Teade

Collapse
No announcement yet.

Kas bassi valjuka membraani võib värvida?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas bassi valjuka membraani võib värvida?

    Tervist.
    Tekkis selline huvitav mõte, et tahaks värvida kahte valjuka membraani, väljast poolt ikka ( S-90F bassi valjukate)
    Kodus on kompressor olemas, saaks ilusti õhukese kihiga ja ühtlaselt värvida.
    Võhik nagu ma olen, küsin iga asja igaks juhuks üle.
    Kas nii tohib teha?
    Kas see muudaks mis tahes moel bassi sagedusi/heli rõhku või muud?

    Vabandan, kui selline postitus juba olemas on.
    Tänan ette ära!

    #2
    Vs: Kas bassi valjuka membraani võib värvida?

    Oleneb millise kõrvaga mees oled ja millist värvi kasutad (Ja värvimis meetod). Kunagi ammu sai ühel tehtud mingisuguse spray värviga (punane) ja tolmukuppel küünelakiga. Lõpptulemus polnud just eriti ilus. Peab palju värvi kasutama mis omakorda teeb materjali pehmeks ja nõrgaks.
    Estonian SPL & Sound
    @gargru

    Comment


      #3
      Vs: Kas bassi valjuka membraani võib värvida?

      Esmalt postitatud Garol poolt Vaata postitust
      Oleneb millise kõrvaga mees oled ja millist värvi kasutad (Ja värvimis meetod). Kunagi ammu sai ühel tehtud mingisuguse spray värviga (punane) ja tolmukuppel küünelakiga. Lõpptulemus polnud just eriti ilus. Peab palju värvi kasutama mis omakorda teeb materjali pehmeks ja nõrgaks.
      Mnja, ega mul ei olegi nüüd 100% kohustuslik neid värvida, aga kui oleks ebaõnnestumise protsent madal, siis miks mitte?
      Ehk oskate õpetada ja soovitada, milliseid värve kasutada(milliste omadustega värvid kõige paremini sobiksid) ja muud ohud-riskid.

      Comment


        #4
        Vs: Kas bassi valjuka membraani võib värvida?

        Mina värvisin S-30 laadsete kõlarite membraane tavalise musta markeriga. Tulemus oli küll kena ja helipilti mitte mingit moodi see ei saanud mõjutada.

        Comment


          #5
          Vs: Kas bassi valjuka membraani võib värvida?

          Et tulemus heli ei mõjutaks, peab värvikiht olema võimalikult kerge ja kuivama väga kiiresti, et membraan ei jõuaks läbi liguneda. Soov, et ta ka hästi kataks, kui musta peale muud tooni kanda, on muidugi nende nõuetega vastuolus. Äkki mingi piirituspeits näiteks...

          Comment


            #6
            Vs: Kas bassi valjuka membraani võib värvida?

            Värv mis vähegi katab, teeb koonuse raskemaks ja jäigemaks, heli muutub, aga kas kuuldavalt, see on küsitav. Värvi võiks eelnevalt testida ajalehepaberi peal, see ei tohiks all väga kortsu tõmmata. Peitsiga musta asja eriti heledamaks ei saa, küll aga saad huvitava metallikläike.
            Valge peits ehk katab kuigipalju et siis sinna otsa midagi värvilisemat panna.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Vs: Kas bassi valjuka membraani võib värvida?

              Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
              Mina värvisin S-30 laadsete kõlarite membraane tavalise musta markeriga. Tulemus oli küll kena ja helipilti mitte mingit moodi see ei saanud mõjutada.
              Sama siin, laia musta markeriga, ainult valjuhääldiks oli 26[cm] läbimõõduga isendid.
              viimati muutis kasutaja Scott; 11 03 2012, 03:37. Põhjus: ]

              Comment

              Working...
              X