Teade

Collapse
No announcement yet.

Bassielemendi valik vol 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Bassielemendi valik vol 2

    Seekord on vaja elementi vaja autosse. Olemas on kast, 3x50l ja vaheseinte ja inverteritega, kõik inverterid on 110x250mm.
    Rmsi peaks võimendil ühe oomi peal ligi 1kw olema, 3 elemendiga peaks takistus ligi 1.3 oomi tulema.


    http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/595/


    Clarionil on väiksem tundlikkus, kuid suurem võimsustaluvus, hind praktiliselt sama. FLid eriti ei usalda.

    Tean, et antud inverteritega on häälestussagedus liiga kõrgel, neid saaksin pikemaks teha ja nii madalamale häälestada
    Kumb element valida?

    Soovin suhteliselt odavalt läbi ajades okei tulemuse saavutada.

    Siin lastakse kahe gas alphaga 142.2 db:
    Två 12-tumsbasar monterade i en GV212-låda. Paketpris 2.298:-, basarna kostar 698:- lösa per styck! http://www.brl.se/sv/artiklar/gas-paket-med-2x12-tum-basa...

    #2
    Vs: Elemendi valik vol 2

    Esmalt postitatud Doperide poolt Vaata postitust
    Seekord on vaja elementi vaja autosse. Olemas on kast, 3x50l ja vaheseinte ja inverteritega, kõik inverterid on 110x250mm.
    Rmsi peaks võimendil ühe oomi peal ligi 1kw olema, 3 elemendiga peaks takistus ligi 1.3 oomi tulema.


    http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/595/


    Clarionil on väiksem tundlikkus, kuid suurem võimsustaluvus, hind praktiliselt sama. FLid eriti ei usalda.

    Tean, et antud inverteritega on häälestussagedus liiga kõrgel, neid saaksin pikemaks teha ja nii madalamale häälestada
    Kumb element valida?

    Soovin suhteliselt odavalt läbi ajades okei tulemuse saavutada.;


    Siin lastakse kahe gas alphaga 142.2 db:
    http://www.youtube.com/watch?v=qyY7b0Zd6wE
    ;
    Element! Ehk siiski valjuhääldi, et ehitada kõlarit!
    "Element" (ladina sõnast elementum 'ürgosa') on mitmetähenduslik sõna:

    Samas üks valjuhääldi sisaldab erinevaid elemente palju, palju!
    viimati muutis kasutaja rainadov; 08 m 2013, 07:07. Põhjus: täht

    Comment


      #3
      Vs: Elemendi valik vol 2

      Ma arvan, et kõik said aru, et pidasin silmas valjuhääldit. Ka lingid olid antud bassivaljuhäälditele aka subwooferi elementidele. Minu arvates on tegu suhteliselt levinud kõnepruugiga. Ostuks läheb ilmselt homme, ehk siis soovitused ja kogemused oleks teretulnud. Kast on korralik ning sobib autosse nagu valatud. Lihtsalt 2 valjuhääldit kolmest on läbi läinud (olid remonditud, kuid ei kestnud absoluutselt). Tahaks uusi ja garantiiga.

      Comment


        #4
        Vs: Elemendi valik vol 2

        Diplomeeritud raadioinsenerina, sain ka sellisest pisilollusest aru, aga sealne kirjapandu polnud eestikeelne tehniline sõnavara! Kas see arusaamine peab teistele olema eeldatav?
        viimati muutis kasutaja rainadov; 09 m 2013, 17:50. Põhjus: täht

        Comment


          #5
          Vs: Elemendi valik vol 2

          Esmalt postitatud Doperide poolt Vaata postitust
          Ma arvan, et kõik said aru, et pidasin silmas valjuhääldit.
          Ei, mitte selles pole asi. Kes need "kõik" on, kes peaksid aru saada TAHTMA?

          Esmalt postitatud Doperide poolt Vaata postitust
          ... bassivaljuhäälditele aka subwooferi ...
          Subwoofer on bassiKÕLAR.

          Esmalt postitatud Doperide poolt Vaata postitust
          Minu arvates on tegu suhteliselt levinud kõnepruugiga.
          Aga bemmil uued kummid on?

          Comment


            #6
            Vs: Elemendi valik vol 2

            Esmalt postitatud Jeekim poolt Vaata postitust


            Subwoofer on bassiKÕLAR.
            Mis siis midwoofer on?

            Comment


              #7
              Vs: Elemendi valik vol 2

              Esmalt postitatud Doperide poolt Vaata postitust
              Ma arvan, et kõik said aru, et pidasin silmas valjuhääldit. Ka lingid olid antud bassivaljuhäälditele aka subwooferi elementidele. Minu arvates on tegu suhteliselt levinud kõnepruugiga.
              Kummagi poole arvamused pole valed, aga üldiselt on kujunenud nii, et teaduses (mida ka elektrotehnika ja elektroonika siiski ka on) kasutatakse korrektseid termineid, mis olukorda kõige täpsemalt ja üheseltmõistetavalt kirjeldavad. Ajapikku mõisted muutuvad koos keele arenguga, käibivad nii uus kui vana nimetus koos. Olukorras, kus vana nimetus on laiema haardega või isegi eksitav, on mõistlikum kasutada korrektse(ma)t nimetust või tähistust, eriti pedagoogilise iseloomuga väljendustes.

              Lingitud veebilehel on mõistete kasutamisega täielikult mööda pandud, nimetades kogumi nimega kõnealuse kogumi üht osa (tähtsat osa, aga ikkagi vaid osa).

              Keeleminutid peetud, edasi võiks teema jätkuda teemaalgataja küsimusele lahenduse leidmisega
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                #8
                Vs: Elemendi valik vol 2

                Ma ei leia, et vigade parandamises midagi valesti oleks, kui keegi mõneti vale terminoloogiat kasutab, järgmine kord olen targem. Samas küsimusele, missugune nendest kolmest valjukast valida, pole keegi vastanud. Milleks postitada vastuseid nagu
                Ei, mitte selles pole asi. Kes need "kõik" on, kes peaksid aru saada TAHTMA?
                ja
                Aga bemmil uued kummid on?
                jääb mulle mõistatuseks.

                Asja juurde ka, sattusin Eile Tallinnasse ning käisin Noor Tehnikus, seal soovitati nendest kindlalt GAS-i, mille 12" versiooni polnud kahjuks ei Järve Keskuses ega Ülemistes.
                Tellin siis netipoest, teema võib lukku panna.

                Comment


                  #9
                  Vs: Elemendi valik vol 2

                  Nendest kolmest valiks GAS-i muidugi.

                  Comment

                  Working...
                  X