Teade

Collapse
No announcement yet.

Missugune element tuppa valida? 12"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Missugune element tuppa valida? 12"

    Tere,
    Olen piisavalt palju kuulnud, et auto elemendid tuppa kasutamiseks ei sobi , sest lihtsalt ei ühildu võimuga või muuga.
    Kuid siiski, küsin kas parem on tuppa kasutamiseks ja korraliku mürtsu tegemiseks(korraldan vahel ka pidusid!):

    1) Visaton W300 http://www.noortehnik.ee/grupid/acti...oduct_id/3556/
    Takistus: 8 Ω
    Muusika võimsustaluvus: 180 W
    Kaal: 2,8 kg
    Nimivõimsus: 120 W
    Keskmine helirõhk: 91 dB
    Edastamise ulatus: fu ... 2500 Hz

    2) PioneerTS-W309D4 http://www.noortehnik.ee/grupid/acti...roduct_id/637/
    Suurus: 300mm(12")
    Sisendvõimsus(RMS/MAX): 400/1400W
    Takistus: 4+4 Oom
    Sagedusala: 20-220 Hz
    Tundlikus: 94dB

    Võim: Sony TA-F117R
    8-16 oomi
    2x60w
    2 kõlari väljundit

    PS
    Kast on mul ported/vented 70liitrit.

    Olen 15 aastane, see ütleb nii mõndagi Palju bassi ja mürtsu vaja
    Tänan!
    viimati muutis kasutaja alcatraz; 23 03 2012, 20:08.

    #2
    Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

    Sul on normaalne stereovõimendi ja tahad lihtsalt bassika järgi ühendada? Mis siis kõrgemat heli tegema hakkab kui ainult bassikas järgi?
    Mina soovitaks sul selle võimule 8 oomised Radiotehnika S-90 kõlarid muretseda. Saad tümmi küllaga ja usun, et jääd rahule. Ükskord sain kuulda, kuidas S-90 woofer tümmis, päris korralikult isegi tegi oma tööd.
    Endal Logitech z-2300, helikate võimu pole, ainult bassivõim sees. Müristab nii kuis kurat

    Comment


      #3
      Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

      Tere,andmete järgi on Pioneer parem,parem tundlikus,oleneb ka sellest kas on vaja teda bassi tegemiseks või kõigi sagetuste esitamiseks(siis sobiks jälle visaton)
      Kõige suurem jama tuleb kindlasti sellega,et saada kast häälestatud kõlari järgi,võibolla veab ja teeb kohe head häält.
      Kunagi sain isegi alustatud kasti ostmisest,siis tuli valjuhääldi,siis võim ja kokku andsid nad sihukse tulemuse et tasku-raadio tegi ka paremat bassi.
      Sai selle kasti inventerit muudetud väga palju ja lõpuks panin selle üldse kinni topitud.Võim on auto oma 150W RMS kanali kohta,kasutan toiteks laua arvuti toiteplokki,tulemus on see et
      kõik mis seintega ühenduses(pildid,maalid,termomeeter,seina ääres olevad kapid,aknad)kõik klirisevad ja kolisevad kui volüüm põhja keerata(väljaspool maja olen krohv nagiseb ka).
      (Muide olen ise ka 15)

      Comment


        #4
        Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

        Heli pärast ärge muretsege, seda on mul küll ja küll kui vaja
        Visaton kindlasti ühildub pareminu mu võimuga ja on ka tuppa mõeldud, pioneer on auto oma... Ei oskagi nüüd otsustada..

        Comment


          #5
          Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

          See pioneer tundub sinu jaoks nagu parem
          Rohkem värinaid tundlikus ka suurem saad selle ka 4+4 oomiga 8 oomiseks teha.
          Peab kuskil simuleerima ja vaatama kumb parem tundub.
          Suht sarnast autobassikat olen kuulnud ~15m2 toas.See tekitas 20W võimu taga ikka väga korraliku mütsu ja värinaid.Muidu ei poolda neid pumpasid aga kui kvaliteet pole esikohal siis, sellist kogemust pole ma veel toa kasutuseks mõeldud woofritega kogend.

