Teade

Collapse
No announcement yet.

McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

    Tere!

    alustan McCauley B1840 madalsageduskõlati projektiga.

    Lõpptulemusena peaks elutoas olema üks tore 18" filmielamusi pakkuv aktiivne kõlarikene.

    Küsin kohe alustuseks, kui piisav on 25mm MDF, mis on kaetud klaasriidega? Klaasriie peaks lisama jäikust. kas ma pean teda sisemiselt toestama või saab ka ilma hakkama?

    Riho

    #2
    Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

    Kindlalt pead toestama, ikkagi 18" ju. Ja VH kinnitus ka kindlasti poltidega, mitte kruvidega...



    Pärit teemast - http://www.diyaudio.com/forums/subwo...ley-b1840.html mille edasine saatus on teadmata.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #3
      Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

      laisk nagu ma olen, siis selle esimese faili järgi on mul võetud stardiplatform mõõtude osas. natuke modisin 25mm MDF-ile ümber. ja se teise lehe kommiks võin öelda, et see projekt jäi tegijal katki, igatahes see valjkas on mul sisekujunduselemendina laual.

      Selle tugevnduse panen siis kuidas? Kas pulgana või eraldi raamina mis annaks keskele risti. Ja kas risti valjukaga või samasse tasapinda koonusega? Kuidas oleks kõige väiksemad moonutused.

      Comment


        #4
        Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

        Ma teeksin ta pigem ühest tükist plaadina, millest lõikaks valjuhääldile vajaliku osa välja, lisaks ilmselt paar ava. Seintest vabade servade ääred freesiks kumeraks - nii et kogu detail oleks nagu seep. B&W Matrix süsteem oleks eeskujuks. Erinevalt ristist suurendaks säärane plaatsüsteem ka korpuse üldist jäikust rohkem.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

          uurisin sedaB&W Matrix süsteemi, täitsa toredasti on tehtud neida, kuid paljud ütlesid, et 25mm MDF topelt esipaneeliga ja mõned ristlatid on piisav. Kui ruumi oleks liiga palju siis võiks ju mõelda aga kuna kõlar juba niigi pesumasina mõõtu tuleb siis ei hakka katsetama.

          Comment


            #6
            Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

            McCauley B1840:

            Naljakas, et mida kauem ta kapil seisab seda pisemaks muutub 12" olemasolev valjukas ja ega 18" eriti suur ei tundu enam. Isegi naine on ära harjunud!

            Võimendi 3xTDA7293 tehtud nobedate hiinlaste poolt, testida pole veel jõudnud, ehk ikka töötab. Võimsust lubatakse 255W, arvestades, et trafo on tulemas umbes 230W siis üle 100w ei ole võtta kusagilt. Usun,et pole ka vajadust.

            Comment


              #7
              Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

              Esmalt postitatud Riho poolt Vaata postitust
              kuid paljud ütlesid, et 25mm MDF topelt esipaneeliga ja mõned ristlatid on piisav.
              Ma ei mõelnudki et teedki terve Matrixi süsteemi, vaid ühe plaadi mille kujundad nagu Matrixi puhul. Tekib piisavalt liimpinda, saad seestpoolt korrektselt paigaldada...
              Need ristlatid ausalt öeldes jätavad amatöörliku mulje, 8-10" võibolla veel kasutaks, kui materjalist kahju on. Nagu ise ütled - tegu pesumasina mõõtu kastiga - seega on võimalus et ristlati ja serva vaheline pind hakkab võnkuma iseseisva "membraanina", kuna tavaliselt ristlatt pannakse keskele siis saad nagu mitu membraanikest...
              Kuula stetoskoobiga kui valmis on ...
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

                Selle võimendi kivid peavad radiaatorist isoleeritud olema, muidu teeb pauku.
                25mm mdf peaks olema piisav, võibolla et isegi ristlatte/toestust väga ei vaja.

                Comment


                  #9
                  Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

                  Kuule imelik poiss sul teevad kõik asjad pauku. Küll mees teab mis mees teeb, jälgime huviga mis sellest asjast tuleb ja jätame ebakompetentsed kommentaarid kirjutamata.

