Teade

Collapse
No announcement yet.

Basskõlar pagasiruumi põhja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Basskõlar pagasiruumi põhja?

    Mõttes on mõlkunud auto helile natuke madalamat otsa juurde organiseerida ja seda SQ suunaliselt (hetkel kasutusel suht korralikud kompod, võimu küljes ja võimul ka subwoofri kanal) . Kas see oleks hea idee teha subwoofri kast pagasiruumi põhja s.t. kast kataks kogu pagasiruumi põhja ja seega oleks suht õhuke (täpselt nii õhuke,et element täpselt kasti paigaldussügavuselt ära mahuks)? Tagavara ratta jätaksin oma kohale. Tahaks, et pagasiruumi kasulik maht subwoofri tõttu võimalikult vähe kaotaks. Ehk keegi oskaks kommenteerida?
    Autoks VW golf.
    20+ aastat elfafoorumis

    #2
    Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

    Aga osta signat rage 12" see tahab miski 20-30l kinnist kasti.. peaks ideaalne olema.

    Comment


      #3
      Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

      Kui usaldusväärsed signat-i elementide andmed on? Osad firmad tunduvad küll oma toodangu andmeid laest tuletavat. DLS on nagu usaldusväärse mulje jätnud. Väiksema paigaldussügavusega elemendid tavaliselt andmete järgi väga madalale ei mängi. Endal kahjuks vastavad kogemused puuduvad.
      Huvi oleks n.ö. terava ja konkreetse bassi vastu... mitte sellise nagu enamus kasutavad (eks see muidugi kasutatavas võimendis ja makis ka kinni).
      20+ aastat elfafoorumis

      Comment


        #4
        Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

        Äkki nimetad golfi täpsema mudeli ära, paha ei teeks pilt pakiruumist.

        Isiklikult ei tundu see tervet põhja hõivav kast eriti hea lahendusena. Pakkide paigutamine oleks minu meelest väga ebamugav ja ka kastil oleks lisakoormus peal.

        Tekkis üks mõte, mida on raske seletada, parma meelega visandaksin pildile, kui hangiksite vastava foto. (pakiruumist siis)
        Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

        Comment


          #5
          Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

          Golf IV luukpära.
          Ja pagasiruumi pilti võib näha siit: http://www.album.ee/node/14015842/50094317. Hetkel paremat pilti kahjuks ei ole.
          Pagasiruum pidevalt kraami täis ei ole (kuid vahel siiski) aga kahjuks ei ole ka seda võimalust, et vajadusel lihtsalt subwoofer kuhugile ajutiselt eest ära tõsta.
          20+ aastat elfafoorumis

          Comment


            #6
            Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

            Okei, hetkel pildilt aru ei saa, kas need külgmised katted on ka eemaldatavad?

            Minu mõte näeb välja umbes selline:
            Punase ringiga märgitud pagasiruumi küljel



            Teie auto pagasiruumil on nendel külgedel mingisugused katted, äkki on need eemaldatavad ja kui taga on piisavat ruumi, siis minu meelest väga kompaktne variant.
            Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

            Comment


              #7
              Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

              Külgmised katted on täiesti eemaldatavad.
              Ma olen ise ka sarnast paigalduse mõtet mõlgutanud aga siiani olen probleemiks pidanud seda kuidas sinna küljepaneeli asemele ja selle taga oleva rattakoopa kohale subwoofri kastile vajalik n.ö maht ära mahutada. Teoreetiliselt võiks see täiesti võimalik olla aga hetkel ei kujuta ette kuidas seda sopilist ja täpse mahuga kasti sinna valmistada õnnestuks. Golfi kaksikvennal Audi A3 on seal külje peal originaal tehase box aga see vist normaalset häält kahjuks ei tee.
              20+ aastat elfafoorumis

              Comment


                #8
                Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

                Aga midagi sellist ei sobi? Leidsin netist sellise variandi.
                http://www.zone.ee/mirkoweb/tagakast.htm

                Comment


                  #9
                  Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

                  to siim789:
                  Ei tahaks mitte nii suurt osa oma pagasiruumist ohverdada.

                  Ideaaljuhul tahaks teha sellise subwoofri, mis oleks võimalikult vähe eristuv originaalsalongist ja mille paigaldamise puhul ei tuleks teha salongis suurt ja taastamatut lõhkumistööd.
                  Tervik peaks igati viisakas ja välimuselt tagasihoidlik olema.
                  20+ aastat elfafoorumis

                  Comment


                    #10
                    Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

                    Kasuta klaasriiet ja vaiku, nendega saab teha erikujulise "kasti", mille saad paigutada siis selle küljepaneeli asemele.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

                      Klaasriiet ja vaiku saaks sellisel eesmärgil kasutada küll. Siiski oleks vist hea enne mingi vorm või kujutoorik valmis teha (enne kui klaasriidega jändama hakata). Kuidas ainult sellise kasti kubatuur täpselt selliseks saada nagu element nõuab? Vaja oleks vist mingit plastiliini sarnast "ollust", millest vajalik kubatuur välja mõõta ja see kogus "ollus" vajalikku kohta vormida ja selle järgi hiljem klaasriidest kast teha aga 10-20 liitrise (vastavalt elemendi nõutavale kasti mahule) mahuga plastiliinitükki ma küll jaemüügis näinud ei ole. Ehk on ka parem/lihtsam lahendus olemas?
                      20+ aastat elfafoorumis

                      Comment


                        #12
                        Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

                        Kasuta ntx liivakotti kui tahad kindlat mahtu saada. Pärast võid veel veega üle mõõta.
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

                          Isiklikult olen taolist "operatsiooni" teostanud makroflexiga, toidukile tuleb alla panna, see lihtsustab hiljem vormi väja võtmist.
                          Kui miski on mõeldud kõigeks, ei kõlba see tegelikult millekski.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

                            Tehakse muidugi ka nii...

                            http://www.stereoalarm.ee/?2=64

                            Comment


                              #15
                              Vs: Basskõlar pagasiruumi põhja?

                              Makroga pole mitte kõige parem seda asja teha, raiskad seda asjatult lisaks kõigele ei kuiva makrofleks kile vastas, vajab teine kuivamiseks niisukust
                              Lihtsaim eelkirjeldatu viis oleks tõesti pigimatt, kui kasutada fooliumiga matti siis on võimalik teha ka sujuvaid ja tugevaid üleminekuid pagasi põhjalt- "kasti" esipaneelile. Liitrite arvutamine ei tohiks Pii*r2*h valemi järgi keerulist tõotada, (kerged ümardused)
                              S A C
                              Siberian Audio Concept

                              Comment

                              Working...
                              X