerget lisa. Mingit ülepingutamist ei tule, kuna need ajad on juba ära elatud. Ma ei leidnud Peerless elemente kusagil müügis, kas neid on veel saadaval?

                Comment


                  #9
                  Vs: Subwoofer varuratta asemele

                  Silindrikujuline kast on halvim variant. Parim oleks kera, mida on aga vilets autosse sobitada. Erisuuruste külgedega kast oleks mõeldav.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Subwoofer varuratta asemele

                    Silinder ei ole sugugi paha varjant! Parem kui ristkülik või kuubik. Viimane ongi kõige halvem kastitüüp...Kera või 'tilga' kujuline kast on parim kuid autos väga ebapraktiline. Silindril oleks muidugi hea kui ka põhi oleks kumer, siis võiks ta isegi väga heaks nimetada...

                    Comment


                      #11
                      Vs: Subwoofer varuratta asemele

                      Aga miks üldse inverteriga mässata kui pole viimast vaja võtta? Inverteril oleks mõtet kui võimu vähe ja võimalikult palju lärmi vaja.
                      Maailm oleks puhas ja süüta
                      kui poleks õllejogurtit
                      - Õ.Õ.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Subwoofer varuratta asemele

                        inverter sedaanis on puht loogiliselt mõtetu: mõlemalt koonusepoolelt tekitatud surve ei jõua salongi. Kui kõva müdin pole eesmärgiks, siis WS20. Piisavalt paindlik ja täpne bassikas, millega madalat otsa toetada.
                        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                        Comment


                          #13
                          Vs: Subwoofer varuratta asemele

                          Inverteriga saan sama litraazi juures madalama häälestuse. Visaton tahab suuremat kasti saada ja kinnist 80Hz häälestusega kasti ma ei hakka ka tegema. Vaatasin nii WS20E kui ka WS200 üle, viimane tundus parem variant, aga hetkel jääb Hertzi ühtlane graafik ja madalam häälestus rohkem meelejärgi kui suudavad Visatoni elemendid antud mõõtude puhul. Kast läheb siiski universaali.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Subwoofer varuratta asemele

                            Esmalt postitatud traktorist poolt Vaata postitust
                            Inverteriga saan sama litraazi juures madalama häälestuse. Visaton tahab suuremat kasti saada ja kinnist 80Hz häälestusega kasti ma ei hakka ka tegema. Vaatasin nii WS20E kui ka WS200 üle, viimane tundus parem variant, aga hetkel jääb Hertzi ühtlane graafik ja madalam häälestus rohkem meelejärgi kui suudavad Visatoni elemendid antud mõõtude puhul. Kast läheb siiski universaali.
                            Olenevalt autost just enam vähem peaks tegelt.
                            Nagunii +12dB hakkab auto resonants sagedusest bassiots tõusma. Sinu simulatsioon nagunii auto ruumi hetkel ei arvesta. Nii et saad tõusva bassiotsa tegelt nn maheda pehme ja ma ei tea mis iganes sarnased iseloomustavad sõina.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Subwoofer varuratta asemele

                              Puhkus alguses sai kohe asi käsile võetud. Kast sai tehtud 524mm sisediameetriga truubitorust mida alt ja pealt katab 17mm saepuruplaat. Elemendiks valisin Visaton W200S ja kasti tegin kinnise 32L. Häälestust ei oska öelda, aga tulemus sai üpris see, mida ette kujutasin. Kasti välimusele rõhku ei pööranud. Kogu komplekt läks minu jaoks maksma 110 Euri ja julgen väita, et kolm korda odavamalt saab kolm korda parema tulemuse, võrreldes poes müüdavate flat tüüpi peitu topitavate subwoofritega. Nokitsemisel on ka oma väärtus. Tulemus selline.

                              Comment

                              Working...
                              X