Teade

Collapse
No announcement yet.

Ehitan Subwoofrit, soovin soovitusi jms

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ehitan Subwoofrit, soovin soovitusi jms

    Ma tean et seda teemat on siin arutatud kõvasti aga ikkagi.
    Elemendiks siis
    King Audio 859-S12
    12 tolline kõll
    Fs- 29,4Hz
    Qts- 0,7
    Vas- 23,2l
    Re- 4 ohms
    Pe- 100W

    Lõin andmed sisse ja sain et parima tulemuse saan kinnise kastiga
    https://www.hot.ee/karlov/index_file...S12-Closed.bb6 (tehke Save Target AS)
    Ehk keegi vaatab ja ytleb kas on OK või annab ideid ja näpunäiteid
    Mull vaja veel filter teha ehk keegi annab skeemi vms
    SRY tõesti olen algaja, ärge hakkake mid kividega loopima
    Või kas yldse tasub selle king audio woofriga tegeleda
    Vot ma ikka ei saa aru milline sagedus karakteristik peax olema parim?
    Kasti ma vast panen autosse... aga ehk mängib ka kodus, arvutatud on ta ikka autosse. Mulle pole vaja röögatud helirõhku kuid samas tahax mahlakat bassi, mis olex puhas.

    #2
    need mõõdud tundusid seal küllalt normid.. ega midagi muud ei oska öeldagi,kui tee ära..

    Comment


      #3
      Jätkan pärimist
      rääkige milline võim sinna kõige paremini sobiks?
      Mis toidaks 100W woofri ära?
      Kuidas arvutada filtrit?

      Comment


        #4

        Kuidas arvutada filtrit?
        WinISD
        sellega saab arvutada filtrit..

        Comment


          #5
          kõige lihtsam ideoloogia on selline, et kui vähegi pandav võim, siis filtrit pole vaja, sest crossover võiks ikkagi juba sees olla ju
          KES SOOVIB, SEE PROOVIB

          t-linespeakers.org

          Comment


            #6
            Ise sain parima tulemuse kui kasti tegin 70 liitrise ja kinnise. Ainult vibreerima ei tohi kast hakata ja hermeetiline peab ta ka olema. Endal sai kast üle 30 kilo ja ülimalt stabiilne. Aga üldiselt soovitaks otsida kusagilt mingi pikema käiguga valjuka, sest King Audiot kodu peaks piisama aga kui tõeliselt lammutada tahad, siis jääb väheks. Testisin oma woofrit ka veidi ja 5-korrulisest majast pooled elanikud kuulsid ilusti ;D

            Comment


              #7
              Testetan jälle ylesse kysimuse.
              OK võimu sain endale... aga sellel on mingi crapp filter nimelt ei saa ma määrata ise mis maalt ta lõikab sageduse ära.
              Ehk keegi oskab soovitada või vista skeemi kuda ehitada aktiiv filtri? ja kas selle peab panema enne võimu?
              Toiteks peaks jääma mingi 12V ja saaks reguleerida lõikamise ala

              Comment


                #8
                Aktiivfiltri puuduseks on see et nende puhul peab iga filtri järgi olema oma võim. Seepärast kasutataksegi tihtipeale kõlli sees passiivfiltrit.
                Muus osas on aktiivfiltrid paremad - täpsem ja puha. Skeemidest oli foorumis juba juttu, otsi sealt veidi.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Ühe kifti filtrite arvutuse proge saab Microchipi lehelt www.microchip.com ->FilterLab. Tasuta ja igati graafiline.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment

                  Working...
                  X