          Comment


            #6
            Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

            Pigem investeeri mingisse etemasse võimendisse rohkem raha ja osta kasutatult mingi 12" auto pump, neid ikka liigub seal ~35€ kandis. Aga kui võimu ei taha vahetada, siis ma pooldaks kahe käega S90 kõlareid täiskomplektsuses, kui mütsutada kusagil vaja. Õige paigutuse korral teevad ikka päris karmi mütsu.

            Comment


              #7
              Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

              Mnja, mul oli kaks s-90f-i, need tegid korralikku mürtsu jh, aga panin bassikad ühte kasti, tulemus sama hea nagu enne.
              See selleks.
              Tekkis küsimus kas antud valjukas
              Visaton W300 suunab endale ise madalsagedusi, või peab juurde ostma veel mähised/filtrid(või muud), mis suunaksid talle madalsagedusi?
              Ühesõnaga kas teda saab otse kasti panna ja võimuga ühendada ja bassikas valmis? Või kuidas?
              VisatonW300:
              http://www.noortehnik.ee/grupid/acti...oduct_id/3556/
              Takistus: 8 Ω
              Muusika võimsustaluvus: 180 W
              Kaal: 2,8 kg
              Nimivõimsus: 120 W
              Keskmine helirõhk: 91 dB
              Edastamise ulatus: fu ... 2500 Hz
              Tänan!

              Comment


                #8
                Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

                Filtrit vaja ikka. On ju kirjas, et kuni 2500Hz. Subwooferi jaoks üle 80hz on juba liiast. Noortehnikus/oomipoes on saadaval muudetava lõikesagedusega filtreid, 80/125/250Hz,. Käib 12V pealt, st et mingit adaptrit ka vaja. Endal on mingi 5V adapteri järgi, saab hakkama küll, kui eesmärgiks on palju bassi ja mürtsu.
                Ma ei soovitaks teile woofrit ega subwoofrit, nendega on endal ainult kurvad kogemused. Kui vähegi finantsi on, siis soetage endale supakas. Mul mängib supakas juba 3 aastat, seevastu lasin subwoofri nädalaga läbi ja woofer pidas 1 kuu.

                Comment


                  #9
                  Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

                  Okei, aga filtrite koha pealt olen ma täielik võhik
                  Kas antud woofrile sobib http://www.noortehnik.ee/grupid/acti...oduct_id/1392/
                  Või oskate öelda konkreetse filtri ja muud asjad, mis pean ostma?
                  Tänan, kes aitavad!
                  viimati muutis kasutaja alcatraz; 24 03 2012, 16:32.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

                    selle 2x60w võimendi taga ei tee see pioneer küll mitte midagi. Olen küll veidi võimsamat kuid kvaliteetsemat 4+4. mähisega bassikat 100w võimuga käianud ja see jäi 2x45w võimuga s90ne paarile tugevalt alla.
                    Auto bassikas on mõeldud ikka headroomiga võimendi taha pumpama nii kuidas xmax lubab mitte kolmandiku võimsuse peale tiksuma. Nad on lihtsalt nii laisad ja rasked et su 60w kaob sinna kuhugi ära.

                    Kui sa suuremat võimu ei raatsi osta siis katsu neid visatone vähemalt 2 tk hankida.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

                      Filter: http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/1175/
                      Filtri toide: http://www.noortehnik.ee/grupid/action/show_product/product_id/1285/
                      Peaks sobima küll, endal sama filter. Siiski, Järve keskuse noortehnikust müüdi mulle selle filtri asemel HI-LOW converter, välimus on neil suhteliselt sama, sellepärast uskusin ta juttu ja ostsingi lolli peaga ära. Müüja seletas täpselt, kuidas see kõrgemad helid ära lõikab. Algul määris mulle mingeid auto crossovereid pähe. Suht ebapädev tüüp oli. Oleks pidanud kohe Oomipoodi sammud seadma, seal sain pikema jututa õige asja. Aga veebipoest tellides ei tohiks probleemi olla.
                      Ma ei soovitaks teile woofrit ega subwoofrit, nendega on endal ainult kurvad kogemused. Kui vähegi finantsi on, siis soetage endale supakas. Mul mängib supakas juba 3 aastat, seevastu lasin subwoofri nädalaga läbi ja woofer pidas 1 kuu.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Missugune element tuppa valida? 12"

                        Aitäh kõigile, kes aitasid, sain endale elemendi, võimu ja filtri&crossoveri. Ehk kõik vajaliku
                        B-)

                        Comment

                        Working...
                        X