Teade

Collapse
No announcement yet.

Woofri ja vendi asetsus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    alla 16 m/s ??? hmm ma mitmeid variante proovind ja ma alla 35 m/s ei saa seda... preagu on max 48 m/s   (25 hz korral)

    Comment


      #32
      Üldiselt pakun välja variandi et pole mõtet nüüd viimast kah sellest pordist välja ajada. Kui ta töötab sul ja hääl on normaalne, ilma ebameeldivate lisahelideta, siis peaks ju kõik korras olema.
      Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
      indrek@sac.ee, +3725174765

      Comment


        #33
        Nojah Ülts sul jutt on põhimõtteliselt õige aga mina toetun omadele kogemustele. Kunagi tegin subbaka millel olid pordid taga - õigete kohtade peal. Ja ei olnud seda loodetud tulemust. Võtsin siis asja kätte ja tegin ette pordid - tulemus oli hoopis teine. Ma ei väida et nüüd taha oleks üdini mõtetu teha, kuid seda tuleb teha vaid väga korraliku läbimõtlemise teel. Niisama katsetama pole mõtet hakata. Seetõttu ongi samasse plaati kus woofer isegi või ntx suunaga põranda poole mõtekam - ta hakkab kindlalt tööle. Ja peaelgi arvan et mida lähemaleinveter woofrile on, seda paremini need 2 faasis omadega on. Muidugi peab jääma vähemalt 10 cm vahe nende vahele, aga seda tuleks võtta minimumina.
        Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
        indrek@sac.ee, +3725174765

        Comment


          #34
          Ma pole kahelnudki et sul ees pordiga parem tulemus tuli. Ma võin ka öelda et mul on taga asetseval(põrandale lähedal) pordiga häid tulemusi tulnud. Iga ruum on iseärane, ma ainult proovin kuidagi seletada pordi asetust
          Ja ma tahaks lisada, et kui mina teeks nüüd supaka, siis ma paneks ka pordi etteotsa(kuna sub hakkab nurgas olema). Kuid minu pikk möla käis 2,3 ribaliste kõlarite kohta.

          (tegelikult ma teeks hoopis kinnise subi, aga tõesti pole sobivat elementi leidnud, Stryke SB-10 ja SB-12 sobiks aga katsu Eestist seda leida)

          Comment


            #35
            Ära võta neid reegleid kah liiga tõsiselt, aga 48m/s tundub nati liiga palju. Vaata kas bb6-es saab simuleerida pordi mittelineaarsust? Kui port hakkab lämbuma siis ta väljund väheneb ning jääd bassist ilma. Kast hakkab käituma nagu kinnine kast.

            [edit]Arvutasin just ühe 12", Xmax 32mm p-p, 42m/s korral pordi väljund vähenes 8dB võrra, 16m/s korral 5dB võrra. Kui arvad et 3 dB on tühine ja mingeid imelikke "hingamisi" pordis ei tule siis on kõik korras.[/edit]

            Comment


              #36
              Ja peaelgi arvan et mida lähemaleinveter woofrile on, seda paremini need 2 faasis omadega on
              Õige. Kuid kui palju võiks olla piisavalt lähedal? Kas alla 10 kraadi? Alla 2e kraadi? Keegi tugev matas võiks välja arvutada palju võib lubada et pordi effektiivsus ei väheneks a)1dB võrra B)0,2 dB võrra.
              25Hz lainepikkus peaks olema 14,2m(?)

              Kõik läheb kuidagi anaalseks

              Comment


                #37
                Aga Ülts vaata ma ei väsi kordamast et vaadake uusi Polk Audio tooteid - seal on ka igavesti ägedatel 3ribalistel inverter suunaga põranda poole.
                Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                indrek@sac.ee, +3725174765

                Comment


                  #38
                  Tervitused

                  Tekkis selline küsimus, et kuhu oleks kõige õigem paiguta woofer ja ventilatsiooni augud. Ma mõtlen seda, et kuidas nad peavad kasti suhtes üks teisest asetsema. BassBoks 6 Pro annab kül kasti mõõtmed aga kuhu täpselt need augud tuleb lõigata seda nagu ei anna. Käib see silma järgi (ei tahaks uskuda)või on ikka mingid reeglid.
                  /pane silma järgi aga mitte eriti kaugele kõllist

                  Comment

                  Working...
                  X