Teade

Collapse
No announcement yet.

Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

    Plaan ehitada pealkirjas nimetatud elemendile 70l kast. Kahe BR 15.34 inverteriga saaks häälestussageduseks 36Hz, mille poole ma just püüdleks. Nii väidetakse vähemalt Visatoni kodulehel. Minu küsimus aga oleks, et milline alternatiiv nende inverterite asemele sobiks? Lõppviimistlus peaks jääma võimalikult korralik, aga mulle tunduvad need Visatoni plasttorud pisut odava välimusega, vähemalt piltidel. Minu idee järgi võiks need asendada lihtsalt samade mõõtmetega torudega, kuid need Visatoni enda toodetud on sellise aheneva kujuga. Kas see määrab midagi?
    Ma ei soovitaks teile woofrit ega subwoofrit, nendega on endal ainult kurvad kogemused. Kui vähegi finantsi on, siis soetage endale supakas. Mul mängib supakas juba 3 aastat, seevastu lasin subwoofri nädalaga läbi ja woofer pidas 1 kuu.

    #2
    Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

    Seda konkreetset toru pole käes hoidnud, aga mullegi on varem piltide peal Visatoni tooted nagu odavama tundunud, kuid päriselt nad seda ei ole. Või no pole siiamaani olnud vähemalt.

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

      Torud ja muud lisad ongi Visatonil kõige odavamad, mis saada on võimalik, kuna see on sisse ostetud kaup Visatoni jaoks, mitte oma toodang.

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

        Kas see on BBB6 iseärasus, et sama kastimahu ja inverterimõõtmetega annab ta kõrgema häälestuse, kui kodulehel toodud?
        W300s link: http://www.visaton.de/en/chassis_zub...n/w300s_4.html
        Ma ei soovitaks teile woofrit ega subwoofrit, nendega on endal ainult kurvad kogemused. Kui vähegi finantsi on, siis soetage endale supakas. Mul mängib supakas juba 3 aastat, seevastu lasin subwoofri nädalaga läbi ja woofer pidas 1 kuu.

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

          Kui sa nüüd seda venti vaatad, siis ta on koonus ja läheb aina väiksemaks diameetrilt. http://www.visaton.de/bilder/zeichnu...br15_34_tz.gif
          Paned diameetriks 62mm nagu joonisel ja ongi häälestus 36,8Hz @ 70l kast. Enda Alto II kastidel kasutasin ka Visatoni torusid, ma ei ütleks et nad nii koledad jäid, pigem olen nendega täiesti rahul. Ikkagi valmis toodang ja teda on lihtne paigaldada ehk siis lased õige diameetriga augu MDF sisse ning surud toru tugevalt sisse ja sinna ta ka jääb.
          viimati muutis kasutaja wermecher; 20 m 2011, 12:49.

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

            Kui palju mõjutab üldjuhul kastis otsapidi olev plaatvõim kasti häälestust? Mingist teisest teemast jäi nagu meelde, et isegi 5% kasti mahu muutumist ei mõjuta suurt midagi. Või oleks ikkagi targem see võimendi maht kastile juurde panna?
            Ma ei soovitaks teile woofrit ega subwoofrit, nendega on endal ainult kurvad kogemused. Kui vähegi finantsi on, siis soetage endale supakas. Mul mängib supakas juba 3 aastat, seevastu lasin subwoofri nädalaga läbi ja woofer pidas 1 kuu.

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

              Kui pedant oled, arvesta plaatvöimu mahtu ka. Aga körvaga kuuldavat vahet töenäoliselt pole - kui just kast 10-liitrine ei ole.
              Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

              Comment


                #8
                Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

                Mõjutab ta täpselt nii palju, et kasti sisemine maht väheneb ning häälestus tõuseb natukene. Kui kõike täpselt soovida, siis võiks võimendi osa välja arvutada ning selle võrra kasti suuremaks teha või siis vaatad, kuidas häälestus jääb ja kui sobib, siis on oki-doki. BassBoxi kasutades saad kõik andmed sisse toksida ja W300S on isegi databases olemas, siis arvestab ta automaatselt juba elementidest tulenevad liitrid jms maha. Tänu sellele, näed palju liitreid kasti alles jääb ja saad aimu, palju sellega ka häälestus tõuseb. Kui kast on valmis, saad veel lõpptulemust natukene vatiini/villaga mõjutada. Üldiselt pole väga vaja mõtiskleda, Visatoni kodukal on numbrid olemas ja inverterid saab poest kohe osta, tuleb vaid meisterdada 70l kast ja kõik sinna külge kruvida. Hiljem lisad seintele vatiini ja mängid selle kogusega kuni tulemus rahuldab su soove. Subwooferi kasti materjali võiksid muidugi mõistliku osta, et hiljem poleks imelikke kuminaid juures, näiteks 19mm MDF.
                viimati muutis kasutaja wermecher; 23 m 2011, 12:48.

