Teade

Collapse
No announcement yet.

KingAudio

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    KingAudio

    kas selline bassikas on hea? ja mis need tähendavad (fs),(Qts),(vas)?


    *(254 mm), asennussyvyys 105mm.
    *Musiikkiteho: 100W, impedanssi 4O, herkkyys 90 dB/M.W., *taajuusalue 20-5000Hz. Resonanssitaajuus: (fs) 45Hz. *Hyvyysluku: (Qts) 0,69. Ekvivalenttitilavuus: (vas) 28,5 L. *Suositeltava kotelotilavuus: 45-55 L.

    #2
    Jah, see paistab olema päris tore supaka valjukas. Kas see *impedanssi* ei tähenda mitte takistust ja kui see tähendab takistust aga kui see on 40 siis on ta nagu suure võitu. Või äkitse oli 4 ja 0 vahel koma. See oleks täitsa mõeldav. Ütleks et see on täiesti pandav valjukas madalate sageduste taasesitamiseks.

    Comment


      #3
      ma arvan ise ka et seal 4 ja 0 vahel on koma, sest sellele kõllile ei ole isegi hea 8om sisse kütta...

      Comment


        #4
        mis vahe on radiotehnika s-90 ja estonia 100w kõllil?

        Comment


          #5
          Esiteks võib öelda kohe, et s90 on kindlalt parem kõll. Ma ei ole kindel aga kas estonia kõllis olid bassikateks kärjed? kui olid siis ei ole ka neil äda miskit. aga s90 lärmab paremini))

          Comment


            #6
            ma sain teada sellist asja et tavaliselt vene asjad on kõik sama sisuga. mul oli endal üks radiotehnika meloodija raadio ja nüüd sain ühe teise raadio juurde(muu firma oma) ja vaatasin sisse ning sisu täiega sama, aint skeemid asuvad teiste kohtade peal.
            siis peaks see radiotehnika s90 ja estonia 100w kõll ka sama olema. kui aint vahet pole filtris.

            Comment


              #7
              kas ikka keegi ei oska öelda mis need tähendavad (fs),(Qts),(vas)?

              Comment


                #8
                FS- resonants sagedus
                qts ja vas- liiga palju infot korraga- tee netist otsing Thiele/Small parameetrite kohta.

                Aga sinu elemendist nii palju et ära seda kindlasti osta!!!

                Esiteks on resonants sagedus liiga kõrge et mängida 20-x hz Juba andmetega valetavad, ära kunagi osta midagi kus on kahtlased andmed peal, heal juhul mängib see element alates 60hz ja seda ka mitte eriti hästi. samas küllalt kõrge Q viitab sellele et pole sealt väga midagi tulemas. Jne.

                JAL: miks sa arvad et hea on?

                edu melomaanidele,
                MI

                Comment


                  #9
                  mul on endal üks see king audio kõll pandud lairiba kõllikasti ja  seal on bass küllalt halb...aga subbarikastis pole bassi kohta midagi halba öelda...

                  ma proovisin bassi testi progrega ära ja bass on norm(kõrvale kuulda) kuni mingi 50hz...peale selle on seda juba haledamalt kuulda... kõike valjumalt tuli bassi 70hz'i juures...
                  palju see kingaudio kõll voltevastu peab?(mulle kunagi räägiti, et 100w kõll peab vastu maksimaalselt 50v)

                  Comment


                    #10
                    no ma ei tea,see kingaudio kvaliteet pole ikka päris see et hohoo!!!! aga kui ilusti heade arvutustega täpne kast teha, siis saab igast subbakast asja, arvan ma. pordi pikkusega annab ju mängida nii, et resonantsisagedus jääb 40Hz juurde või mis....

                    a kui teemast kõrvale kalduda, siis üpris laheda hinnaga subbakad on siin, kilovatised, 4-oomiste topeltmähistega
                    http://www.ultimate-sounds.com/extremespecials

                    ....... ja midagi ka silmale
                    KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                    t-linespeakers.org

                    Comment


                      #11
                      10cm'ise toruga tambib küll hästi...kle,räägi mida need ehitised seal subbari sees täpsemalt teevad?(ólen kuulnud, et toovad mürtsu esile..on õige jutt ve?)
                      kas see on norm et peale musa kuulamist(kõvasti) on bassikas soe...(kuulsin kuskilt, et bassika sees tekib hull kuumus)

                      Comment


                        #12
                        mida sa mõtled?
                        kui jutt käib torudest, siis niipalju võin öelda, et torudes on see õhumass, mis jääb toru ruumalasse ja see tekitabki seda lisamatsu. mida ruhem õhku liigub, st. mida suurem on mass, seda madalam on resonantsisagedus. teise subbakakasti, mis tegin, olid tavalised kanalisatsioonitorudest torud ja siis katsetasin torude pikkustega, koraaks ka ilma toruta ja järeldus oli selline, et mida pikem toru, seda madalamale resonantsi sagedus läheb.

                        aga milline kast on? 'bandpass' või 'ported' ?

                        mul endal bandpass kastid kõik olnud, korra tegin triki ja tegin banpass kasti pooleks, autosse ei mahtund ära ja see oli kõige halvem trikk, mis olnud on...... :'(

                        ja esimeses kastis oli mul pragude täitmiseks üldse plastiliin ja torudeks pikad õllepurgid....
                        KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                        t-linespeakers.org

                        Comment


                          #13
                          kuumuse kohta niipalju, et see on nii tuline, et kinni ei saa hoida, olen ise proovinud :P

                          põhimõte jääb ju samaks nagu keeduspiraalil

                          otsi üks vanem kõll, kasvõi mingi vana, millel pool ikka töötab ja eemalda pool nii et see töötaks ja siis hoia kinni kui võimule juhtmed külge keerad ja pooli suitsema lased.......
                          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                          t-linespeakers.org

                          Comment


                            #14
                            inverterkast on...toru on küllalt pikk, et ta just neid madalaid sagedusi paremini väljamängiks..kast on küllalt korralikult tehtud...(vahesid plaatide vahele ei ole)ja seest on kast pehme materjaliga üle lastud, et vibratsioone vähendada..

                            olen proovinud niisama kõlaripooli taha panna..ja olen  nii poole läbi ka lasknud ja ega see lõhn kõige meeldivam pole, mis sealt välja tuleb...

                            subbari kastid on igasuguseid kontruktsioone täis... http://www.audioart.cc/audioinnovation/ua15.html

                            Comment


                              #15
                              need konstruktsioonid on tugevduseks

                              kui kõva mats on sees siis on subbaka seinad nagu trumminahad, kui muidugi mingi eriti paks puit pole, kuid ma ei tea, see tugevdamine on vist vajalik ainult high-end süsteemis

                              aga üldiselt arvan, et tasuks mõelda bandpass kasti ehitamise peale mõelda, sest kui õige sageduse, nii umbes 40 hz, kätte saad, siis on boost umbes 6dB kui on hästi tehtud

                              kui tahad teada kuidas kasti sein töötab, siis võta mingi pappkast ja monteeri sub sinna külge ja vaata värinat uja siis otsi konstruktsioon milega pappkasti seinte vibratsiooni vähendada, saad mingi maigu ehk kätte, mis tähendab, kui subbaka seinad pole piisavalt tugevad.

                              minu arvates vaid pordiga kastiga subbakad sakivad, peaks ikka bandpass olema
                              KES SOOVIB, SEE PROOVIB

                              t-linespeakers.org

                              Comment

                              Working...
                              X