                  Comment


                    #10
                    Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

                    Tere, kas ikka teeb pauku. Kivil on ,,kestaga" ühendatud ju toite - ots http://www.wvshare.com/datasheet_html/TDA7294-PDF.html Radikas peab olema korpusest isoleeritud, kuna tavaliselt on korpus maandusega ühenduses. (Võin muidugi eksida)
                    As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                    Comment


                      #11
                      Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

                      skeemil on korpus miinus potensiaali all. Kivi eraldamine on alati lihtsam kui radika eraldamine, tuleb ta mul kõlari taha ja seal võib teda silitamas käia kes iganes. Pinge on päris kõrge 30-0-30 -- teeb haiget.

                      eelvõimendi/ filter skeem on n'ha alumisel pildidl. Pole jõudnud veel söövitada aga teen seda õige varsti.
                      Allikas: http://sound.westhost.com/project48a.htm , kes ei ole seda lehte ennem näinud siis soovitan vaadata. Eelkõige tasub lugeda artikleid.
                      PS! kui oled ostnud 100 eurose toitekaabli ja oled ühe taktiliste lampvõimude sõber siis arvestage, et Rod Elliott ei ole teie sõber.

                      Click image for larger version

Name:	skeem.jpg
Views:	1
Size:	88,4 KB
ID:	866977

                      Comment


                        #12
                        Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

                        Väikest kinnist kasti oled tegemas siis ühesõnaga? (kuna kasutad seda EAS controllerit nagu ma aru saan). Sellisel juhul muidugi on sul vaja vähemalt 500w reaalset võimsust pakkuvat võimendit ma usuks...

                        Iseenesest väga huvitav projekt, ma ise üritan kohekohe midagi sarnast valmis teha 15" elemendiga. Element juba olemas jas kastis tegelikult. Võim olemas, vaja sedasama kontrollerit. Kas oled tegemas sellele trükiplaati, äkki saab kuidagi 2 tükki teha? Kompensatsiooni eest muidugi

                        Comment


                          #13
                          Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

                          tegelikult tuleb kast umbes 160l. omas tarkuses lootsin, et ehk see filter sobiks. Mõttekõik oli umbes selline, et minu kast saab olema häälestusega 45hz, antd skeem aga tõstab 33hz juures +16dB kuid seal mul just kadu kõige suurem ongi, umbes -15dB. seega võiks saada kogu kasti mängima päris madalale. 122hz juures peaks antud eelvõim hakkama signaali summutama. Suppaka enda karakteristikult võib lugeda, et seal ongi kerge ülevise seega pikeneb lineaarne ala. Mis saab kõrgemal kui122hz eriti ei morjenda. Kodukinovõim ei tohiks sinna nii ehk naa midagi kõrgemat lasta.
                          Eelvõim tuleb eraldi plaadile seega saan ta vajadusel välja vahetada. Algul oligi mõte ehitada midagi allolevalt pildil aga takerdusin neljaste potede leidmise taha. Ja oli too ka keerukam ehitada.

                          Comment


                            #14
                            Vs: McCauley B1840 madalsageduskõlari projekt!

                            hmm, kui sa teed inverterkasti siis see võimendusskeem annab sulle siiski väga kahtlase tulemuse minumeelest, kuna on mõeldud kinnise kasti loomulikku langust kompenseerima. tegelikult ta ei ole lihtsalt filter, vaid pigem nagu preset EQ, millel filter lisaks.
                            võiksid avaldada ka oma kõlari graafiku pildina.

                            arvesta ka, et see +16db@33hz tahab jõhkrat lisavõimsust. minumeelest selle 100w võimuga võib seal täiesti vabalt hätta jääda kui natuke valjemini kuulamise tahtmine tuleb. (ja ma ei mõtle üldse mingit ulmelist lammutamist)
                            mina aga soovitasksin sul justnimelt proovida samuti kinnist kasti ja seda ellioti skeemi ja põhimõtet täpselt nii nagu ta seal seletanud on. 18" element on selleks väga hea eeldus ning sellise kõlari sound inverterkastist ikka vägaväga palju parem kui asi õigesti valmis teha.

                            Comment


                              #15
                              pole suurt vahepeal teinud aga küsin, et kas on erilist vahet kui lähedale elemendi kasti seinale paigutan? Inverteri puhul tea, et on kuldreeglid aga elemendi kohta ei ole leidnud soovitust.

                              ikka veel teoreetiline kast

                              aga midagi sellist ta välja hakkab nägema.
                              Click image for larger version

Name:	kast.jpg
Views:	1
Size:	120,7 KB
ID:	866987
                              viimati muutis kasutaja Scott; 09 m 2012, 04:03. Põhjus: 2 kokku

                              Comment

                              Working...
                              X