Teade

Collapse
No announcement yet.

Bassikõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Bassikõlarid

    Kas keegi teab äkki täpset põhjust, miks bassikad hakkavad plärisema. Et mul siin on yx S90 oma ja yxasi on see et membraanil olid nagu nõelaaugud sees..nii siis valasin membraani lakiga yle - tugev kiht jäi peale. Plärin läx väixemaks aga nagu mingi segav heli on ikka.

    Üleüldse, kas see plärin on tingitud äkki sellest, et mähis on läbi? Või mis see põhjus ongi??

    Suured tänud.

    #2
    Tavaliselt põhjuseteks: membraan katki või mähis käib vastu magnetit.
    P.S. Elu on näidanud, et valjuka remontimisest tõsist tulemust ei sünni.

    Comment


      #3
      ma endale tegin ka s-90se bassikast ühe uue kõlli...
      3 ribaline ja tollel katsin membraani liimiga üle....tambib küllalt hästi...ja veel ükskord sai vist liiga võimsalt musa kuulata ja juhtmed tulid membraani küljest lahti....tinutasin kinni ja pole midagi häda olnud.... ;D ..

      Comment


        #4
        aaa ....üks asi veel....sul kõllil juhtmed on ikka kindlalt membraani küljes kinni ve või on need lahti???? endal ühel subbaril (20cm) hakkas suure helitugevuse juures lurtsuma selle vastu aitas see, et kasti sisse ehitasin puidust konstruktsiooni...

        Comment


          #5
          Juhtmed on membraani küljes kinni küll. Kui neid muusika mängimise ajal liigutan, siis küll mingid krõbinat ega sahinat ei teki.

          Ma arvan, et see membraan on ikka nii vana, et aeg juba omadega õhtal. Ta natuke piina ka saand ikka (korra lömmis olnud).

          Comment


            #6
            siis pole sellega midagi, tee endale rõõmu ja lase see õhku... siis vahemalt silmad näevad ägedat pilti..
            mul endal on võimuga jama...sain 3 kõlli valmis, aga siis läks võimul üks pool läbi...

            Comment


              #7
              Seda kyll jah.. muidu mis võim sul omal ka on?
              Ma siin aretasin lihtsalt s90 ja mingid 75w-sed jadas keskusele taha. Peris korralikult annavad (s90 nominaal ju 35w aind) ja keskusel 50w rms, üle veerandi ei saa eriti lastagi kui aknad juba myrisevad

              Comment


                #8
                mul on lubatud, et 50w max. aga selle 50w annab ta juba siis välja kui helinupp alles poolepeal... kõllid on mul 25cm bassikatega.. üks on radiotehnika s-90 bassikas uues kastis ja teine king audio oma ka isetehtud kastis... aga kui tümaka ikka undama tõmbad siis ikka disco tunne tuleb peale..

                Comment


                  #9
                  sul võib veel tsentreerimisseib servast kergelt liimist lahti olla.Mul endal oli ükskord selline jama.Andis ikka otsida.
                  muusika on kuulamiseks

                  Comment


                    #10
                    Võib olla küll selline asi nagu Tuumik kirjeldas.
                    Edu!
                    Erinevad audio-videolahendused, helisüsteemide projekteerimine, konsultatsioon, audio-videotehnika paigaldus, häälestus, kõlarite ehitus, mööbel - http://sac.ee/
                    indrek@sac.ee, +3725174765

                    Comment

                    Working...
                    X