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

                  Küsiks veel, et kas Audes 75W104-st oma 40€ rohkem maksev Visaton W300S on ka sellevõrra parem, või ajaks läbi ka Audesega, pole vaja kallimat Visatoni osta? Sooviks, et element mängiks vahemikku 30-60/64 Hz. Kipun arvama, et Audes ei tule sellega hästi toime. Või tuleb? Vaja oleks madalat bassi, mitte mingit tümakat sagedusel 60+ Hz.
                  Ma ei soovitaks teile woofrit ega subwoofrit, nendega on endal ainult kurvad kogemused. Kui vähegi finantsi on, siis soetage endale supakas. Mul mängib supakas juba 3 aastat, seevastu lasin subwoofri nädalaga läbi ja woofer pidas 1 kuu.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

                    Sinu mainitud Audes on 10'' ja Visaton on 12'', sellepärasta ka selline hinnavahe...loomulikult 12'' element mängib madalamale. Soovitan Visatoni element valida. Minul on tehtud Visatoni 8'' elemendiga Visatoni enda disainitud kast ja andmetes näitab et mängima hakkab alates 30-st Hz-st. Mõõtnud ei ole, aga kui vaja, siis teeb ikka päris head madalat mütakat. Mul isegi originaal kastis taga otsas veel plaatvõimendi ka, koos kahe trafoga, niiet kasti maht kindlasti väiksem, häälestus kõrgem. Mul tuba ka muidugi suht pisike, ca 20 ruutu, aga ka suuremates ruumides ei ole supakas hätta jäänud. Kui sul tuba suurem ja tahad kindla peale minna, siis võta Visatoni 10'' ja usun, et jääd rahule. Maksab täpselt sama palju, kui Audese 10'' ja 40EURi vähem, kui 12'' element.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

                      Kui suur tohib olla maksimaalne vent air velocity?
                      Ma ei soovitaks teile woofrit ega subwoofrit, nendega on endal ainult kurvad kogemused. Kui vähegi finantsi on, siis soetage endale supakas. Mul mängib supakas juba 3 aastat, seevastu lasin subwoofri nädalaga läbi ja woofer pidas 1 kuu.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

                        Esmalt postitatud naksitrall poolt Vaata postitust
                        Kui suur tohib olla maksimaalne vent air velocity?


                        Lühidalt, nii väike kui vähegi vöimalik (pordi pindala nii suur kui vähegi vöimalik). See kehtib bassika kohta. Klassikalise midwoofri puhul on teised kriteeriumid (pordi omaresonantsid) ja üldiselt on suur kinnine kast, aperioodiline vöi suletud T-liin (a la B&W) parimaid lahendusi keskribas.
                        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

                          Nii, et kui see küündib ligi 25 meetrini sekundis, on see liiast? Et asendaks kaks 62mm läbimõõduga ja 147mm pikkust toru ühe 110mm diameetriga ja 237mm pikkusega, saades selle 25m/sek asemele u 16m/sek, oleks parem tulemus?
                          Ma ei soovitaks teile woofrit ega subwoofrit, nendega on endal ainult kurvad kogemused. Kui vähegi finantsi on, siis soetage endale supakas. Mul mängib supakas juba 3 aastat, seevastu lasin subwoofri nädalaga läbi ja woofer pidas 1 kuu.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

                            Inverteri saab teha ka nii:



                            Timmi täpselt paika inverteri minimaalne ava pindala ja selle järgi kogu kasti häälestus. Vent air velocity tasub igal juhul võimalikult madal hoida ja avause ääred võiks samuti kumeraks lasta.
                            Kuigi jah, ise eelistaks rohkem kinnisi kaste ja püha graal oleks üldse infinite baffle.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Küsimus Visaton w300s inverteri kohta

                              On ka mingi alampiir, kust maalt ei tohiks vent air velocity madalam olla?
                              Ma ei soovitaks teile woofrit ega subwoofrit, nendega on endal ainult kurvad kogemused. Kui vähegi finantsi on, siis soetage endale supakas. Mul mängib supakas juba 3 aastat, seevastu lasin subwoofri nädalaga läbi ja woofer pidas 1 kuu.

                              Comment

                              Working...
                              X