Teade

Collapse
No announcement yet.

Autosse mõeldud bassikõlar tuppa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Autosse mõeldud bassikõlar tuppa

    Tere
    Plaan on osta korralik bassikõlar tuppa.
    Vaatan noortehnikus AUTOAUDIO kategoorias olevaid madalsageduse valjukaid ja kõlareid. Need on palju võimsamad ja odavamad, kui KODUAUDIO kategoorias.
    KÜSIMUS siis, et kas autosse mõeldud subwooferid töötavad toas samamoodi? Ilma akuta ja ilma auto võimuta. ?
    Aitäh

    #2
    Vs: Autosse mõeldud bassikõlar tuppa

    Ja vaata tundlikust see on ka kordades madalam kui toa omadel, tänu sellele pead ikkagi kütma rohkem võimu sinna ,et saada sama helirõhk kui toa valjukaga.
    Paned toa võimu järgi siis saab-

    Comment


      #3
      Vs: Autosse mõeldud bassikõlar tuppa

      Esmalt postitatud henri503 poolt Vaata postitust
      Ja vaata tundlikust see on ka kordades madalam kui toa omadel, tänu sellele pead ikkagi kütma rohkem võimu sinna ,et saada sama helirõhk kui toa valjukaga.
      Paned toa võimu järgi siis saab-
      Mnja, kuskilt kuulsin ise ka et peab toa omast jõhkralt võimsama ostma..
      Autosse mõeldud pidi 1.5-3x lahjem olema kui toa oma
      Ehk umbes AUTOSSE MÕELDUD 1000W ja TUPPA MÕELDUD 500W on sama võimsad.

      Comment


        #4
        Vs: Autosse mõeldud bassikõlar tuppa

        Esmalt postitatud alcatraz poolt Vaata postitust
        Mnja, kuskilt kuulsin ise ka et peab toa omast jõhkralt võimsama ostma..
        Autosse mõeldud pidi 1.5-3x lahjem olema kui toa oma
        Ehk umbes AUTOSSE MÕELDUD 1000W ja TUPPA MÕELDUD 500W on sama võimsad.
        Mina olen õppinud, et võimsus on üks vatt, kui 1 sekundis tehakse üks džaul tööd.
        Kas ''autovatid'' teevad siis ühe vatise võimsuse korral ühes sekundis ''umbes'' pool džauli tööd? Ehk uurid nende meeste käest, kellelt selliseid jutte kuulsid?

        Mina arvan aga, et sellised infoedastajad on kui usukuulutajad. Ajavad suust välja asju, mida ise ka ei usu.

        Comment


          #5
          Vs: Autosse mõeldud bassikõlar tuppa

          See tundlikkus ei ole mingi reegel! Vaadates visatoni bassikõlareid siis sealt TIW seeriast on väikseimal isendil 84db ja suurimal 90db, vaadates DLS autobassikaid siis need on enamuses üle 90db ja tugevalt! Endal autos 95db tundlikkusega autobassikas... Auto bassikaid on sageli keerulisem toas mängima saada sest odavas otsas on sageli andmed 'valetatud' ja auto/tuba on väga erinevad kuulamisruumid!

          Comment


            #6
            Vs: Autosse mõeldud bassikõlar tuppa

            Pead proovima....ja kindlasti sisse mängitud valjukatega....olen umbes kümmet auto bassikat toas kasutanud ja miski 2 mähisega PRO valjukas millel 600w rms ja auto järgi tehtud kast oli toas koguni nii kehva heliga, et seda ei saanud isegi King Audioga võrrelda kuid autos tegi sellist mürtsu et aitas.

            Parima tulemuse auto valjukatega saavutasin vanade 2x15" rockford fosgate woofritega mis on vaid 200w kumbki kuid toitsin neid üle 400w võimeniga (kanali kohta)

            Nii, et kui sa just pead auto valjukaid kasutama siis miski suurem (12-15") ja võiks olla lahjem kui su võimendi, mida lahjem, seda kergem liikuv osa ja seda tundlikum ta võiks olla.

            Kuid mina kui kunagine auto basikate fänn pean tunnistama, et selle alla raha matmine on väga väga vale tegevus. tellisin omale 2x18 papid ja no sa ei kujuta ette kui palju nad need rockfordid üle mängivad. Usun, et isegi 1 x15" the boxi woofer mängib need 2 rockfordi tuntavalt üle.

            Telli thomanist miski tuppa mõeldud asi (pillipood.ee vist müüs) ja naudi.....

            Comment

            Working...
            X